Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Vts se vozi samo preko 3-4 tisuce okretaja pa cu mu progledati kroz prste :D
Taj motor je poznat po pouzdanosti pa me ne dira toliko.
 

Cutac

Prèkaroš
Ma, nakon jako puno živih, ovaj malo slini i to znam od kuda, a c4 stvara kapljice, a ne znam od kuda.
Niti jedan kvar nije velik kada znam što je i kako je, ali kada ne znam, e onda je problem jer ne znam hoće li auto preživjeti sljedeću vožnju ili neće.

VTS je ovo razvio u zadnjih mjesec dana jer je bilo suho kada sam mijenjao antifriz.
A opet, može biti da sam prosuo MoS2 jer sam bio fulao čep, a dovoljno je 0.01L da se pozna kao da je litra iscurila nakon 100 km.
 

Cutac

Prèkaroš
Je.
Budem pratio to pa ću nekada zamijeniti.

Brtva 40 kuna, antifriza imam što mi je viška ostalo kod zamjene(samo moram paziti da mi ne upadne nešto u kanal), putem piknem novi termostat, čisto kad se sve rastavlja, a po zimi mu treba cca. 6-9 km da postigne radnu temperaturu.

Izgleda pristupačno pa ću sam raditi, očekujem 300 kuna troška i max. sat i pol posla, nadam se.

A na C4 ću vjerojatno taj isti dan na blef promijeniti brtvu kućišta filtra ulja(oko 80 kuna), pa kud puklo.

EDIT: Moram na VTS-u ipak bobinu skinuti da provjerim da ipak nije neka brtva poklopca ventila(3 su), pa da se ne slijeva nekamo.
 

Cutac

Prèkaroš
Da vozim Fiću ili Stojadina, ne bih morao dušu ispustiti da zamijenim jednostavnu brtvu.
Moram pola auta rastaviti da dođem do brtve, pogotovo na c4.
 

Cutac

Prèkaroš
Curi na brtvi. To kuciste je sivi lijev koliko vidim, i to nece puknuti da ga hebes.

Dobre vijesti, curi na crijevu povrata uljnih para. Tj. loše jer ću morati mijenjati cijelo crijevo. Nema apsolutno nikakve potrebe po pitanju zdravlja motora, ali nema da nešto curi!
A sada me Ivan sa tipkom sjetio...
Maloprije sam vozio auto sa namjerno upaljenim svjetlima samo zato da rade i da se zgriju, nisu radila tjednima.
Samo čekam da nešto krepa od nekorištenja.
Desni far nekada jedva primjetno zatitra kod paljenja(balast), ali ako barem jednom u 4-5 dana ih upalim, onda je u redu. Eto, stvarno krepava od nekorištenja :(

Rucna mi je labava i to :cenzura::cenzura::cenzura:acki.
Mogu upaliti lampicu bez da uopce napnem sajle, ali nijedna nij3 pukla, sve drzi. Koji k?
 

Cutac

Prèkaroš
Pojma nemam, volim drkati po rucnoj dok vozim i danas skuzim da ima dva centimetra lufta.
A cesto ju dignem na prvi zub na semaforu i da, sve je bilo u redu do sada.
Nisam ni cuo da je sajla pukla.

Najbolje bih opisao da je kao da je netko preko noci otpustio sajle da me zafrkava.
 

Ax boy

Well-known member
Ehh cutac, muči tebe stalno vidim auto. Možda najbolje da ga se riješiš što prije, koliko kvarova?. Već je grob na cesti. Prodaj što prije i nadam se da ćeš kupiti novije nešto,bilo bi izvrsno, najnoviji neki citrać :)
 
Na vrh