Neobavezni razgovori 💬

Milosh

Test
Slažem se da je u praksi nemoguće provesti obavezu voženja na zimskim u skladu sa vremenskim prilikama, i to svake godine postaje teže zbog sve nepredvidljivije klime. Zbog toga sam i napisao da mora postojati neki datum. Taj datum sigurno neće u svim prilikama sve spasiti, ali hoće većinu. A bolje je da svi budu barem 10% sigurniji (izmišljam postotak) i "terorizirani zimskim gumama" nego tih 10% nesigurniji a da uživaju na ljetnim.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
,uz cjelogodišnje trebaju lanci u gepeku ili ne ?
trebaju, ne trebaju samo uz zimske, mislim da cjelogodišnjih uopće nema u zakonu tj. podrazumjevaju se kao da nisu zimske
Netočno...:whistling:
Ako na bočnici imaju trokraki planinski piktogram s pahuljicom u sredini , ne trebaju :cool:

https://automania.hr/znate-li-razliku-sto-je-zimska-guma-a-sto-je-guma-s-oznakom-ms/

Eventualno u gepeku možeš imat sado/mazo lance ako imaš sklonosti prema tome...:rofl:
 

Doomsday

U prolazu...
Kako koje cjelogodišnje... Neke su i zimske...

Kao što recimo neke M+S nisu zimske...

Ako guma ima 'Alpine' 3PMSF simbol, to se priznaje kao zimska guma, bila ona 'prava' ili cjelogodišnja...



Ako guma ima na sebi M+S oznaku a nema 3PMSF, ne priznaje se kao zimska guma...

A tjerat vozit na zimskim gumama mene ili bilo koga drugoga na obali i otocima koji vozimo samo lokalno uz obalu i koji smo u Mediteranskoj klimi di dane sa temperaturama ispod 3 stupnja možeš nabrojat na prste, i time nametat gume koje su DEFINITIVNO MANJE sigurne od dobrih ljetnih je vanka svake pameti...

Valjda...

:D
 

Cutac

Prèkaroš
Kad smo kod toga, još nisam stavio lance za VTS u gepek. Inače lanci za gume do 185/65/15 :D
A jednom su me zaustavili za kontrolu, tražili lance i nisu prigovorili što su totalno hrđavi :thinking:
 

visaluteju

Well-known member
Ja mislim da su te svesezonske gume veliko njesra. Nit su za ovo nit su za ono :) inace vlada velika zabluda svi misle da m+s znaci ljeto zima a koliko sam citao to je mud i snow tj vise prolazi kao zimska guma a onda ih provozaju jedno ljeto i sara se potroši za pola. I onda takav lik na mokrom izbaci kamion sa ceste

Nego, jesu cemu one carape i te neke alternative lancima
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ja mislim da su te svesezonske gume veliko njesra.
Naš Mirda ima super iskustva s tim cjelogodišnjim. Sad vidim da dosta ljudi "smanjuje" trošak na taj način. U konbinaciji sa zimskim meni ljetne traju skoro duplo.

inace vlada velika zabluda svi misle da m+s znaci ljeto zima a koliko sam citao to je mud i snow tj vise prolazi kao zimska guma a onda ih provozaju jedno ljeto i sara se potroši za pola.
Znam puno ljudi koji se cijele godine voze na zimskima zbog uštede. Plus se neki furaju na to da zakon ništa ne propisuje o zimiskim gumama ljeti, pa who gives a fu*ck about that anyway. :) Užasno, ali istinito.

I onda takav lik na mokrom izbaci kamion sa ceste
Ono bi prije mogle biti ljetne čelestonke. :)
 

Cutac

Prèkaroš
Po meni su cjelogodišnje super izbor za gradski auto.

Auto koji se vozi "kak bog zapovijeda" bi trebao imati dva dedicirana seta, jedan za snijeg i minuse, drugi za +35°C, ali onim autima koji ne idu preko 60 i ne vide snijega nikada su cjelogodišnje i više no dobre.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma


Da ne nastavljam na šalama o ovoj neslanoj...

Opet su stavili ove smrtonosne kvake na vratima. Zajedno sa neprobojnim staklima će biti savršeni death trap za hipstere

PS, jedan poznanik je uzeo limuzinsku vešmašinu. Jedva prošao tehnički, potrgali mu par plastika dok su došli do spremnika kočione, pa nikako ručnu aktivirati i slično.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam. Meni ovo izgleda izscenirano, nekava propaganda. Jasno da prastari dizeli nisu popularni, ali s obzirom da je skoro cijele godine u De prodaja dizela u rastu, ne vidim zašto se nebi prodavali i noviji rabljeni.00
 

Dalibor

Dado Tornado
može biti daje priča isforsirana, i sigurno lokalizirana jer je njemačka golema, ali vjerujem u ono da je kod nas prošle godine iz njemačke uveženo 7.500 dizela, što je porast od 90%. kod nas skoro da se više i ne može kupiti rabljen auto osim od preprodavača.
na kraju videa govore o premiji od 7.000 € za one koji svoj dizel daju na otpad s namjerom kupnje novog ekološkijeg - svoj stari dizel 1,6 zamjeniš za novi 1,5
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dokle god imamo na snazi glupost, tj. ubojiti harač zvan PPMV će se kupovati dizeli. Benzini su neisplativi u ovim najčešćim kategorijama upravo radi toga...
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Da ne nastavljam na šalama o ovoj neslanoj...

Opet su stavili ove smrtonosne kvake na vratima. Zajedno sa neprobojnim staklima će biti savršeni death trap za hipstere

PS, jedan poznanik je uzeo limuzinsku vešmašinu. Jedva prošao tehnički, potrgali mu par plastika dok su došli do spremnika kočione, pa nikako ručnu aktivirati i slično.
Vidio sam na facebooku neke memeove na tu temu, ali slabo sam pratija šta se zbiva. Mei se učinilo da je to Teslin neki futuristički koncpet za vrime kad će ljudi kreniti u pohod na Mars ili krenit gradit koloniju na Misecu. Nisam ima pojma da je to nešto šta će se danas nudit komercijalno.

Edit: sad vidim onaj glupi drag test sa f-150. Osim šta je test glup, tu se vidi koliki je taj Tesla prema f-150, za trećinu je veći. To će i po američkim standardima biti teško za naći mista za parkiranje. :surprised:
 

Cutac

Prèkaroš
Kao što sam napisao u drugoj temi, čovjek koji živi od rada i treba p i c kup, kupit će F-150, Silverado, bla bla, a onaj impotentni, ali dobrostojeći, 32-ogodišnji privatnik će kupiti Teslu, staviti kartonsku čašu kave u cup holder i pustiti najnoviji hit Ed Sheerana.
Doslovno ista klijentela koja uzima ostale Tesle, uz dodatak impotentnosti.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
32-ogodišnji privatnik će kupiti Teslu, staviti kartonsku čašu kave u cup holder i pustiti najnoviji hit Ed Sheerana.
LOL

Sumnjam da će onaj koji je svaki cent krvavo zaradio ovo kupiti. :) Ali, Ok, teško je generalizirati.

Mene bi bilo sramota biti viđen za volanom ovog.
Otprilike kao da me netko vidi za volanom (civilnog) Hummera.
Mislim da je to za isto tržiše. Ovo je električni Hummer. To će voziti osoba koja je u svojoj odrasloj dobi ostala mentalno na razini desetogodišnjaka, pa mu je to supercool.:) Možda sam preoštar. :confused:
 
Na vrh