Na 2000 okr/min podrhtava i gubi snagu

Black

New member
Pozdrav ekipi,

imam mali problemčić.

Imam C4 1,6 HDI prešao sam 6000 km i na 2000 okretaja u 2. ili 3. brzini mi zna auto podrhtavati kao da gubi snagu. Ima li možda netko sličnih iskustva?
 

Nono

Èlan
Teško je reći, ali mislim da se možda radi o dvije stvari:
1. gdje tankaš
2. način vožnje
Ad 1 - ako se mene pita Tifon je najbolji izbor, OMV se srozao
Ad 2 - malo viših okretaja ne škodi.
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
Provjeren info tifon=mol=ruska nafta,nema više ko prije iz talijanskih rafinerija,omv zadnje vrijeme katastrofa.info imam od inspektora iz državnog mjeriteljstva.Drugim riječima kako te potrefi,prezadnji tank točio na omv,počeo štucat na malim obrtajima,natočio ponovo na istom sve o.k.:grin:
 

monera

New member
meni se slicno dogodi, na nekih 1800 okretaja koda preskoci nesto, i onda se tek pokrene... cudno jako... smuljao sam na rad turbine, sto vi mislite?
 

radojkta

Member
Pozdrav ekipi,

imam mali problemčić.

Imam C4 1,6 HDI prešao sam 6000 km i na 2000 okretaja u 2. ili 3. brzini mi zna auto podrhtavati kao da gubi snagu. Ima li možda netko sličnih iskustva?
Mislim da je to od puno gradske vožnje jer se i meni to desilo neki dan.
a onda sam za vikend napravio 250km autoputa i sad više ne
 

ZVAJ

Skoro zreo
Drugim riječima kako te potrefi,prezadnji tank točio na omv,počeo štucat na malim obrtajima,natočio ponovo na istom sve o.k.
Izgleda problem još postoji u OMV. Natočio sam 08.06. u VU na OMV-u 100-tku, da vidim koliko je bolja i jutros prilikom kretanja na malom gasu trokira motor. Nije dugo ali dovoljno da se osjeti na hladnom motoru. Prešao sam cca 150km sa tim gorivom. 1.6 VTI pahuljica. :(
 

brezC4

New member
možda ti EGR zaprljan pa ti ga ne otvara/zatvara kako terba, a sve zbog konstantne vožnje po gradu i u niskim okretajima.

probaj ga razvući 10 minuta u trećoj brzini na 80km/h ;)
 

akiramar

Active member
možda ti EGR zaprljan pa ti ga ne otvara/zatvara kako terba, a sve zbog konstantne vožnje po gradu i u niskim okretajima.

probaj ga razvući 10 minuta u trećoj brzini na 80km/h ;)
Ili ga voziti 70 u 2. brzini, bitni su okretaji, ne brzina...
 

knez-bj

New member
A jel ti se to i prije događalo ili samo s ovim punjenjem goriva? Da li je moguće da se to događa jer je motor još novi i nije dovoljno razrađen, ja sam dobio takav odgovor samo da se treba voziti i razraditi ga... Ja se vozim mješovito i po gradu, otvorena cesta i autocesta, pa mislim da gradska vožnja nemože biti problem. Mislim da ti auti nisu napravljeni samo za autocestu i visoke okretaje (kao da sam kupio nekog japanca benzinca).
Ovo s kvalitetom goriva, moj savjet samo čuvajte račune da ih možete tužiti kad dođe do kvara...
 
Na vrh