Moj C4-II 1.6 Hdi 92KS. Babilon-crvena.

tomica0308

Well-known member
isto je sa mojim c4 2005, ukljucim duga svjetla vise ide u sirinu neg u daljinu, to je valjda protiv divljaci, mogu reci da je par puta i pomoglo kad sam vidio oci da se svijetle pokraj ceste :D
 

Zix

Active member
Poenta price je: odes na tehnicki,pa ti onda neki majstor-ica nasteluje farove kako ti ne bi video nesto nadalje vec u sirinu i kako ti ne bi neko lane,vepar ili zuti macor od 20kg izleteo na put i razbio ceo prednji kraj auta,pa ti onda stanes i pitas se sta se desilo?
 

Cutac

Prèkaroš
Ne možeš farove naštimati "u širinu". Ako je far dobar(bilo projektor, bilo reflektor) on će pokrivati i područje sa strane.
Duga bi trebala svjetliti posvuda, no ipak u daljinu. Pališ ih na otvorenoj na 80 km/h i ako ti ne osvjetle u daljinu nećeš ti nikakvu živinu vidjeti.
Ako ti ju osvjetli na 10m od auta, nećeš stići zakočiti, a ako ju osvijetli 200 metara od auta, ipak ćeš moći čak i stati.
 

Cutac

Prèkaroš
.. a da ne koštaju 200 kuna :D

To mi je ok za kratka, ali za duga i ne baš. Pogotovo jer ih palim-gasim kako auti nailaze, sumnjam da će se to dobro odraziti na život žaruljica.
 

Doomsday

U prolazu...
A čuj...

To je odlična cijena za vrhunske žarulje... Mislim da je veći problem za kratka koja se pale sa motorom dok napon još nije stabiliziran, nego ovo pali-gasi kod dugih... A i inače, obično duga puno duže traju od kratkih...

Sad je samo bitna stvar koliko su tvoja duga sada loša, i koliko ti je bitno poboljšat ih...

:D
 

Cutac

Prèkaroš
za kratka koja se pale sa motorom dok napon još nije stabiliziran
Moja ne jer ih gasim prije gašenja auta i palim ih jedno 10-15 sekundi poslije paljenja auta i iz dvorišta i u dvorište idem sa maglenkama da podrhtavanja motora/padovi napona ne ubiju žarulju.
pali-gasi kod dugih... A i inače, obično duga puno duže traju od kratkih...
Traju možda kalendarski, ali imaju sigurno manje radnih sati. Blicanje ih ubija, jedini izvori svjetla kojima ne smeta paljenje i gašenje su LED-ice(možda ima još nešto, ali u nas smrtnika su one).
 

Doomsday

U prolazu...
Obojica ste u pravu, i došao sam do tog zaključka jer ih rjeđe ili nikako mijenjam... :D

I prema tome, moj je zaključak, ako trebaš bolja duga, isplati se tih mrvu manje od 190 kn sa poštarinom... :cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma sitnica
Govorim o najjeftinijoj leći i žaruljama, i mrvicu boljim balastima. Materijala možda 50€... lako je za ugradit, a može se i platit ugradnja ako je problem.

Nikakva cijena za razliku u svjetlu, pretvara noć u dan. Ja ostavim kombinaciju halogenih + xenon dugih, znači četri izvora... fantazija.
 

ZlatkoC4

Well-known member
A i inače, obično duga puno duže traju od kratkih
Možda zato što se manje koriste ili?

Dobra su ova postojeća svijetla samo kad ne obasjavaju avione :D

A uvijek ima bolje od boljeg i kad staviš nešto novo evo ti sutradan odmah neka nova teh i opet imaš slabije od tog novog.:grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo za vikend se stavile zimulje Michelin Alpin 5 205/55/16
prošli put kad su proljetos skidane su mi dečki iz HAK servisa provjerili balans guma i bio je fenomenalan. tako da sam odlučio sam postaviti zimski set guma na čeličnim Babylon crvenim felnama :D A ovaj ljetni set sam detaljno oprao sredio i na stalak.
pa ćemo u Proljeće opet u Hak na balansiranje ljetnih. i provjeru zimskih .

Kočnice su naravno prljave od kočenja iz tog sam razloga i odlučio sam riješiti zimulje tako da sam odmah odmastio i očistio temeljno kočnice. slike govore više od riječi.

















 
Posljednje uređivanje:

diegos

Well-known member
Dobro se drži boja na kočnicama... Èime si ih očistio? :palac-gore:

Èeličane su ti super :D A ove Alu kao da nisu nikad ni korištene :grin: :aplauz:
 

ZlatkoC4

Well-known member
od montaže zimskog seta trebalo je točno 78km prijeći da upali grešku senzora za tlak u gumama. sve četiri prazne :D

ali to danas za 5min riješili u VG :grin: čudo od dijagnostike :grin:
postupak je sljedeći ugašen auto, spojiti se laptopom na OBD ući u program za gašenje senzora, upaljen auto pogasiti senzore , ugasiti auto, skinuti +klemu sa akumulatora 10s vratiti nazad upaliti auto podesiti vrijeme sat i vozi dalje. :grin:
 

ZlatkoC4

Well-known member
evo sam dobio poziv od citroena da preventivno dođem na besplatnu zaštiti haube. i to sam danas otišao u Cib Commerce bio prisutan u radioni cijelo vrijeme rada. onaj dio gdje je pojačanje uzdužno haube od ispod izolacije ga našpricaju dodatnom zaštitom a na onom djelu gdje je onaj hvatač haube taj nosač gdje je učvrščen od ispod na haubu preljepe sa nekom proziron naljepnicom i prve dvije rupe ljevo i desno od nosača te onda kroz druga dva otvora našpricaju haubu iznutra te je odmah zatvore da se taj premaz slije prema rubu haube.
Naime radi se o tome da onima kojima su mjenjane hube razlog cvjetanja alu haube je var tog unutarnjeg spoja pa to sad preventivno dodatno zaštičuju zbog mogučeg cvjetanja odnosno prohrđavanja.

Sve u svemu dečki su kao i dosad uvjek fer korektni prema meni ljepo i uredno odrađeno nisam ništa niti čekao kao i inače nazvao ih danas i odmah to riješili. :)

i sad tjeram dalje :cool:
ako koga zanima mogu to poslikati da vidi o čemu se radi iako je sve bezbojno.
 
Na vrh