Moj Citroen C5 1.6 eHDI

mamut

C5
Donator foruma
ručni mjenjač vozim 10 godina, prelazak na automatik je stvarno puno jednsotavniji nego što sam mislio

hmm ovaj hill climb assist kaj nije to 2 sekunde da stoji?

e da i naišao sam na verziju navigacije



malo sam neuspješno guglao da vidim jel up to date, može se to negdje vidit na netu? plaća li se nova verzija?
 

vborovic

C5 modifikator
Ovisi kako je auto konfiguriran i da li je sve što treba biti ispravno - ispravno ... moj bude stajao koliko treba ... zaustavim ga na uzbrdici, pustim kočnicu i ukopan ... mogu čak izaći iz auta i zatvoriti vrata i dalje bude na mjestu ... :D ...

Nije, zadnja FW verzija ti je 50.03, ali ništa ne dobivaš, samo podrška za novije modele iPhone-a, ako ti sve radi kako treba, nemaš potrebe za upgrade-om ... noviji softver možeš zatražiti u ovlaštenom, on je besplatan, ali ne i instalacija s njihove strane ... a možeš si ga sam skinuti i instalirati preko CD-a
 

mamut

C5
Donator foruma
stavio sam na SD karticu novi taj 50.03 i instalirao u autu, radi bez problema to s tvog linka, tenks ;)

to je posljednji FW, dal je to ujedno i posljednji GPS fw ili je GPS odvojen?
 

vborovic

C5 modifikator
Nije moj link, ja sam ga samo podijelio ... :D ... GPS FW kao takav ne postoji, postoje karte koje se kupuju ili "nabave" ... zadnje dostupno za RNEG je cijela Europa 2015-2 ... to će na PM ...
 

mamut

C5
Donator foruma
tenks

e da, što se svjetala tiče, stavim na AUTO i on mi ih upali kad upalim auto, tak sam na starom C5 imao

međutim preko dana na AUTO nema svjetala upaljenih a u zimsko doba trebaju bit, kak da to riješim, ako uopće mogu
 

vborovic

C5 modifikator
Da li ti dnevna (odnosno samo to desno onda) rade dok je prekidač za svjetla na 0 (i motor radi)? Ako da, onda je moguće da su ti samo isključena u izborniku (ako mu imaš pristup), to je jedan pritisak na lijevi scroll kotač, dobiješ vehicle configuration na instrument ploči, pa negdje unutra ima postavke dal su dnevna svjetla upaljena ... ako to nemaš, onda ti je auto tako konfiguriran da nemaš pristup tome ...

Što se DRL svjetala tiče, originalna (nema zamjenskih) halogena dolaze sa bazom (slično kao svjetla za maglu), koštaju puno previše (cca 20-25 € komad, doduše nisam dugo provjeravao cijene) ... obično ljudi stavljaju zamjenske G4 LED žaruljice, uz zadržavanje baze žarulje ... ja još doma imam neke te žarulje, s obzirom da mi više ne trebaju, mogu ti ih ustupiti po nekoj simboličnoj cijeni ... ili si ih sam nabaviš prek net-a, par dolara obično bude komad, ovisi o jačini i kvaliteti.
 

mamut

C5
Donator foruma
ovo prvo ću provjeriti

znači ovo malo sa slike je ubiti DRL svjetlo, to mu je naziv? kakvo je to uopće svjetlo?

vidio sam još tamo gdje sam kupovao auto da se to svjetlo palilo kada sam se približavao nečemu s desne ili lijeve strane, ak se ne varam tak nekak je šema bile

ako je krepalo i imaš ispravo budemo se dogovorili :grin:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Mamutinjo,

A da ti lepo dojdeš na meet u subotu 05.03 , i da ti vborović se lepo i natanane objasni ??
Nebu ti puno naplatil...piva na vuru :rofl::rofl:
 

vborovic

C5 modifikator
To je dnevno svjetlo, koje od 2011. moraju imati sva vozila koja su proizvedena u EU (radi podizanja sigurnosti u prometu) ... zamišljeno da svjetli po danu (dok nije obaveza kratkih svjetala), s malom potrošnjom struje ...

Mislim da imam nekih 10-20 raznih takvih lediica doma, od mog eksperimentiranja koji model je najbolji (dok sam još imao potrebu za njima) ... lako provjerim dal su ispravne s 12V baterijom, sve koje su ostale bi trebale biti ok ...

Ovo kaj pričaš za približavanje, nisam te baš shvatio, možda misliš na dodatna bočna svjetla u farovima koja se pale s okretanjem volana? DRL nema nikakvu automatiku na blizinu, samo foto-senzor koji ih pali (ako je tako konfigurirano).

@ mirda - pa to mi ne pokrije put do Zg, a kamoli povratak ... :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
A da ti lepo dojdeš na meet u subotu 05.03 , i da ti vborović se lepo i natanane objasni ??
Nebu ti puno naplatil...piva na vuru
Odlična ideja tam bude C5 zasjao u punom svijetu :grin:

svjetlo palilo kada sam se približavao nečemu s desne ili lijeve strane,
Bočna rasvjeta se pali kako okrećeš upravljač ili pališ žmigavce :grin:
 

vborovic

C5 modifikator
Hm, nije mi baš jasno ... u prvom postu gdje si stavio slike svog auta lijepo se vidi da ti desni DRL radi (da li je to bilo na AUTO ili na 0)?

međutim preko dana na AUTO nema svjetala upaljenih a u zimsko doba trebaju bit, kak da to riješim, ako uopće mogu
 

Cutac

Prèkaroš
Budući da je sve omogućeno, ja bih rekao da ono što ne radi je crklo. Ili žarulja ili senzor/instalacija.
Ako su "Directional lamps" isto što i na c4, onda bi se motanjem volana palile maglenke. Ako ti se lijeva ne pali, probaj ju ručno upaliti. Ako ne radi, pregorila je žarulja, a ako radi, problem je u nečemu drugome.
A dnevna bi trebala jako svijetliti kada su ugašena kratka, neovisno o opciji na ručici žmigavca, a kada se kratka upale, dnevna bi se trebala "dimmati".
Bar je kod mene tako, a i na dosta drugih auta.
 

vborovic

C5 modifikator
C5 ima posebne žarulje u bočnom dijelu fara za usmjerena svjetla, a ne maglenke ... ja ne mogu skužiti dal pričamo o istome ili ne, jer na slikama je jedno,a u priči drugo, pa da rasčistimo što čovjek zapravo hoće postići (jer moguće je npr. imati kratka svjetla stalno upaljena, neovisno o tome dal je DRL na autu ili nije), sada tijekom zime recimo (ali bez telekonfiguriranja to ne ide) ...
 
Na vrh