Neobavezni razgovori 💬

ZlatkoC4

Well-known member
meni prema ostacima auta izgleda kao da je kamion i preĆĄao na kraju preko svega toga,
nije ih pregazio samo su se zabili frontalno vozačevom stranom ơto ih je zanjelo na suvozaćevo te su od udarca bili odbačeni uz cestu. Iza njih je ostala neprekidna ravna cesta tek ispred njih je oko joơ 300m do ulazak u naselje gdje počinje ograničenje u zavoju 60 i odmah nedaleko 50. na mjestu udarca je 90km.
ali ovdje je rječ o frontalnom tako da bi ovako izgledao i bilo koji volvo udarac frontalno u kamion je ravan udarcu od 180 km u zid ơto znači da je ovaj bio tu negdje iznad 100km

izgleda kao da se zračni jastuci nisu aktivirali?
Dobro si zapazio da nema zračnih jastuka otvorenih to je striji model c4 i moĆŸda je več imao saobračjku u kojem su se aktivirali pa ih sad nije imao. ili je kopano po tabli pa su isključeni.
ali kod ovakih udaraca ne pomoĆŸe previĆĄe niti 6-8 zračnih jastuka.
 

vborovic

C5 modifikator
jel moguće da nije doơlo do aktivacije ili ja ne vidim dobro?
ZaĆĄto ne bi bilo moguće? Neispravnost sustava, neispravnost samih zračnih jastuka, senzor udara nije odradio, namjerno onemogućeno/neispravno zbog prethodnog karambola ... svaĆĄta je moguće ... no, to je tak, naĆŸalost, nebitno sada ...
 

Pavel

Lepiℱ
Pitam jer učinilo mi se po slici da se nije aktivirao. Iako po svemu sudeći ne bi im puno pomogao, naĆŸalost. Ć teta, previĆĄe ljudi gine u prometu..
 

tomica0308

Well-known member
mislim da sam citao u citroen uputama ili servisni da se plinski aktivatori (il kak se zovu vec) airbaga mijenjaju nakon 10 godina ak se nevaram.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ơto se tu uopće dogodilo? Zaspao? Pretjecao?
to je pitanje za milju eura :grin:

uglavnom je preơo iz desne traka u ljevo i frontalno uvatio kabinu kamiona kiơa, noč, moguče da je nehotice otiơao u drugu traku uzimajuči neơto u kabini. a moguče i da je imao kamion duga svjeta.
ĆĄto got brzina je bila presudna. a ova dva mlada dečka da nisu ustopali sad bih bili ĆŸivi.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Relativno, objasnio sam već, da su oba vozila mogla biti unutar ograničenja, pa bi opet posljedice bile katastrofalne
to stoji ipak udar u neơto ơto se kreče od nekoliko desetaka tona je kobno u svakom pogledu. ali ơto se brzine tiće bilo je i toga ali neču o tome sad.

Kada se spoji viơe niz događaja, okolnosti dobijeơ jednu ovaku nezgodu.
 

ivan222

Well-known member
UredniĆĄtvo foruma
Donator foruma
Ơto se tiče airbagova... moguće da su neispravni, ali mala je mogućnost.

Ono ơto se vidi je da nije bila frontalka nego su bokom lupili, u kom slučaju se prednji airbegovi rijetko pale.

Očito je doĆĄlo do zanoĆĄenja, i suvozačkim bokom su pogodili kamion koji nema deformacijskih zona. E sad... jel bilo blata na cesti, vode, ili je auto malo pobjegao van ceste, tko zna. Instinkt naĆŸalost u 99% takvih slučajeva vraća auto u suprotnu traku.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ono ĆĄto se vidi je da nije bila frontalka nego su bokom lupili
Tebi ovo liči da nije frontalno pogodio ?


S tim da je udar zahvatio viĆĄe suvozačevu stranu . a kako je ulazio iz svoje trake u ljevu tako je od odbijanca zavriĆĄio baĆĄ iz razloga ĆĄto je iz desne uĆĄao u ljevu traku bačen je odmah na toj strani uz cestu gdje se i uhvatio sa kamionom. a ovo izgleda straĆĄno jer su vatrograci raskupusali vozilo lako ga razreĆŸu ali su se napatili da razdvoje krov umjesto da su i drugu stranu presjekli oni su krov dizali.
A vidiơ da je na prednjem statičkom odbojniku hladnjak povučen prema dolje a to se upravo i deơava u frontalnim sudarima. tako da motor i sve propada dolje a ne u kabinu. udarac je bio negdje u visini brave haube.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
UredniĆĄtvo foruma
Donator foruma
Vezni lim netaknut, oblik motornog prostora netaknut, vrata, prozor i a stup vozača netaknuti, retrovizori nisu izletili prema naprijed, baza ơoferơajbe netaknuta, ventilator i kiler netaknuti. Nema govora o frontalki.

Samo pogledajte malo bolje slike i vidjet će te da je auto pogođen u suvozački bok, oko b i c stupa.

NeĆĄto otprilike ovako
www.liveleak.com/view?i=6be_1365560898

PS

Primjer ''blage'' direktne frontalke, Smart u C4. Razlika je očita, valjda ste svjesni ơto bi kamion od prednjeg kraja napravio.

 

Pavel

Lepiℱ
Navodno nije frontalka jer je on izgubio kontrolu ranije (utjecaj alkohola, pospanost i velika brzina). Auto se počeo zanositi ranije, krivudao je lijevo desno no umjesto slijetanja s ceste (gdje bi moĆŸda se netko i izvukao) zavrĆĄili su kamionu. Ne radi se o klasičnoj frontalki pri punoj brzini. Tako sam pročitao na jutarnjem ili 24sata. Puno ranije je vozač izgubio kontrolu prema izjavi vozača kamiona. Moguće je da nije frontalka ili barem ne pri punoj brzini.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Samo pogledajte malo bolje slike i vidjet će te da je auto pogođen u suvozački bok
taj bočni dio je isto čitav lim uopče nije pogođen ovaj dio gore su vatrogasci ơkarama raz...
Ventilator cijeli i sve iza njega u gornjoj strani je utisnuto prema motoru upravo zbog pogotka u bravu haube znači da je auto se frontalno podbio jer je kamion viơlji i nije mogla nastati ơteta frontalnog guranja več podbijanja.
ali nema veze sad je ionako svejedno s koje je strane.
 

ivan222

Well-known member
UredniĆĄtvo foruma
Donator foruma
Niti blizu nisi Zlatkec. Zadnji desni C stup je uguran do sredine. A i vozač kamiona je potvrdio ono gore.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Tebi ovo liči da nije frontalno pogodio ?
Ode je stvar diskutabilna jer su olupinu već odradili vatrogasci s pneumatičkim kliơtima i izvukli vanka poginule. Zato auto izgleda ka konzerva od sardine.
Moj dobar prijatelj je vatrogasac i naĆŸalost radi i ovakve stvari, pa me bija uputija kakva je procedura. Ja sa ne znan jel se joĆĄ uvik tako postupa ili se ĆĄta prominilo. Moguće je da se prominilo jer ode u tekstu između ostalog piĆĄe i da su "čekali da stane kiĆĄe, pa da će onda činit očevid". :shock: :wtf: :eek: Koji bog? Nikad se to tako nije radilo... KiĆĄa opere ostatke vitar raznese okolo sve... Ali nije sad bitno.
Ako hitna konstatira smrt, čeka se kraj faze očevida di sve slikaju, pa tek onda kidaju ơasiju, vade tila vanka, u suprotnom, ako triba odma kidaju ơasiju i izvlače povrijeđene. Tako da ovo na slici, ja mislin, nije auto nakon nesreće, nego nakog izvlačenja. Vidi se da je krov precizno otkinut na tri točke u armaturi

DOPUNA: Zanemarte, krivo san pročita ơta je Zlatko napisa.
 
Na vrh