Neobavezni razgovori 💬

Pavel

Lepi™
Danas frend kupio novog novcatog VW... a gore Hankook gume... pa k vragu i oni... sraćkaju o nekoj njemačkoj proizvodnji i onda ti umjesto Continentala uvale korejske gume!!!! Pa što tek stavljaju tamo gdje se ne vidi na prvu loptu!!! Morao sam to napisati. Baš me naljutio taj bezobrazluk.
Frend je na BMW 3 dobio Hankook gume. Naručen kod Tomića, onaj neki akcijski model (mislim da je samo boju mogao birat). Isto je došao na Hankooku. Ja sam Hankook imao na C5 i bile su vrhunske. Meni je Kamiq došao na ljetnim Continentalkama i užas su gume. Par puta mi je proklizao na cesti i nemam osjećaj sigurnosti s njima. U Škoda grupi se dosta ljudi žalilo na njih. Ja razmišljam iskreno da ih prodam i uzmem neke druge. Nisu odvezle ni 2000km.
 

sir.Oliver

Well-known member
prvo - čestitke vatrenim . šešir dole - ovako se brane boje reprezentacije . svaka čast
kao drugo , jel tko od vas kupovao SAM davne 1984 ( mislim ) . trebao bih članak " ritmička izmjena dijapozitiva "
( riknuo mi je - treba popravku a ja nemam niti šemu , niti išta od članka na osnovu koga je sagradjen . imam u NS , ali u kući nema nikoga tko bi mi to mogao poslati . kuća zvrji prazna )
 

La Marche

Iskreni optimist
Ja vozim od 2016g i prezadovoljan
Ja sam ljetos uzeo hankook ventus prime i nisam previše oduševljen.
Nemam ništa protiv Hankooka.

Kao što sam na svim Citroenima dobio Michelin, očekivao bih posebno na VWima gume njemačkog branda.

Tako na prvi pogled jasno pokazati svima da od superiornosti njemačke kvalitete, na temelju čega VW desetljećima gradi svoj ugled, nema ništa, mi se čini velika pogreška.

Ako kupci VW prihvate korejske gume kao nešto normalno, mali, jako mali korak je do toga da kao sljedeći auto kupe Hyundai, a ne VW.
 

Pavel

Lepi™
Nemam ništa protiv Hankooka.

Kao što sam na svim Citroenima dobio Michelin, očekivao bih posebno na VWima gume njemačkog branda.

Tako na prvi pogled jasno pokazati svima da od superiornosti njemačke kvalitete, na temelju čega VW desetljećima gradi svoj ugled, nema ništa, mi se čini velika pogreška.

Ako kupci VW prihvate korejske gume kao nešto normalno, mali, jako mali korak je do toga da kao sljedeći auto kupe Hyundai, a ne VW.
U svijetu gdje je elektronika iz Kine, čelik iz Švedske, sjedala i tkanina iz BIH, staklo iz HR, LED rasvjeta iz Španjolske, itd. Nije mi baš jasno ovo za Njemačku kvalitetu. Već godinama dijelovi i tehnologija dolazi iz svih krajeva svijeta (a ne iz Njemačke) pa svejedno uspjevaju prodati to pod njemačku kvalitetu. Kupcima je bilo svejedno, tako da mislim da gume neće ništa bitno promijeniti.

Ja sam samo pitao koji set ću dobiti, ljetni ili zimski. Pretpostavio sam da sigurno neću dobiti neke čunga lunga gume, a ostalo mi nije bilo bitno. Volvo je tehnički gledano kinez pa i dalje svi bruje o najsigurnijem brandu iz Švedske.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
U svijetu gdje je elektronika iz Kine, čelik iz Švedske, sjedala i tkanina iz BIH, staklo iz HR, LED rasvjeta iz Španjolske, itd. Nije mi baš jasno ovo za Njemačku kvalitetu. Već godinama dijelovi i tehnologija dolazi iz svih krajeva svijeta (a ne iz Njemačke) pa svejedno uspjevaju prodati to pod njemačku kvalitetu. Kupcima je bilo svejedno, tako da mislim da gume neće ništa bitno promijeniti.
Shvaćam što želiš reći. Ipak bih se nadovezao, ali ne bih se zakleo, kako mislim da Conti ima jednu tvornicu u Kini. Mislim da tamo rade gume baš za azijsko tržište. Valjda ih je jednostavnije tamo praviti nego transportirati iz Njemačke i SAD-a. Ono što sam vidio da je Conti kojeg mi dobavljamo unutar EU i Europe definitivno hergestellt in Deutschland. :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Imam neki fen za kosu, otvarao ga nedavno posle jedno 5 godina rada. Na motoru pise "made in Italy". Teško je naći danas ista da je napravljeno van Azije. Sastavljano u EU, ok, ali sirovina je sigurno iz Azije.
 
Na vrh