Lupkanje kod okretanja (cimanja) volana

frane

New member
Pozdrav..

Evo ja se rjetko javljam,a kad se javim, ondak je problem :)

Uglavnom kad je auto parkiran i kad cimam volan lijevo desno, motor radi, servo radi, čuje mi se lupkanje kao da ima lufta u letvi. Pod "cimam" mislim na okretanje lijevo desno malo jače. Lupkanje se čuje kod promijene smijera okretanja volana. Isto tako kad ga krenem zakretati u jednu stranu svaki put kad zaustavim okretanje volana isto lupne. Možda je to sve normalno, ali na drugim autima koje sam imao to nikad nisam primjetio.
Isto tako kad u rikverc silazim sa nekog niskog oštrog rinzola i okrenuti su mi kotači čujem da tako lupne. To lupkanje osjetim kad cimam volan i pod nogama, dakle nije čisti zvuk. Eto auto je već treći put na servisu, oni tvrde da je to normalno, danas su sve rastavili i opet ništa, tvrde da letva nema lufta. Pa tko ima volje nek proba pa nek mi javi da li je i njemu tako, ili ako netko ima s tim iskustva nek piše, bit ću zahvalan :).

Sutra idem po auto, pa bi volio znati što reći tamo. Auto je 1.6 vti seduction, c4II.
 

igor

New member
Meni se čini da ti kugla jedna od kugli sponi ili lijeva ili desna ima lufta tak mi nekak zvuči. A može bit da i nije to treba provjeriti.
 

frane

New member
Meni se čini da ti kugla jedna od kugli sponi ili lijeva ili desna ima lufta tak mi nekak zvuči. A može bit da i nije to treba provjeriti.
da, tak se i meni čini, ali u servisu mi tvrde da to nije i da je sve sa ovijesonm i kuglama i letvom i ležajima u redu i da će mi pokazat na drugim autima novim da se to čuje, pa baš me zanima kaj će mi to pokazat...
 

vule sk

New member
Ista stvar je bila kod mene,prvo su rekli krajnik-nula bodova,onda spona-nula bodova. Na kraju je bila šalica amortizera. To možeš provjerit sam tak da ti neko zaljulja auto dok ti držiš ruku na šalici. Ak osjetiš luft-to je to!
 

frane

New member
Ista stvar je bila kod mene,prvo su rekli krajnik-nula bodova,onda spona-nula bodova. Na kraju je bila šalica amortizera. To možeš provjerit sam tak da ti neko zaljulja auto dok ti držiš ruku na šalici. Ak osjetiš luft-to je to!
novi c4 isto?
 

brezC4

New member
Možda je to sve normalno, ali na drugim autima koje sam imao to nikad nisam primjetio.
to ne može biti normalno

oni tvrde da je to normalno,
oni lažu

Sutra idem po auto, pa bi volio znati što reći tamo
inzistiraj da ti poprave (pretpostavljam da je, pošto se radi o C4 II, novi auto pod garancijom) ili ćeš ih sve poslati u novine ili na potrošački kod (ona emisija na TV-u)
 

frane

New member
to ne može biti normalno



oni lažu



inzistiraj da ti poprave (pretpostavljam da je, pošto se radi o C4 II, novi auto pod garancijom) ili ćeš ih sve poslati u novine ili na potrošački kod (ona emisija na TV-u)

Pa sad sam već dosta sfrustriran, bio pristojan do sad svaki put kad sam bio tamo, već su mi podmazivali nosač motora, stavljali neku kao podlošku kaj se stavlja pod amortizer, bog te pitaj šta im to znači iako su mi pokazivali na papiru, al iskreno da se podloškom na amortizeru nekaj rješava na novom autu to mi je smješno. Da je tako, složili bi to tako u tvornici ;).
 

frane

New member
nije podloška,to je guma koja ima u sredini ležaj. nije novi,jedinica je
znam za gumu, međutim meni nisu gumu nego metalni podložak stavili pod ležaj desnog amortizera. Ali ovo lupkanje mi se čini da je kugla....
 

frane

New member
I na mom lupka, a probao sam i na drugom u servisu, ista stvar.
Misliš da bi to moglo biti pod normalno ondak :)? kažu u servisu karakteristika proizvoda, meni iskreno samo bitno da ako je nešto sa letvom, luft u kuglama i slično da to rješim za garancije... ako je to normalno onda mi svejedno, samo se ne mogu otet dojmu da to nije normalno :)
 

Nicol

AK HBT Racing
homokinetički, letva, poluosovina, krajnici...nekaj je od tog vjerojatno :D


:whistling:

ak imaš kog poznatog na tehničkom, odi tam da razvuku auto i daju si truda malo.
 
meni su u cib-u govorili (za jumpera) da lupaju panti vrata i da su oni to dotegnuli :confused::confused:
naravno da to nije bilo to (valjda su isto podmetnuli kakvu podlošku da privremeno drži do isteka garancije) i da je opet počelo lupanje preko neravnina:grin:
ne mogu vjerovat kako mogu složiti jumpera lošije nego ducata koji su praktički isti auti :rolleyes:
 

liberty

Well-known member
meni su u cib-u govorili (za jumpera) da lupaju panti vrata i da su oni to dotegnuli :confused::confused:
naravno da to nije bilo to (valjda su isto podmetnuli kakvu podlošku da privremeno drži do isteka garancije) i da je opet počelo lupanje preko neravnina:grin:
ne mogu vjerovat kako mogu složiti jumpera lošije nego ducata koji su praktički isti auti :rolleyes:
da, u citroenu stalno s tim podloškana....zato me i zanima da li je Frane detektirao što lupa i na koji način su otklonili kvar
 
Na vrh