Michelin energy

Krky

Lakerski profesionalac
Dali ko ima kakvu informaciju o ovim gumama? kak se ponašaju po suhom, mokrom? da li cvile po zavojima po čemu je Michelin poznat, ne znam d ali i ova verzija ne znam koju dalje oznaku ima, znam samo da je Michelin energy, imam ponudu za 4 kom 185/60/14 niti sezonu vožene..

 

kosi

Member
Kupio sam danas kod Lašića 4kom 175/65/14.

Po ADAC-u slična dimenzija 165/70/14 2012. na drugom mjestu:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_165_70_R14.aspx?ComponentId=113488&SourcePageId=31821

Po ADAC-u slična dimenzija 175/65/14 2011. na 3. mjestu:
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2011_Sommerreifen_Test_175_65_R14.aspx?ComponentId=63365&SourcePageId=31821

Origigi na Saxu mi je bila michelin energy i bila je OK do neke starosti.
Kada je auto (i gume) bio star 5 godina (u tjedan dana razmaka) sam se na cesti okrenuo dva puta na mokroj cesti i nakon drugog okretanja sam išao drugi dan kupiti gume (goodyear).

Iako sam (očito) malo prebrzo vozio naučio sam da obzirom na moj stil vožnje definitivno trebam na autu dobre (novije) gume.

btw. ripne su bile dobre ali se jednostavno guma stvrdnula
 

Krky

Lakerski profesionalac
Hvala vam momci! odustajem sa kupnjom!!

Ako tko ima kakve ljetne 185/65/14 a da nije puno para, kupac sam.
 

kosi

Member
Guma na vrhu je michelin energy saver? To ne liči na (novi) michelin energy saver...

Slika novih energy....
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
Na njoj je pisalo samo "michelin energi" to je valjda stariji model, gume su otprilike 2006g.
 

Zmix

New member
Onda je Michelin Energy, bez sumnje.
Taj model gume se kod mene dosta loše pokazao. Šara je bila dobra ali u pitanju je čista plastika pa je imala katastrofalno prijanjanje.
Ja ti savetujem da zaobiđeš te gume jer im je već šest godina i svakako su izgubile na kvalitetu.
Kupi nove, to je najjeftinije! ;)
 

kosi

Member
Nemoj tako stare gume niti gledati... bilo koje marke.

Ja sam se zabio frontalno u kamion na starim gumama i (reče gavran) nikad više.
 

Lakii

Well-known member
ako su gume 2006. nemoj ih nikako uzeti, taman da su besplatne!
guma otvrdne!
ako ustedis na gumariji, sigurno ces potrositi na limariji...
 

deda

New member
Nije problem ako su gume stajale negdje dugo,niš ima nije i ne gube svojstva,problem je kaj danas svaki šuft misli da je bog i batina i bavi se prodajom svega i svaćega,a nema pojma kako se roba mora pravilno uskladišti.Naravno da ti je onda hoće pošto poto uvalit jer je nemre ni vratit jer ih je usro sa neadekvatnim skladištem ili čak ni to,neke renomirane i razvikane firme drže gume u ograđenom dvorištu,a to je smrt za novu gumu,dovoljno je 6 mjeseci da ju sunce,kiša i led sjebe da je neupotrebljiva.
 

Matija

New member
Ne valja ni Energy, ni Energy Saver. Mogu proći, al se mora biti oprezan s njima. ;) Ja sam recimo čak u jednom trenutku razmišljao, kad sam kupio C4, da prodam odmah te gume s kojima je došao i kupim bolje, ali sam odustao, jer sam kupovao odmah i zimske, pa bi ipak bilo malo previše.

Primacy valja. :)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Aj kaj trkeljate bez veze ? Mišelin enerđi sejver je čist OK guma ak niste Majkel Šumaker :whistling:

Jedino kaj je na mokrom malo li-la..al to zato nadoknađuje na drugoj strani manjom potrošnjom goriva i fascinantnim netrošenjem !

Dapače,evo moje sejverke nakon 15 tkm ne da se nisu nimalo potrošile,nego su dobile i novi gazni sloj ROFLROFLROFL
 

liberty

Well-known member
Meni Sejverke na Berlingaču imaju nekih 13.000 km
i za njega su mi OK, dosta su tihe

ali na C3 imaju oko 9.500 km i nisu ni malo za aktivniju vožnju (nije ni C3, da se razumijemo :)) - na vručem asfaltu se ABS često uključuje, a i zadnji kraj voli pobjeći ako je usred zavoja neka neravnina

ajd, baš me zanima koliko će km na oba auta izdržati prije promjene
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh