Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Nema eutanazije!

Večeras sam ga išao voziti, ali kad sam došao do 60 na sat, treska sav, valjda se gume zaravnale. Jedini način da se to sredi je da ih se dobro ugrije :cool:
Ko beba došao do 180, niti da se osjetilo.
1660850849794.png
 

Cutac

Prèkaroš
Jadan auto, počeo sam ga svakih par dana gurati naprijed nazad po garaži da se gume dobiju. Danas sam ga htio voziti po kiši, ali nisam htio da se smoči :ROFLMAO:

Fascinantno mi je da ga mogu dva mjeseca stalno voziti, uživati maksimalno i onda u tri tjedna 100 kilometara, i to silom.
Valjalo bi da kupim C4 Coupe 2.0, ali sa 140 konja i automatikom. To bih baš htio za daily.
 

Cutac

Prèkaroš
Da, jučer sam išao u ZG sa njim. Taman da ima udobnija sjedala jer je pozicija sjedenja super i da nije toliko glasaaaan :D
Zvuči jebeno, ali je po gradu muka.
 

Milosh

Test
Dobro si uspio uhvatiti munju. Idući put koristi stativ i bulb mode da uhvatiš munju, a onda uhvati auto kako želiš (što se tiče ekspozicije). Na kraju spojiš te dvije ekspozicije u Photoshopu i dobićeš još bolje efekat.

Čime si to slikao, aparatom ili telefonom?
 

Cutac

Prèkaroš
Koristio sam stativ i 30 sekundi ekspoziciju. Problem je bio što nisam stigao na vrijeme do auta, pa su ovo "ostatci" munja iz nevremena. Bulb ne mogu koristiti jer nemam daljinski. Htio bih onaj vrag koji triggera slikanje kad sijevne (senzor svjetlosti).
Fotoaparat je Nikon D5300 sa Nikkor f1.8 35mm objektivom i polarizirajućim filtrom (kojeg ne mogu odvrnuti jer sam ga prejako stegnuo :D).
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Tu bez bracketing-a jako tesko. RAW, stativ, žičani okidac, fiksna blenda, fokus na beskonačno. Ja sam stavljao iso 100, blenda 8, pa po 30 sekundi dok ne naidje munja.
 

Milosh

Test
Tu bez bracketing-a jako tesko. RAW, stativ, žičani okidac, fiksna blenda, fokus na beskonačno. Ja sam stavljao iso 100, blenda 8, pa po 30 sekundi dok ne naidje munja.
Tako se u principu radi, samo što se iz raw-a može puno izvući i bez bracketing-a (ko zna i potrudi se naravno). I da, šta će ti žičani okidač kad imaš daljinski. :)
Evo jedan quick edit

1662927289523.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Imaš li raw fajl za tu poslednju?
https://easyupload.io/zdj528
pass je "milosh"

Ja sve slikam u RAW i kasnije u Lightroomu editiram. HDR (bracketing) uglavnom radim, ali ovdje mi uopće nije bila dobra kompozicija, ne sviđa mi se slika, pa se nisam dalje ni trudio.

Evo jedan quick edit
Fora, ali ja osobno uvijek uređujem da bude što sličnije onome što sam ja na oči vidio :)
Ne volim "umjetne" slike, poput ove recimo:
1662985301191.png
ili ove:
1662985503699.png
Jel, sve to izgleda ok, ali u onom hangaru je crno ko u grobu, a bome ni auto ovako ne sija u mraku :D A te dvije su slagani HDR.
 
Na vrh