Nadogradnja navigacije

ExOduS442xb

Racing
A zašto nema zvuka iz Androida? Jel Android uređaj ima ugrađeno pojačalo?
Mislim da nema, na uređaju ima opcija da se upali eksterno pojačalo no nema efekta. Kod mene radi, sve živo smo probali, našli žice, i zakljucili da su kinezi lagali, ali tu je već oslo 2.5k kuna. Žica bude pod naponom, sve radi, pojacalo radi (tj ima napona) ali zvuka ne. Primjetili smo da kada se upali radio s RT4 uređajem u pojačalu se čuje relej (napravi klik) ali tog zvuka nema sa ovim android uređajem. Mislim da je to mozda i do BSI-ija.
Hvala Slavko, što se tiče RNEG-a, ako je ispravan i ako ima zvuka (testirat ćemo na mjestu) vjerojatno ćemo ga uzet. Pa u najgorem slucaju sebi cu ostavit jedan android (već je ugrađen i radi kod mene) a ovaj drugi će ići na prodaju.
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Provjeri bolje jesu li lagali, češći je slučaj da kupci ne čitaju detaljno opis. Inače kineski HU se svi mogu kupiti sa pojačalom i bez (za auta koja imaju fabričko pojačalo).
 

ExOduS442xb

Racing
Ma jesu, jer su davali upute od kojih nije bilo koristi pa su mi na kraju rekli da izvadimo pojačalo. A onda sam našao da je još netko komentirao da nema zvuka, a isto ima pojačalo.
 

dinko1981

Well-known member
Ja kad sam kupovao android za c4 jasno je bilo navedeno da nije kompatibilan sa tvorničkim denon sistemom i nije bilo u ponudi opcije koja je komatibilna
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ok, hvala na odgovoru! 🙃

Čisto za usporedbu, KIA iz 2018 koju sam donedavno vozio nije tražila nikakvu pretplatu, imala je info o stanju na cestama, upozorenje o radarima i vremensku prognozu čim si se spojio na internet.
KIA se želi dokazati kao pravi auto, koji može parirati etabliranim markama. Pa nudi opremu koju u etabliranim autima moraš dodatno platiti, ne bi li ih nekako sustigla…
Vozio sam novog Stonica i Xceeda iz rent-a-cara. Jedna vožnja mi je bila dosta da se uvjerim kako KIA još puno mora poraditi na detaljima (sjedala, ergonomija, svjetlina tipki, ventilacija…), ako želi biti “tu negdje” među autima s pedigreom (da tako kažem)…
Btw, koju navigaciju je imala tvoja KIA (tj. čije karte koristi)?
 

ironmladen

Member
Donator foruma
KIA se želi dokazati kao pravi auto, koji može parirati etabliranim markama. Pa nudi opremu koju u etabliranim autima moraš dodatno platiti, ne bi li ih nekako sustigla…
Vozio sam novog Stonica i Xceeda iz rent-a-cara. Jedna vožnja mi je bila dosta da se uvjerim kako KIA još puno mora poraditi na detaljima (sjedala, ergonomija, svjetlina tipki, ventilacija…), ako želi biti “tu negdje” među autima s pedigreom (da tako kažem)…
Btw, koju navigaciju je imala tvoja KIA (tj. čije karte koristi)?
Nažalost ne mogu sa 100% sigurnošću potvrditi (pa neka me netko ispravi ako zna), ali mislim da je bio NAVTEQ.
 

dkoletic

New member
Pozdrav svima, iako pratim forum tj. pratio sam ga dok sam bio vlasnik jednog C5. U medjuvremenu sam postao vlasnik jos jednog C5 u pitanju je model iz 2013 godine exclusive, dosao je sa Navigacijom RT6, pola opcija nemam koje nisu vezane za samu navigaciju, a koje sam imao na starom C5 koji je bio bez navigacije i sa manje opreme. Da li mi neko moze pomoci, oko navedenih problema :), i usput koje su opcije za update postojece navigacije (mislim software-ski)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Za RT6 bi trebalo da ide na sd karticu. Ubaciti sw na nju, i uraditi update. Preporuka je da se izbegne preko cd. Sto se tice sajta za skidanje sw, jedino pm da posaljes, nije dozvoljeno pisati ovde.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Za RT6 update ide preko USBa (na RNEG ide preko SD kartice).
Ako si na 2.20 ili višoj verziji sw, onda možeš instalirati najnovije karte (v. 118).
Ako si ispod toga, onda trebaš i sw upgrade. Zadnja verzija je 2.86.
 

ExOduS442xb

Racing
Može pitanje, pročitao sam da RNEG paše na uređaje koji imaju RT4/5 ekrane, tj da nije potrebno kupovati ekrane jer su low-res.
Dali je to točno?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Taj isti ekran može raditi i na Low i na High rezoluciji. Na RT4/5 je obično postavljen na Low resolution, a kod RNEG na High. Treba samo podesiti dijagnostikom (ili MiraScriptom) i to je to...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Hvala! Mislim da cu uzeti RNEG i ubaciti ga kod starog koristeći postojeći RT4 ekran, samo će ekran trebat malo ispolirati.
Također, pronašao sam nešto interesantno za što sam mislio da je nemoguce na RNEG-u, parking kamera!
Možda se radi nekoj novijoj verziji RNEG-a koja ovo podržava? Ne znam dali su svi RNEG uređaji identični.

PEUGEOT CITROEN RNEG Camera Video interface | Order online at CarVision

Nažalost, to ti ne bude radilo.
Na videu koji si linkao prikazan je RNEG2 uređaj (oliti RT6) kojeg je proizvodio Magneti Marelli, a to je sasvim drugi hardware i software negoli prethodni Harman-Beckerov RNEG…
Vizualno se razlikuju samo po natpisu/simbolu na ESC tipki i (očitije) po tome što RNEG ima utor za SD karticu (na kojoj su navigacijske mape), dok RNEG2 to nema (mape su na internoj SD kartici).

PS: ne znam bi li se i na RNEG mogla ugraditi neka generic rikverc-kamera, budući da on nema video ulaz… Ima samo grafički prikaz senzora za blizinu prepreke:
 

Prilozi

ExOduS442xb

Racing
Evo stigao je RNEG, stavili smo ga u auto od starog umjesto RT4 samo da ga testiramo i iz prve se sve upalilo, ima slike, sve uredno pokazuje ali opet nema zvuka. Nismo imali baš vremena pa ćemo ga probati u subotu. Vjerujem da je ista stvar radi pojačala (ili nema zvuka jer nisam jos ubacio novi broj šasije?) koji god razlog bio, nadam se da ću to uspjeti riješiti sa Lexijom.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Rekao bih da to što nema zvuka nije do radija, nego je negdje drugdje problem…

RNEG (kao i RT4/5/6) nema vanjsko pojačalo (osim u opciji) nego interno i zvučnici se izravno spajaju na njega preko QuadLock konektora otraga.
No, postoje C5/P407 modeli s dodatnim pojačalom i JBL zvučnicima. U tom slučaju se kod radija putem dijagnostike podesi ta opcija.
Možda ti imaš dodatno pojačalo za koje niti ne znaš? Ili je možda RNEG iz vozila koje je imalo vanjsko pojačalo, a kod tebe ga nema, pa se tu negdje “gubi” zvuk?

Ugl, treba DiagBoxom to pogledati netko tko zna što, gdje i kako treba posložiti.
Ovako možeš svaki mjesec kupovati drugi radio, ali neće biti zvuka dok se ne otkrije zašto…
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Iskren da budem, jednom sam koristio mape na RT5. Dok sam isao u Grčku, i to uporedno sa telefonom. Naravno da je Google bio bolji, jer RT5 je poslednji update dobio 2017 cini mi se.
 
Na vrh