Neobavezni razgovori 💬

Cutac

Prèkaroš
Nop, jedan dan lagano temperatura, 37.5-38°C, bolovi u gornjim leđnim mišićima i očnim mišićima. Leđa bolila dan, dva, oči nekih 5-6 dana. I to je to. Ni miris, ni okus nisam gubio, niš. Mislio sam da mi je to jer sam pokisnuo dan prije (subotu pokisnuo, nedjelja simptomi prvi). I tak sam išao okolo po svijetu, na treninge... :D
 

Cutac

Prèkaroš
To je bilo pred nekih godinu i dva tjedna. Tada sam vadio antitijela, imao. Pa 26.03., imao. Pa 26.09., imao više nego prva dva puta.
Recimo frend koji je imao kada i ja, zarazio se na poslu, se cijepio Fajzerom i umirao 5 dana, a drugi frend, koji je cimer sa prvim, se cijepio doslovno u redu iza prvog frenda, isto fajzerom i niš mu nije bilo jer nije prije prebolio.

Tak da mi se stvarno ne riskira kad sam već zaštićen.

A tada se jesam testirao, ispao negativan. Koji je to apsurd, imam nekakvu hunjavicu, odem se testirati, stojim u hrpi ljudi ispred doma zdravlja na kiši, izmesare mi nos u onom jebenom šatoru i za rezultat imam lažno negativan test.
 

dinko1981

Well-known member
Mislim da nema bolje zaštite od prirodnog stečenog imuniteta, odnosno, antitela.
Apsolutno se slazem ali jednostavno se ljudima nasilno oduzima taj izbor i forsira se cijepljenje a ja se dam kladit da bar pola cijepljenih vec ima antitijela od prehodane korone ali nikome ne pada na pamet da to provjeri prije cijepljenja i da tu cinjenicu stavi u isti zakonski okvir i povlastice koje imaju cijepljeni.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Apsolutno se slazem ali jednostavno se ljudima nasilno oduzima taj izbor i forsira se cijepljenje a ja se dam kladit da bar pola cijepljenih vec ima antitijela
Ja sam 50:50 za cijepiti se otkad je od korone umro lik, generacija iz škole. Jbg. Isto godište. Nepušač, zdrav. Dotad sam mislio da je to bezveze, jer bio sam u kontaktu s ljudima koji su imali tad koronu, žena imala, djeca, ja ništa. Ni simptoma ni antitijela. Vrag zna.
 

Cutac

Prèkaroš
A nema tu pravila. Moj pokojni dida od 84 godine je prehodao koronu, ujak koji je imao rak i bio na kemoterapiji ju imao i bez nekih problema ozdravio, a obiteljski prijatelj, 35 godina cca., zdrav, sportaš, na jedvite jade preživio nakon tri tjedna na respiratoru.

Tak da, cijepiti se treba radi imuniteta, ali ovaj apsurd da se antitijela ne priznaju ako nisu razvijena radi cjepiva je idiotizam prve klase.
 

Profiler07

Well-known member
Ja sam prije nekih 20dana "ostao" bez mirisa i okusa,uradio odmah test i bio pozitivan.Okus sw vratio nakon 8dana miris nakon 12.Niti sam se vakcinisao niti imam u planu jer ne vidim svrhu "projekta" i poslije vakcinacije mozes se zaraziti i umrijeti.Pa zasto onda da to radim?
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
i poslije vakcinacije mozes se zaraziti i umrijeti.Pa zasto onda da to radim?
Nakon godinu dana vidimo da je šansa manja. Kao što smo rekli, to je kako kome. Meni je isto čudno da su žena i djeca imali simptome, ja ništa. Šta me čeka u idućoj "iteraciji" zaraze, vrag zna. Kažem, lik od 33 godine je umro. Isto bio aktivan sporatš i vitalan. To je kako kome, a nayebenije je šta ne znaš u kojoj si skupini dok se ne zaraziš.
 

Profiler07

Well-known member
Ako ces iskreno i ne zanima me u kojoj sam skupini.Drzim se toga da mi je odredjeno kad cu umrijeti kad sam rodjen.Prema tome da li umro od covida ili od fasade sa zgrade isto mi je,jer mi je bilo vec odredjeno na koji datum idem.Bog ti da bolest samo da imas razlog zasto si umro
 

Cutac

Prèkaroš
Ja nisam teoretičar zavjera, za takve ljude se držim one "Besposlen pop i jarad krsti", no u raspravu o tome ne ulazim, svatko ima pravo misliti što hoće.
Ali isto tako smatram da ovo nije ultra smrtonosni virus, ovo je virus kao i svaki drugi virus gripe, no eto, na ovome su odlučili okrenuti paru. Jel, što kažeš, "ruski rulet" je i sa prehladom, upalom pluća, upalom u mokraćnom sustavu (krene sa ešerihijom, dobiješ sepsu i klepiš), i tako dalje.

A nelogičnosti... Meni su logičnosti, vidjeli izvor zarade i sada muzu zadnju lipu. Ovo je klasično reketarenje i organizirani kriminal, znači Sopranosi IRL.

Doslovno prirodna selekcija. Virus je postojao negdje u prirodi, mutirao da može živjeti od homo sapiensa. Virusu je cilj opstanak vrste, dakle prelazak na druge ljude. A ljudima je cilj isto to, preživjeti tako što imuno sustav riješi problem. I kako to biva u prirodnoj selekciji, tko jači, taj kači. Isto kao polio. Isto kao što je ružnoj osobi teže naći partnera. Isto kao još drugih milijun stvari - prirodna selekcija. Jedino što je ovo napuhano da bi se zaradilo.

idućoj "iteraciji" zaraze
Isto ko gripa, virus svake godine drugačiji, cjepivo se prilagodi. Tko se cijepi, možda ima reakciju, možda nema, tko ne, možda se zarazi, možda ne. Tko se zarazi možda umre, možda ne. I tak...
 

dinko1981

Well-known member
E sad koliko je to prirodan virus koji je spontano presao sa zivotinje na covjeka je ono malo.... nategnuto ako se kao pocetna tocka zaraze navodi Wuhan u kojem se bas ono slucajno nalazi laboratorij u kojem se proucavaju virusi pa ono kao bas slucajno i korona virusi. Pa je onda ubrzo nakon sirenja zaraze taj laboratorij dobio znatno unapredjenu ventilaciju a slucajno su izbrisani i terabajti podataka. Malo previse slucajnosti za moj ukus, a onda kao slag na tortu ta je toeorija odmah u startu, ono na prvu odbacena kao teorija zavjere, jer od kud ljudima ta besmislena ideja?! Tek sad u zadnje vrijeme mediji po malo dopustaju da se o tome bar diskutira. I to je samo jedan od x razloga koji u ovoj cijeloj prici nemaju bas logike i kod ljudi stvaraju nepovjerenje i sumnju u sve pa tako i cjepivo.
 

Franz

Well-known member
Ja sam prebolio. Blage simptome. I cijepio se J&J. Htio sam baš to da me ne malteretirju s dvije doze. To me dotuklo jače od Kovida. Dva dana imao 38-39 i tek se četvrti dan dobio. To je činjenica. Neću uopće ulaziti u raspravu o cost-benefitu, jer pojma nemam. U tom trenutku mi se cijepljenje činilo kao dobra i razumna opcija, danas, da li bih ponovio, ne znam. Možda.
Ono što sad ne razumijem zbog čega i dalje imamo maske. Netko je prebolio, netko se cijepio, netko jedno i drugo, netko ne želi i nikad neće se ni cijepiti. Ne razumijem čemu više teror? Koga se točno štiti i od čega s tzv mjerama u vremenu kad imamo mnogo preboljelih i dostupno cjepivo za svakog tko ga želi? ;)
 

Ax boy

Well-known member
Ja i žena se cjepili. Malo nas boli ruka, ok mene manje nego nju, jedino ja imam 37,4 temperaturu. Nuspojave. Inače eto ok. Kad se mora mora se. Vjerujem da je sad sve ok. Jedino navodno trebat će druga doza Al za 4-6 tjedana tek.
😎 😎
P. S. :Uslikalo nas, ja i supruga ispred ovog sa narančastom jaknom. Ona u crnoj jakni plava kosa, ja u sivoj. Poludila kad je skužila da slikaju. ( s kojim pravo, ovo ono, šou...😡 😀).
Rekoh joj, smiri se. Ne sramoti me. Ah te žene više 😳😳😳
 

Prilozi

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ja i žena se cjepili.
Ja sam uzeo prvu dozu u petak i na njoj ću i ostati. Drugi mi samo mrtvome mogu ušpricati. Drugi dan osim bolnog uboda sam se osjećao kao da sam na leđa skočio. Stezanje u glavi, trnci, hladne noge, preskakanje srca. Nakon toga sam naletio nakon toga na jednu stranu na FB di je preko 25.000 odgovora ljudi koji su tvrđe na*ebali nakon cijepljenja. Od moždanih do srčanih udara nakon dva tjedna. Navodno dva tjedna treba za one koji će razvit krvne ugruške da ih razviju. Ja ću idući petak preventivno izvaditi krv da vidim kakvo mi je stanje sa crvenim krvnim zrncima. Sad mi je i žao što sam se cijepio. ali kažu da je najebenije nakon druge doze. od nje ništa. Prva doza i ikakva zaštita je bolje nego nikakva zaštita
 

Profiler07

Well-known member
Ja sam uzeo prvu dozu u petak i na njoj ću i ostati. Drugi mi samo mrtvome mogu ušpricati. Drugi dan osim bolnog uboda sam se osjećao kao da sam na leđa skočio. Stezanje u glavi, trnci, hladne noge, preskakanje srca. Nakon toga sam naletio nakon toga na jednu stranu na FB di je preko 25.000 odgovora ljudi koji su tvrđe na*ebali nakon cijepljenja. Od moždanih do srčanih udara nakon dva tjedna. Navodno dva tjedna treba za one koji će razvit krvne ugruške da ih razviju. Ja ću idući petak preventivno izvaditi krv da vidim kakvo mi je stanje sa crvenim krvnim zrncima. Sad mi je i žao što sam se cijepio. ali kažu da je najebenije nakon druge doze. od nje ništa. Prva doza i ikakva zaštita je bolje nego nikakva zaštita
Koka rece:kako ko :p
 
Na vrh