Neobavezni razgovori 💬

ZlatkoC4

Well-known member
Evo o ovoj jučeraơnjoj nesreči kod Vinkovaca-Vukovara.

odnosno o profesionalnom izvjeơču novinara 24h ti ljudi kao da su učili novinarstvo u sj.Koreji
pogledajte crveno zaokruĆŸeno.













upload an image

Iznjeli su niz dezinformacija prvo dali je c4 ili c3? drugo zaĆĄto su vatrogasci rezali auto ako su tjela ispla van? ti novinari su zaista svjetski ĆĄljam od ljudi.
 

Cutac

PrĂškaroĆĄ
:cenzura::cenzura::cenzura:es oznaku modela, covjek je bio samohrani otac. Jao, jao, :cenzura::cenzura::cenzura:eek:te.
I mladi decki. U p materinu :(
 

vborovic

C5 modifikator
Da je zadnja stranica na internetu, ne bih je otvarao.
Hm, kaj ti je profesionalna deformacija ... ja si ovo protumačio kao: da zadnju stranicu na 24sata viơe ne tiskaju, nego da je samo u digitalnom obliku na netu, ti je ne bi iơao otvarati ... LOL
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Super mi je ovi mali. :) OtiĆĄa u Irsku. Ali pazite razloga!!

Ovo je naslov: VaraĆŸdinac zadovoljan ĆŸivotom u Irskoj: 'Donio sam ispravnu odluku'

Ovo je iz teksta: "U potrazi za poslom 28-godiĆĄnji VaraĆŸdinac se 2015. otisnuo u Irsku, točnije u Cork gdje je počeo novi ĆŸivot. 'Kap koja je prelila čaĆĄu' i natjerala ga na odlazak iz Hrvatske bila je ovrha od 3000 kuna koja mu je sjela na račun nakon ĆĄto nije platio dva računa za mobitel. "

http://www.vijesti.rtl.hr/regional/varazdinski/2651507/varazdinac-zadovoljan-zivotom-u-irskoj-donio-sam-ispravnu-odluku/

Ajde da je reka da je otiĆĄa jer ima dvoje dice, ĆŸena ne radi, on rinta za tri iljade, da mu roditelji ne pomaĆŸu bija bi kruva gladan, ovo ono, sto razloga, ali ne. Njemu stigle dvi rate za mobitel?
O sve je trulo u ovoj naĆĄoj Hrvatskoj, nemoĆĄ ni najnoviji iphone kupiti, a da ga ne platiĆĄ. :D :D :D Iden se ranit. :)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
@mariola, aj ako budeĆĄ ima vrimena i volje klikni na ovi link: RIJEÈANKA PRODALA SVE I OTIĆ LA U NJEMAÈKU "Domoljublje nas ne zanima, ovdje nas napokon cijene", a moĆŸete i vi ostali ĆĄta ĆŸivite po "tim njemačkama" :)
Zanima me jel dotle doơlo da ne samo da se firziraju članci, neg da se 100% izmiơljaju ili ima tu neke istine. Iman i ja i SSS i VSS rodbine po Njemačkoj, ali to je već starija generacija. Zanima me istina vas mlađih generacija.

Meni je priča ove "anonimne" junakinje ơuplja ka zvono. Ơta mislite?
 

ivan222

Well-known member
UredniĆĄtvo foruma
Donator foruma
Ơuplje ili ne... od malo proơirenog kruga poznanika iz svoje generacije, četvrtina ih je vani, jedno 15ak ljudi, svi ispod 30. Osim jednog, svi viču da je privremeno, ali za sad se samo turistički vraćaju.
I dobro im je.
 

charllie

Active member
Evo, u Austriji sam vec 25let,a isao samo na 5let da napravim kucu koja je konacno gotova al 3g. jos kredit.Tjedno se vozim kuci(2x150km),te se nakupe troskovi oko auta,stan,hrana,osiguranja,usluge su skupe kao i gostione.
Ova gospodja ak pise da mjesecno trosi 1500€ na stan,auto,hranu i ostalo malo laze pa i bolje da je otisla,takvih je prevec u hrvatskoj i nasoj okolici a najcesce su u visokoj politici.
 

Pavel

Lepiℱ
U Ć vedskoj sam ravno mjesec dana (poslovno, radi obuke). Za usporedbu, 1 HRK = 0.77 SEK.

Pokaz mjesečni je oko 1300-1400SEK. On pokriva sav promet u čitavoj regiji (vlak, autobus itd.) Meni u McDonaldsu/Burger Kingu/Maxu je oko 90SEK. Hrana je neơto skuplja, kruh je oko 20-ak SEK, Cola 2l je oko 22SEK itd.

Tehnika je neĆĄto jeftinija, ja sam kupio Nikonov DSLR fotoaparat ovdje (sa objektivom, filterom, SD karticom i torbom). IzaĆĄao me jeftinije nego ĆĄto bi me samo body izaĆĄao u RH.

Stanarina je bolesno skupa ovdje, no to mi je plaćeno. Gorivo je skuplje oko 2.5 kune u prosjeku u odnosu na nas. Roba je također skupa, ja sam nekakve najobičnije kupaće platio 160SEK, frizer je oko 180 SEK, dnevna ulaznica za akvapark/bazene je oko 90SEK (grupna kupnja pa je bio popust).

Ơvedska ima malo jači standard od Njemačke no ne sad baơ toliko da ja moram paziti kad odem u ICA ili Lidl jer za 4-5 artikala pljunem 250SEK a ona trpa puna kolica i uopće ne razmiơlja koliko je potroơila. Ne znam. :hm:
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ova gospodja ak pise da mjesecno trosi 1500€ na stan,auto,hranu i ostalo malo laze pa i bolje da je otisla,takvih je prevec u hrvatskoj i nasoj okolici a najcesce su u visokoj politici.
Meni se isto čini da je ta cijena najma laĆŸ teĆĄka. Ta cijena najma moĆŸe bit samo ako svih deset stanova na katu ima zajedničku kupaonu na kraju hodnika. :D :D :D

Pokaz mjesečni je oko 1300-1400SEK. On pokriva sav promet u čitavoj regiji (vlak, autobus itd.) Meni u McDonaldsu/Burger Kingu/Maxu je oko 90SEK. Hrana je neơto skuplja, kruh je oko 20-ak SEK, Cola 2l je oko 22SEK itd.
Pavel, ode u postu ti fali najvaĆŸnija komponenta. Prosječna plaća u nekoj struci. Koliko je u Ć vedskoj?
 

Pavel

Lepiℱ
Pavel, ode u postu ti fali najvaĆŸnija komponenta. Prosječna plaća u nekoj struci. Koliko je u Ć vedskoj?
Prosječna plaća programera (mjesečna) u Ơvedskoj je oko 38.500SEK (podaci iz 2013.), nakon poreza to je nekih 29.000SEK. U tih 29.000SEK računaơ redom:
- stanarina (između 8.000 i 15.000 SEK, ovisi o mjestu gdje ĆŸiviĆĄ)
- javni prijevoz (800 do 1.200 SEK)
- ručak u restoranu/menzi (oko 2.000 do 2.500 SEK)
- dnevna kupovina (ja u prosjeku svaka dva dana ostavim 250 SEK)
- higijena (tjedno oko 150-250 SEK)
- rekreacija (oko 400 SEK)
- mobitel (ovdje je nekakva normalna tarifa na pretplatu oko 180 SEK)
- internet i reĆŸije (ne znam iskreno kako se kreću cijene, internet je nekakvih 500 SEK mjesečno flat, ostalo ne znam)
- izlasci, restorani (prosječan meni je oko 80-100 SEK, u noćnom klubu je kolega 6 shootera platio oko 500 ili 600 SEK)
- frizer (160-180 SEK)
itd. (troơkovi liječnika, pregleda, zubara)

Plaća pilota je oko 45.000 SEK, liječnik oko 59.000 SEK, vozač kamiona 26.000 SEK itd.

http://1.bp.blogspot.com/-CEPL8LSaEnA/VQLBFUxVMEI/AAAAAAAABM0/cPu83QSzjt4/s1600/Most+Common+Jobs+in+2013+with+Average+Salaries+from+2013.png

I na to naravno ide porez.

Fali mu neĆĄto vaĆŸnije. Jel c5 gore?
U Sisku je, u bratovim rukama. Strah me i pogledat ga na ơta liči kad se vratim. :D Ovdje sam vidio samo jedan C5, vozi ga direktor zračne luke. Inače 85% auta su Volvo V70 ili XC70, a ostatak je S90 ili V90. Vidio sam jednog Golfa otkad sam gore. :D
 

charllie

Active member
Pametna drzava ta svedska,stvarno pametna samo jedan golfic,valjda se neki coban uparkiro coeku u haubu kad je bija kod nas na moru a nije primjetia.:D:D
 

markan1000

Well-known member
Prosječna plaća programera (mjesečna) u Ơvedskoj je oko 38.500SEK (podaci iz 2013.), nakon poreza to je nekih 29.000SEK.
samo tu fali joĆĄ jedna stvar u računici, dosta ovih troĆĄkova se moĆŸe podijeliti na pola. odnosno, ako je u kućanstvu joĆĄ jedna plaća od neto 20.000-25.000 SEK, onda se već da pristojno ĆŸivjeti.
da ne bi bilo zabune, nisam zagovaratelj teze "vani je med i mlijeko".
 

Pavel

Lepiℱ
Tako je, ono gore je racun za 1 osobu. Samo uz tu jos jednu placu u kucanstvu, racunaj veci smjestaj (veci trosak), vece rezije, eventualno automobil i njegove troskove, jos jedno zdravstveno, vece izdatke za hranu, odjecu itd. :)

Da se, al nije bas da ustedis 3.000 eura kao svi koji odu van i onda se jave Indexu i drugima za reportazu. Ima iznimaka ali da je bas svaka takva je ipak previse.
 
Na vrh