Lupkanje kod okretanja (cimanja) volana

Konrad

New member
meni su u cib-u govorili (za jumpera) da lupaju panti vrata i da su oni to dotegnuli :confused::confused:
naravno da to nije bilo to (valjda su isto podmetnuli kakvu podlošku da privremeno drži do isteka garancije) i da je opet počelo lupanje preko neravnina:grin:
ne mogu vjerovat kako mogu složiti jumpera lošije nego ducata koji su praktički isti auti :rolleyes:
cekaj tebi su vrata lupala ili?
 

frane

New member
da, u citroenu stalno s tim podloškana....zato me i zanima da li je Frane detektirao što lupa i na koji način su otklonili kvar
Evo ovako bijaše, došao u servis nakon što su mi rekli da je auto gotov i da su oni sve provjerili i da nigdje nema lufta pa tako ni na letvi. Ja sam rekao okej ako je to normalno pokažite mi na dva nova da se to čuje i ja se više zbog tog ne vraćam. I vodi on mene da mi pokaže na dva nova, jedan benz jedan diesel, naravno na njima se ne čuje. I ja mu kažem: evo vidite da se ne čuje, a on meni ovako: ma ne znamo što bi moglo biti, sve smo prekontrolirali, dođite opet ako se ne stiša u međuvremenu, "kao sam će ozdravit". Uglavnom pokušavajući biti max pristojan sam rekao da bum jako bijesan ako mi to ne uđe u garanciju jer su me tako vozali i da nemam para za to popravljat. I veli on da obavezno dođem dva mjeseca do isteka garancije i da ak bu se isto ili glasnije čulo da će naručiti novu letvu. Međutim mislim da bum ja još ovaj mjesec otišao pa nek ju naruče. Uglavnom bio kod još jednog mehe koji veli da je sigurno luft u letvi, da je sve drugo okej. Da sve nove letve imaju malo lufta, ali da ne smiju lupkati tako. Provjerio do sada na valjda deset auti što citroena što drugih i ne čuje se ni kod jednog tako iritantno. Nije to glasno, ali je lupkanje i ide mi na živce jer je auto 16 ilada tek prešao.
 

liberty

Well-known member
Evo ovako bijaše, došao u servis nakon što su mi rekli da je auto gotov i da su oni sve provjerili i da nigdje nema lufta pa tako ni na letvi. Ja sam rekao okej ako je to normalno pokažite mi na dva nova da se to čuje i ja se više zbog tog ne vraćam. I vodi on mene da mi pokaže na dva nova, jedan benz jedan diesel, naravno na njima se ne čuje. I ja mu kažem: evo vidite da se ne čuje, a on meni ovako: ma ne znamo što bi moglo biti, sve smo prekontrolirali, dođite opet ako se ne stiša u međuvremenu, "kao sam će ozdravit". Uglavnom pokušavajući biti max pristojan sam rekao da bum jako bijesan ako mi to ne uđe u garanciju jer su me tako vozali i da nemam para za to popravljat. I veli on da obavezno dođem dva mjeseca do isteka garancije i da ak bu se isto ili glasnije čulo da će naručiti novu letvu. Međutim mislim da bum ja još ovaj mjesec otišao pa nek ju naruče. Uglavnom bio kod još jednog mehe koji veli da je sigurno luft u letvi, da je sve drugo okej. Da sve nove letve imaju malo lufta, ali da ne smiju lupkati tako. Provjerio do sada na valjda deset auti što citroena što drugih i ne čuje se ni kod jednog tako iritantno. Nije to glasno, ali je lupkanje i ide mi na živce jer je auto 16 ilada tek prešao.
uvijek ista priča s ovlaštenim servisom....
vjeruj mi - nisi jedini s kojim oni tako komuniciraju, ako te to tješi
meni je i inaće navrh glave ovlaštenih servisa-....tako da idući auto sigurno neće biti novi jer mi je dosta podložaka, samo će od sebe proći, dođi opet ako se i dalje čuje....nemam ja vremena ni novaca dolaziti X puta ako su oni nesposobni ili ne žele nešto riješiti...:mad:
 

frane

New member
uvijek ista priča s ovlaštenim servisom....
vjeruj mi - nisi jedini s kojim oni tako komuniciraju, ako te to tješi
meni je i inaće navrh glave ovlaštenih servisa-....tako da idući auto sigurno neće biti novi jer mi je dosta podložaka, samo će od sebe proći, dođi opet ako se i dalje čuje....nemam ja vremena ni novaca dolaziti X puta ako su oni nesposobni ili ne žele nešto riješiti...:mad:
Pa to je i meni fascinantno, njima tamo gužva u servisu nemaju vremena, a onda se pitam, pa odakle meni vremena dolazit tamo pet puta u dva mejseca da bi napravio prigovor na nešto pod garancijom, a kad je vrijeme servisa redovnog, opa imaju i vremena i razne akcije, j....i aditiv ovaj, pločice ove... ma sve skupa jedna velika prevara od početka do kraja. Iako mi se sviđa auto, iako je slabe kvalitete, jeftino se dobije dosta gledajući kratkoročno, ali usluga im je totalna lakrdija. Al super mi je da na novi auto ide podložak :) da nešto ne bi lupalo, što kad prolupa jer je staro, onda četiri podloška :D
 

liberty

Well-known member
Pa to je i meni fascinantno, njima tamo gužva u servisu nemaju vremena, a onda se pitam, pa odakle meni vremena dolazit tamo pet puta u dva mejseca da bi napravio prigovor na nešto pod garancijom, a kad je vrijeme servisa redovnog, opa imaju i vremena i razne akcije, j....i aditiv ovaj, pločice ove... ma sve skupa jedna velika prevara od početka do kraja. Iako mi se sviđa auto, iako je slabe kvalitete, jeftino se dobije dosta gledajući kratkoročno, ali usluga im je totalna lakrdija. Al super mi je da na novi auto ide podložak :) da nešto ne bi lupalo, što kad prolupa jer je staro, onda četiri podloška :D
nažalost, zaista nažalost, u potpunosti se slažem s tobom
još kad uzmeš da je meni do ovlaštenog servisa više od 50 km- onda znaš koliko je sati...

uglavnom, jel ćeš poslije toga opet kupiti citroen?

mislim da znam odgovor.....:D
 
cekaj tebi su vrata lupala ili?
tak su oni rekli... da je pant na vratima (vrata su se kao malo objesila) što 100% nije jer je opet lupi kad pređeš prek ležećeg policajca ili policajke :D a vrata se zatvaraju odlično

sve u svemu muljaža (znaju i neće priznat, odnosno guraju do isteka garancije i onda sve znaju) ili su nesposobni (čisto sumnjam)
i zanimljiva stvar je ta da se to desi u 90% slučajeva kad dodam gas prije "policajke" il'ti rupe :D
 

frane

New member
nažalost, zaista nažalost, u potpunosti se slažem s tobom
još kad uzmeš da je meni do ovlašztenog servisa više od 50 km- onda znaš koliko je sati...

uglavnom, jel ćeš poslije toga opet kupiti citroen?

mislim da znam odgovor.....:D
Hehe, mislim da taj film više ne bum posudio :), lijep je auto, ima hrpu sitnica s kojima su me namamili da za najmanje love na tržištu kupim novi auto, al ne bum više :). Našao sam već toliko nedostataka i mana da bum ipak išao na nekog švabca :). Lim je tako mekan da ga ne smijem ni pogledat, odmah dobije zvrčku. Parkiram ga što dalje od ostalih jer bu za godinu dana izgledao ko da sam ga s čekićem pokuckal. Onda zvonjava ventila na hladno, ma ja se ne sjećam da sam ikada to imao na nekom drzgom autu, klepeče ujutro motor ko da ima 350 tisuća, cuka dok je hladan :). Pa neko zujanje u km satu kad ugasim i palim puhanje :). Seleni su mi ove zime tako škripili da me škakljalo po vlehima. Naslonio sam se na neki snježni hupser, pa sam dizao branik s ceste. Hauba je tanki plehic, nema ni zastite ispod, a na autoputu prek 120 počne podrhtavat :). Kaj bi sad sve mogao nabrojat. Jedino kaj sam dobio, podlošku da ne lupa i mast na nosač motora da ne škripi :D. Mast je rješenje, to sam čekao da se naruči :). Ali moram priznat da su bili korektni kad je bila riječ oko zadnje lampe koja se maglila od prvog dana. Kad sam došao, velim ja u servisu da mi pušta vodu zadnja lampa. On priđe autu, meštar, i veli pa jasno kad je puknuto i pokaže mi crtu na bijelom dijelu lampe. Ja zaljuljam auto i velim meštre to je voda unutra :D. I tak, švabac će bit nakon ovog ako ću ikad više imat prilike i love za nov auto :)
 

brezC4

New member
Tctctc.... misliš da švapski auti su nečemu? Pogledaj malo forume (ali obvezno strane, jer se kod nas vlasnici istih na netu ne smiju "pohvaliti" nečim što su platili više nego previše) pa ćeš vidjet kvalitete :)
 

Konrad

New member
strasno...najbolja izjava mi je; dodite opet ako nebude bolje...pa nije to jebena videoteka da dodes drugi put jer film koji zelis je vani...

sta imam opet dolazit...mater i prodaji i servisu i svim novim autima koji kao da su od govana napravljeni...

ili da mi kazu: to je karakteristican zvuk... LOL

letve na novom C4 lupkaju od prvog dana, dobijes drugu letvu i ona isto nakon par mjeseci pocne lupkat jer je ista kao i ona koja je tvornicki ugradena tj nista nije poboljsano...

C4 picasso, lijeva strana haube obavezno iskoci i hauba bude ukoso...vec mi je zlo od citanja domacih i stranih foruma...
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
nažalost, zaista nažalost, u potpunosti se slažem s tobom
još kad uzmeš da je meni do ovlaštenog servisa više od 50 km- onda znaš koliko je sati...

uglavnom, jel ćeš poslije toga opet kupiti citroen?

mislim da znam odgovor.....:D
Libro,šta se dogodilo ? :wtf:

Do jućer si pisao hvalospjeve o svom berli,a sad ovo ? :shock:

Podjeli doživljaje s nama kao što si ih dijelio i dosad :whistling:
 

liberty

Well-known member
Libro,šta se dogodilo ? :wtf:

Do jućer si pisao hvalospjeve o svom berli,a sad ovo ? :shock:

Podjeli doživljaje s nama kao što si ih dijelio i dosad :whistling:
ma imam ja i dalje hvalospjeve
ali da su servisi u klincu jesu.....još kad vidim račune za servise za citroen i usporedim ih s računom za neki drugi brend auta koji košta 3x više od berlinga a jednak je trošak održavanja....budem malo ljut:D

a što se tiće djeljenja iskustva s berlingom i c3 - ne da mi se svako toliko napisati ima xy kilometara i teram dalje:D:cool:

btw oće neko kupiti c3 za šaku eura - nigdje ga ne dobijete tako povoljno, garantiram:cool:
 

frane

New member
strasno...najbolja izjava mi je; dodite opet ako nebude bolje...pa nije to jebena videoteka da dodes drugi put jer film koji zelis je vani...

sta imam opet dolazit...mater i prodaji i servisu i svim novim autima koji kao da su od govana napravljeni...

ili da mi kazu: to je karakteristican zvuk... LOL

letve na novom C4 lupkaju od prvog dana, dobijes drugu letvu i ona isto nakon par mjeseci pocne lupkat jer je ista kao i ona koja je tvornicki ugradena tj nista nije poboljsano...

C4 picasso, lijeva strana haube obavezno iskoci i hauba bude ukoso...vec mi je zlo od citanja domacih i stranih foruma...
Jedno od već uvriježenih je kad nekaj ne valja, da je to "karakteristika proizvoda". :grin:. Uglavnom dobro zboriš oko letve, jer sam baš tu priču čuo već sa tri strane nakon mjenjanja letve. Al nekako bi htio tu svoju letvu na koju imam pravo :D. To je kao državna subvencija :). Govno je, al hoću ako imam pravo na to :)

a svi su mu govorili "pa nemoj francuza" LOL

ali neka, baš mi je drago što si se zahebo :palac-gore:
Hehe, nema ko nije rekao, pa di ćeš francuza, ali kad je došao nema tko nije rekao kako dobro izgleda, kakav auto uključujući i mene. I dalje stojim kod toga, al kvaliteta je upitna :)
 
C4 picasso, lijeva strana haube obavezno iskoci i hauba bude ukoso...vec mi je zlo od citanja domacih i stranih foruma...
zanimljivo, kod mene se na lijevoj strani (spoj između haube i šajbe) vidi malo veći razmak nego na desnoj strani :whistling:
kao da je malo iskočila (niš puno), al onaj ko se kuži u aute na prvu bi rekao da je nešto slagano na autu a nije ;)
 
Na vrh