Na koji tlak napumpati gume?

marko1103

Member
pretpostavljam da ti je to za 15"

evo kako meni pise za 16" 205/55
Prednje 2.5 - neovisno o opterecenju
Straznje 2.1 - 2.7 ovisno o opterecenju

neznam dal ima kakve razlike za druge motore
 

Silentshoot

Active member
Tako sam i mislio,jer ono što meni piše na vratima u praksi na 16" mi je premalo,i to sam primjetio da mi je 2.2 na prednjim malo, staviti ću na 2.5 prednje i 2.4 zadnje sada kada nema opterećenja pa ćemo vidjeti...hvala
 

goranpo

Member
Ima tu kompetentnijih od mene koji će reći šta je točno ali po meni treba se držati onog što piše na vratima da je preporučio proizvođač, bez obzira na veličinu gume pritisak 2,2 bara je uvijek 2,2 bara, u većoj dimenziji u gumi bude više zraka da dođe do tih 2,2 bara ali pritisak bi trebao biti onakav kakav proizvođač kaže, ako je to 2,2 onda je i na 15 cola gumama i na 17 cola 2,2 bara... Takvo je bar moje mišljenje.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
pritisak 2,2 bara je uvijek 2,2 bara, u većoj dimenziji u gumi bude više zraka da dođe do tih 2,2 bara ali pritisak bi trebao biti onakav kakav proizvođač kaže, ako je to 2,2 onda je i na 15 cola gumama i na 17 cola 2,2 bara
Slažem se. Prenapumpana guma ima manju gaznu površinu.
 

Silentshoot

Active member
Pa tako što mi guma izgleda kao da je prazna, razumijem da prenapumpana ima manju gaznu površinu ali volim pitati jer nemora uvijek sve biti točno i ispravno što piše...praksa je nešto sasvim drugo...
 

Cutac

Prèkaroš
Na koji tlak pumpate zagrijane gume? Pise mi da trebam pumpati na 2.1 bar, ali se zagriju dok dodjem na bezinsku.
 

deda

New member
Kaj driftaš do pumpe da ih uspiješ zagrijati?Ak si već takva picajzla,onda ih na pumpi napumpaj na malo više,odi doma i kad se"ohlade" ispusti i izmjeri tlak na zadani pritisak.Ako si već takva picajzla onda bi trebao imati mjerač tlaka u gumama.
I daj ne za:cenzura::cenzura::cenzura:avaj,gume se zgriju za 4km vožnje,kaj je tebi.
 

Damaj

Active member
Struka tvrdi da su gume hladne do 2 km vožnje, koliko se nakon toga zagriju ne znam. Odi na pumpu, popij kavu 20-tak minuta i onda provjeri tlak guma.
 

Cutac

Prèkaroš
Pitam, :cenzura::cenzura::cenzura:eek:te, šta napadaš..
Sudeći po Michelinu :
"Check pressures when the tyres are cold (tyres which have not been used in the last 2 hours or have covered less than 2 miles (3 km) at low speed).
• If tyres are hot when they are checked, add 4 to 5 psi (0.3 bar) to the pressure recommended by the vehicle manufacturer. Re-check the pressures when the tyres are cold."
 
Na vrh