Neobavezni razgovori 💬

Cutac

Prèkaroš
[ame]https://youtu.be/v14VL8_NSOQ?t=445[/ame]

:cenzura::cenzura::cenzura:eek: im ja mater neobrazovanu, rođenu majku bi prodali za lovu od sponzora.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Poznata zadnja svjetla?
C3 i i8 kižanac?

edit...
evo vidim da si odgovorio. Svaka čast, dobro oko. Moram priznat da nisam niti jednom pogledao C4 od kada se ne zovu Picasso, na cesti ih nema... stvarno se treba zainteresirati dobro za ovako nešto skužiti ;)
 

Milosh

Test
Nego, pitanje za sve koji znaju: kolika je u HR tolerancija na prekoračenje brzine i kako je ona (tolerancija) definisana (tačnom cifrom, kao procenat, ili na neki drugi način)?
 

Brruno

Well-known member
Predan je prijedlog vladi da se ukinu tolerancije na brzinu od 01.01.2020. ne znam hoce li se usvojiti,ali ne bi me cudilo,treba puniti drzavnu blagajnu

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

sir.Oliver

Well-known member
zavisi od murjaka . poneki ne tolerišu više od 5% prekoračenje brzine uvedene na znaku . a susretao sam i pandura koji mi je tolerisao 20% .....
 

Cutac

Prèkaroš
stvarno se treba zainteresirati dobro za ovako nešto skužiti
Bilo je u jednom kvizu na Drivetribe :D

kolika je u HR tolerancija na prekoračenje brzine
Ja se vodim da na autocesti smijem do 150, a van autoceste 10 iznad i nemam kazni.
Postoje i ceste na kojima se može znatno iznad ograničenja, no to znaš kad svaki dan ideš njima. Ima na primjer između Siska i Zagreba dionica koja spada u naseljeno mjesto(znači 50 km/h je ograničenje), no u duljini od cca. 2 kilometra nema ni kuća, ni nogostupa, samo polja okolo. Tamo svi voze 90 i ne znam jel ikad itko dobio kaznu.
 

Milosh

Test
Vaši odgovori govore kako svako od vas pojedinačno računa, ali ja vas pitam da li iko zna kolika je stvarna tolerancija na osnovu zakona.

Npr. u BiH, tolerancija naravno nije direktno navedena u zakonu, ali je prekoračenje definisano tako da glasi:

''Prekoračenje brzine od 10 km/h do 20 km/h kažnjava se sa ....''

Samim time je određeno da prekoračenje od 9 km/h ne može biti kažnjeno, što je i u praksi milion puta povtvrđeno (i kroz razgovor sa policajcima, kroz prolaske kraj fiksnih i mobilnih kamera/radara).

To vas pitam, da li znate kako je u HR propisano i da li je u samom zakonu na neki način definisana ta tolerancija. Jednom kolegi su prije par godina policajci u Hrvatskoj rekli da je u Hr po zakonu tolerancija 10%. To želim da provjerim.
 

Brruno

Well-known member
Do 100kmh je 10kmh, a od 100kmh je 10% . Tolerancija postoji samo zato sa bi se otklonila mogućnost pogreške kamere.

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Dalibor

Dado Tornado
ja vas pitam da li iko zna kolika je stvarna tolerancija na osnovu zakona.
do 100 km/h:
fiksnih 10 kmh + 10% od dopuštene brzine radi pogreške mjerenja.
znači di je znak 60, voziš maks. 76 kmh, iznad toga riskiraš kaznu, s tim da po zakonu koliko se sjećam uopće nema kazne prekoračenja do 5 kmh izvan autoceste.
znači na 50 voziš 72, i dobit ćeš kaznu za prekoračenje od 7 kmh.

gdje je dopušteno iznad 100 kmh:
fiksnih 10% + 10% od dopuštene brzine.
znači na 130 kmh možeš voziti 156 kmh, s tim da mislim po zakonu nema kazne za prekoračenje do 10 kmh na autocesti.
gdje je 100 ograničenje znači voziš do 121 kmh, ali možeš riskirati i 130 no to je već igra
 

Brruno

Well-known member
Protunarodna vlast, ako usvoji.
Protunarodna vlast iako ne usvoji.

Btw,zakonski je 10kmh do 100 na sat, 10% preko 100 na sat. Znaci sve ono dodatno sto je naveo Dalibor se prakticira ali zakonski nije uvedeno. U naselju nema tolerancije u zakonu, ali ne kaznjava se do 10kmh jer bi se zatrpala PU s kaznama. Jedna kamera u jednom naselju blizu Rovinja je zabiljezila 2500 prekrsaja u 30 dana striktno gledajuci zakon ( znaci onih dodatnih 10% ispod 100kmh) pa PU ne kaznjava dok ne pređe malo vise jer bi po cijele dane pisali kazne i nije toliko opasno par kmh vise. Naravno ne odnosi se na one koji voze 100kmh gdje pise 60kmh. Tako mi kaze prometni policajac. Laze on mene,lazem ja vas :)

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Brruno

Well-known member
Danas su kamere bazdarene u 1-3kmh ali tolerancija je ostala radi 1. manjka radne snage, 2. previse prekrsajnih naloga u malo vremena i nemogucnost obrade istih i jos nekog razloga kojeg sam zaboravio :). To su jbg riječi policajca koji radi u prometu , nije da sam ja policajac. Btw ja sam davno (2007) dobio doma sliku i kaznu sto sam prekoracio 15kmh ,isao sam 75 gdje je bilo dozvoljeno 50.. Znaci tolerancija je bila 10kmh, po rijecima ovog policajca , nije se promijenilo nista otada. Mozda se on zaboravio updejtat jbg.
Uostalom,sve se moze provjerit jednim pozivom u bilo koju PU, mozda ste obojica u krivu :)
Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 
Na vrh