Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Znaš šta bi bio posao,
Alu felge 4x108 17 4 kom DS Citroen za zimu.
E ali to mi je 2400, plus 3700 gume, plus montaža, znači 6500 cca. Trenutne prebacim na c4, montaža guma oko 250, ostanu mi 5 godina stare Bridgestone LM001 i 10 godina stare čelične. Za to ukupno dobijem nekih 1000 kuna, znači 5750 kuna troška.
A ja po zimi slabo vozim ovaj auto, evo sad će do vikenda stajat, onda odem 60km Zagreb, pa stoji dva dana, pa 60 nazad, 120 km tjedno. I šta ću davat skoro soma eura, da bude lijep u garaži.

A ljetne definitivno ostaju ove Resolfenice, izgleda ekstra sa njima.

Plus mi grehota dat 3700 za gume koje naprave 1000 kilometara po sezoni. Lani na zimskima napravio 700...
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Uživancija mi ga je sad voziti. Doslovno je sve od potrošnih dijelova novo ili ima 15-20 tisuća kilometara, plus što je zaštićen i ne jebu me voda i sol.
U zadnje vrijeme samo njega i vozim, a jedva čekam još koji tjedan da prođe da stavim ljetne gume gore.
Razmišljam da potražim neke zanimljivije felge za zimu, ili da pređem na 17-ice.

Gledam sliku i patim :D
Pogledajte privitak 5129
Jako lijep auto. Clean! Samo nemoj ostavljati pare po cesti... :D
Moram priznati da ovo što je Ruske Ruske napravio, mi najbolje paše tom autu. C4 je gladak i napuhan kao oldschool bodybuilder, i onda te "napuhnute" felge sa Picassa, izađu mi kao četri šake. Ne znam jesam li se dobro izrazio, ali sa tim felgama mi auto izgleda kao concept car.
Brutala!

Ove felge ravnih rubova su mi nekako, meh. Treba njemu nešto napuhano. Barem po mom mišljenju.

Iako je dinamički gledano vjerojatno downgrade. Te 18" su vjerojatno dosta teže. A VTS-u kao atmosfercu koji voli okretaje vjerojatno bolje paše što lakši guma/felga combo.
 

Cutac

Prèkaroš
Jako lijep auto. Clean!
Hvala :cool:

Samo nemoj ostavljati pare po cesti...
:D
Danas sam se htio upisati u autoškolu, ali sam se sjetio da čekam kaznu za preticanje, pa opet odgađam :ROFLMAO:

Ove felge ravnih rubova su mi nekako, meh.
Ja eto ne volim felge kojima je srce uvučeno, osim kod nekih BMW modela, poglavito E60. Meni osobno moj crveni VTS ne može imati felge koje mu bolje pašu od ovih. Sto ljudi, sto ćudi :)

A VTS-u kao atmosfercu koji voli okretaje vjerojatno bolje paše što lakši guma/felga combo.
Da, ogromna je razlika kad skinem 17" Resolfen sa 225/45/17 gumama i stavim 16" ATS (koje su same po sebi lagane) sa 205/55/16 gumama.
Jako se osjeti na poletnosti i rupama.

Jedino što dolazi u obzir umjesto Resolfena je Ultraleggera, no jer ga ne slažem za sirove brojke, već i da slinim za njim, vrlo teško da će se to ostvariti.
1643637994452.png
Palo mi je na pamet na složim dva ljetna seta, šminkerski i brzi, ali radije onda uzmem C2 VTS i složim ga baš za ganjanje samo.


Evo još jedna, jedva čekam proljeće :D
1643638104627.png
EDIT: Recimo Ruskeov je super izgledao i sa onim kromom oko maglenki, felgama, spušten, ali takav auto nije ja, ako kužiš što želim reći. Moj fetiš je sve tvornički, sa nekim onako sitnicama, tipa boja felgi, natpisi na gumama, tablice bez okvira i to.
Opet, poštujem sve osim seljo tjuninga, ali ja najviše volim kad je auto star, a izgleda kao da je neki dan kupljen nov, bez modifikacija.
 

Cutac

Prèkaroš
Sad novu muku mučim. Kud tek sad sa dizalicom da ne oštetim bitumen da mi se ne krene voda skupljat :ROFLMAO:
A budem sutra oprao i navoskao felge pa stavio ljetne gore. 17°C danas...
 

Ruske

Active member
ne budi lud, tek je 2.mj, ima jos 3mj za biti hladno i snijega...znam, tesko je sa zimskima sad, ali evo za par dana opet prognoziraju da ce biti primjerenije zimi...sjeti se samo jutra kad ce biti oko 0...
 

Ruske

Active member
peru se i voskaju na pocetku zime, prije pohrane u konobi. tako barem ja napravim. i onda kad idem po njih su ciste ko suza, odmascene i ne prljas se dok ih montiras
 

Cutac

Prèkaroš
Ma kakvi, nikad ni gume ni felge nisam oprao prije pospremanja, samo posušio ako treba.
Niti sam ikada vadio kamenčiće.

Ljetne za c4 su pod prstom kočione prašine i jedna guma je sva blatnjava :D
 

Ruske

Active member
uzas, ja volim ih lijepo oprat prije spavanca...isto kao i sebe :D ujutro se mrzim tusirati, radije to obavim navecer prije nego legnem...
ugl ja na tvom mjestu ne bi stavljao ljetne, vidi koliko je hladno danas bilo i bit ce jos toga...
 

Franz

Well-known member
Sinoć sam se vraćao doma, -5 bilo na autocesti cijelim putem. Ali neka, ide to i na ljetnima :D
Ja već duže vrijeme pokušavam naći na YouTubeu baš usporedbu zimskih i ljetnih guma na suhom kad je recimo plus pet i minus pet stupnjeva, ali osim propagandnih simulacija, poput ove ispod, ne nalazim ništa.

 
Na vrh