Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
ivan222 ivan222 Hvala! Nisam te odmah skužio da misliš da idem kroz Italiju, mislio sam da govoriš da idem idem na roadtrip u Italiju.
Ovo mi se sviđa, zaboravio sam na taj Stelvio pass. Ako bih tuda išao, morao bih promijeniti lajtunge kočnica za svaki slučaj :D
Svakako super prijedlog, hvala!

Kad uhvatim vremena ću po malo slagati rutu. Moram pitati negdje da vidim aktualno stanje cesta, ako su radovi, oštećenja, i slično. I moram pronaći sve databaseove sa kamerama :D
Sad sam se malo igrao, Maps mi ne da ići preko Stelvio passa iz nekog razloga, ali neka generalna ruta bi bila ova.
1642518678772.png

Od Monze do Hrvatske ću još korigirati, ali taman da svratim u Veneciju.
Zapali za Djerdap, do Donjeg Milanovca. Imas cini mi se 18 tunela, i vozis iznad Dunava :)
To će biti posebni izlet :)
 
Posljednje uređivanje:

Colnago

Active member
Donator foruma
Da.


Je, kažu da je otvoren od 01.06. do 01.11. Čudno, valjda bi ljudi pogibali.

Sad gledam ovaj video, **** me Stelvio, ću sve kočnice spalit na ovo :D
Zeznuto je spuštanje , sjećam se Tre Cime de Lavaredo, isti nagib ali kratko cca 3-4 km, Stelvio je 20 km) da je C2 u prvoj bio na 5000 okretaja
kako sam probao kočiti motorom. da ne *** kočnice.
Biciklom je to zbog mase jednostavnije :)
 

Cutac

Prèkaroš
A da, baš sam gledao još par videa, pa nije mi neka fora taj Stelvio prijevoj. Da slikam auto na vrhu, da, ali da bi mi bilo zanimljivo kuriti kočnice u gužvi, pa baš i ne bi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa dobro jel ideš sa C4 ili VTSom, što te te kočnice toliko peru? Nebi ta cesta postojala više da je to toliki problem.
Koji uopće termin pikiraš?

3.-4. mjesec će ti biti najmanje gužve i biti će otvoreni zapadni spust do Bormia koji je blaži.

Znači iz smjera Trafoi na uspon na Stelvio preko ovog dijela koji te brine, laganini spust na Bormio. Iz Bormia bi ja pikirao prijevoj Gavia koji se spušta u Ponte di Legno... krasno malo selo ispod sljedećeg prijevoja Tonale.
 

Cutac

Prèkaroš
zato lijepo se stave power discovi, yellow stuff plocice, pleteni lajtunzi i rbf 660 ulje, prije takvog izleta
A budući da ću kraj Monze, ubacim kavez, gewinde :D

Još bolje, ugradiš retarder
To je za volanom :D

Koji uopće termin pikiraš?
Sredina petog mjeseca, na dalje. Zatvoreno je do prvog šestog, piše tako.

Znači iz smjera Trafoi na uspon na Stelvio preko ovog dijela koji te brine, laganini spust na Bormio. Iz Bormia bi ja pikirao prijevoj Gavia koji se spušta u Ponte di Legno... krasno malo selo ispod sljedećeg prijevoja Tonale.
(y)
 

Colnago

Active member
Donator foruma
A budući da ću kraj Monze, ubacim kavez, gewinde :D


To je za volanom :D


Sredina petog mjeseca, na dalje. Zatvoreno je do prvog šestog, piše tako.


(y)
Sumnjam da je zatvoreno do 1.6.2022 jer ti je Giro u tim predjelima (doduše Dolomiti ali nije to tako daleko) negdje između 16 - 19 5 , sigurno se
tamo voze tim trasama prije i poslije etapa :)
Kada sam spominjao masu imao sam "pemac" mislo sam na mase biciklista koji imaaaaaaa .A prilikom spusta autom je to j*beno
jer će te prelaziti na n-načina , malo zdravorazumskih.
 

diegos

Well-known member
Ja sam bio sa normalnim kocnicama, jos sam živ. A i pakne i diskovi također... Ako mislis prezestoko vozit, veci problem ce bit biciklisti meni se cini, sretno s tim 😂 😂
 

Cutac

Prèkaroš
"Stelvio Pass is usually open to traffic between June and October. The road closes around November 1 due to snow blocking the way and reopens around June 1. You can check the current status of the Stelvio Pass road and other mountain passes at bormio.eu. "

biciklisti
Pa generalno sam to mislio kad sam napisao da se vučem iza bicikala i kampica. Šta ja znam, kad sam čitao po forumima, bude ogromna gužva, hrpa kampera, motorista, biciklista. Ne znam, zvuči mi više kao tlaka, nego uživancija.
 

Cutac

Prèkaroš
U petak sam išao za ZG, zaprljao se i sad mi ga nije žao voziti. Limarija je zaštićena pa me to ne dira, a svaki put kad ga vozim iznenadim se koliko je dobar auto.
Baš ga volim voziti. Danas sam primjetio koliko sam auto bolje drži cestu nego recimo c4. Ima istu dimenziju guma, lošije gume(starije dvije godine i same po sebi lošije od Dunlopa na c4), ali svejedno puuno brže prolazim zavoje. I to ne da se naganjam, nego baš piči ko blesav, jedna ruka na donjem dijelu volana, sve laganini.
Moram ići balansirati kotače, treska mi na 130, valjda od stajanja.

Da bar ima više kilometara i da je u kozmetički lošijem stanju da mi ga ne bude toliko žao voziti. Ali jako je kul kad voziš po slanoj cesti, a živo ti se jebe jer je komplet podnica u bitumenu :cool:


Koliko god polirao auspuh, ima svoje čari i kad je bijel od soli :D
1642976014606.png

Sad mi se ide nekud s njim...
 
Na vrh