Moj Citroen C5 1.6 eHDI

vborovic

C5 modifikator
Da znaš objasniti kako spada, ne bi ti trebao servis ... :D ... ajmo redom, ako pretpostavimo da sve radi kako spada (zanemarimo žarulje koje su neispravne), da li, s upaljenim motorom i AUTO svjetlom:

- svjetli DRL svjetlo na desnom faru?
- ako pokriješ s nečime foto senzor iznad retrovizora (s vanjske strane), auto prebaci na kratka svjetla?

Ako oboje da, onda je sve ok što se tiče konfiguracije auta, a to kaj ti žarulje ne rade je drugi problem.
 

pokra89

Well-known member
Mislim da imam nekih 10-20 raznih takvih lediica doma, od mog eksperimentiranja koji model je najbolji (dok sam još imao potrebu za njima)
daj prodaj bar 2,3 najbolje što imaš. trenutno nisam u mogućnosti kupit farove s led drl svjetilma, a znam da će mi ovo kad tad zatrebat
 

vborovic

C5 modifikator
@ mamut - Moram se iskonzultirati sa svojim autom, ali prema ovome ispada da ti je konfigurirano da su kratka svjetla stalno upaljena (može se i tako to izvesti), dok je na Auto modu ... bez dijagnostike to ne ide

@ pokra - Baš najbolje LED-ice, koje bi trebale svjetliti skoro kao original LED (G4 7,5W, 750 lm), nažalost ne idu u far (barem meni nisu išle, fali jedva 1mm u promjeru - nema ih na slici dolje) ... probao sam ih ovak na 12V, to oslijepiš u blizini ... od ovih ostalih, evo dio "ponude":



#1 - G4, 3W, više žuto nego bijelo
#2 - G4, 3W, bijelo/plavo
#3 - G4, 4,5 W, bijelo (zadnje ih koristio na svojim farovima, pored 2 zapakirane, imam 2 koje su još u farovima, ispravne)
#4 - W5W, bijele
#5 - W5W Cree, bijele, koristio za poziciju u faru

Za sve navedene Vam mogu probati iskopati trenutne cijene (ebay, aliex), pa onda naravno prodam za nešto manje od toga, stvar dogovora.

@ zlatko - Vid ti je odličan ... :D
 

vborovic

C5 modifikator
Ni jedna, tvoja originalna DRL žarulja izgleda ovako:



Ovo što ja nudim je LED zamjena, halogena žarulja se mora iskopčati iz plastične baze, te se na njeno mjestu samo upikne LEDica
 

vborovic

C5 modifikator
Službeni postupak za zamjenu je skidanje prednjeg odbonika ... bez zezancije ... tko zna, i ima tanke ruke i pravi alat u njima, može to obaviti i bez skidanja istoga ...
 

mamut

C5
Donator foruma
evo zamijenio DRL lampicu, serviser je rekao da se skida odbojnik ali da će probat bez, uspio je, čas posla je bilo

i sad kad stavim na AUTO pale se DRL svjetla, kad prekrijem rukom senzor pale se glavna za mrak i tunel

a nisu ništa prčkali po opcijama, vjeroajtno jer je jedna bila neispravna to nije radilo kak spada


@vborovic nabavio i uputstva papirtnata, http://imgur.com/a/WQavJ, iako je za novije modele valjda će poslužit :D
 

vborovic

C5 modifikator
Moguće, al ne vjerujem da postoji tako pametna elektronika, s obzirom da sam vidio/vozio aute sa samo jednom DRL žaruljom i AUTO postavkmo ... Citroen mušice, opće poznato ... :D

Velika većina stvari u uputama je univerzalna za sve modele (2008 - danas)
 

mamut

C5
Donator foruma
jel moguce ovo sunce ti francusko

znači danas promjenim desni DRL light, i sve radi, navečer upalim - desni krepo



jel me netko tamo gore zahebava :(
 

vborovic

C5 modifikator
Nije nemoguće ... :D ...

Citroen mušice, opće poznato
Ne vjerujem da je do elektrike, s obzirom da svaki far za sebe ima svoje osigurače ... to bi stvarno bilo ludo u elektronici da neki električni impuls ciljano ide samo na DRL žarulje, pa onda jedna pregori da bi druga ostala raditi ...

Sad vidiš zašto si oni kojima je bitno samo da svijetli, kako god izgledao, uzimaju LED žaruljice ... ove originalne su (pre)skup sport ...
 

mamut

C5
Donator foruma
neznam, još ću ovu zamjenit idući tjedan, nakon toga ak brzo krepa sumnjam da cu se upuštat u zamjene originalne
 

vborovic

C5 modifikator
Èisto radi perspektive, za 400 kn koliko budeš platio 2 DRL žarulje, mogao si nabaviti H1 i H7 komplet Philips BlueVision žarulja ... :) ... ili Osram-ov ekvivalent
 
Na vrh