Metlice brisača

Phantom

Drajver
Danas sam mislio da mi je metlica otišla od strane kod vozača, nikako obrisat mada odmrznuto staklo...poslije vožnje odem u auto garažu, guma se izgleda odmrzla do kraja, rade ko nove ;),
offtopic..
također sam skupljao na putu do ljubljane grude snijega ko plug, hebem li ga, bmw 5 ispred mene prođe, a kod mene bum direkt u sprednji spojler, ko da vozim ferrari a ne c4 :mad:
 

Cutac

Prèkaroš
Èime je najbolje oprati metlice brisača?
Bosch sam skinuo i stavio podrapane Valeo dok je snijeg i led, pa da Bosch lijepo operem.
 

ZlatkoC4

Well-known member
H2O i krpa od mikrofibre
I dodaj malo tekučeg sapuna nije agresivan a temeljno če očistiti gumu. kad se osuši možeš ih namazati sa silikatnim uljem sačekaš dvje tri minute i obrišeš suhom krpom. ili onaj sonax sprej za gume. obje stvri održavaju mekoču gume da se ne stvrdne. a silikatni inaće ne dozvoli niti ledenje.
 

radojkta

Member
Evo i ja nakon 5 god. odlučio kupiti nove brisače na svoj C4!Ovi tvornički su se zaista isplatili iako odpočetka nisu bili nešto.Najviše me smetala buka koju su stvarali pri dolasku do zadnje točke.Uglavnom kupio u lokalnoj trgovini u Ogulinu Champion brisače za 165kn i više nego zadovoljan.Super tihi i lijepo brišu a i jeftiniji nego u servisu za duplo.
 

Runner

Member
Sad ću potaknut malo stariju temu, no zanima me nešto pa ćete mi možda znati reći nešto pametnije...
Nedavno sam zamijenio metlice brisača na C4, stavio Bosch, pa reko ajd da probam i neku novu tekućinu, i tako sam došao do Sonaxovog koncentrata koji se treba miješati u omjeru 1:7...
Eh sad, dilema, jedni govore miješaj ga s destiliranom vodom (ja sam na toj strani više), neki govore miješaj ga s običnom vodom... Obzirom da je voda u Osijeku stvarno puna kamenca, ja sam nekako više sklon destiliranoj vodi...
Vaši savjeti, preporuke :confused:
Kako god mislim da je bolje nego da sipam one plave otrove što grizu boju, a ono što sam dosad iz Lilda sipao mi počelo ići na živce jer nit miriši, nit pere nešto posebno :whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sipam običnu vodu i ponekad Sonax, ponekad ono iz Kauflanda(Alfacare, tako nešto) i nikad problema.

Osim što se na c4 nešto djelomično zaštopalo pa slabije ide, ali ostatak ergele se ne žali.

Što me podsjetilo da moram kupiti novu pumpicu za šajbu :meh:
 

DS9

Active member
Najefikasnije je koristiti zimske vetrobranske tečnosti koje se izvan zimskog perioda razblažuju sa demi./destil. vodom u odnosu 1+4 do 1+9.

Uglavnom za većinu takvih tečnosti i piše u uputstvu da se tako koriste.

Na Balkanu (i generalno po Evropi) voida je uglavnom tvrđa tj. sa više karbonata/kamenca pa je bitno za ove svrhe naći povoljno destil/demi vodi.

Letnje tečnosti jesu dobar izbor, naravno samo od pouzdanih proizvođača (npr. INA http://www.ina-maziva.hr/hr/proizvodi/kom/ostali-proizvodi-za-vozila/17 ) ali je najisplativije kada se nađe povoljno zimska tečnost i demi voda.
 

Cutac

Prèkaroš
Treba izracunati jel isplativije uzimati pumpicu ili vodu.

Moja majka je koristila dest. Vodu u pegli i jednom je sin inzenjer dosao i zagorcao joj zivot kad je dosao do računice da je jeftinije kupiti peglu svakih 5 godina(prosjek trajanja) nego redovno dest. Vodu. :D


Tako i ovo, ja cu na 100 tisuća km 130 kn za pumpu, a tu bi me destilirana izala preko 1000 kuna, a ovako imam novu pumpu :whistling:


Ljudi su presretni kad im ja pocnem racunati isplativost :rolleyes:
 

Runner

Member
5 litara destilirane vode je manje od 10kn ako se ne varam :thinking:

Mislim da će ići destilirana voda u kombinaciji s koncetratom, samo što mislim da ću malo povećati omjer koncetrata i ima da pere :cool:
 
Na vrh