Led stop svjetla

mladenbl

New member
Lijepo izgleda, al je ludost radit potoj cjeni, bar ja nebih!
Lijepo izgleda, ali i sam postupak da se to uradi traje malo duze.
Moram malo jos da vidim da li ima negdje u Srbiji ili HR da neko ko moze ovo da uradi.

P.S. Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje jos, pa ako neko zna, imao sam u planu da mjenjam metlice brisaca, u planu kupovina Bosch AeroTwin, pa me zanimaju koje su dimenzije metlica za C5!
Ako neko zna, bio bi mu zahvalan :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma materijal nemože preć 100€ da ga yebeš.
Nači 200€ za rad.

Mislim da je to OK cijena za unikatni ručni rad. I ja bih slično pitao da mi se da zezati... Na C3 gore preko 2.g. pa ni garancija nije problem.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
55 i 70cm ako se nevaram! Bas javi koje ces stavit kolko kostaju i kakvi su! Kod mene su valeo i zadovoljan sam, mislim ih mjenjat za iste al tamo najesen da sad negore od sunca
 

mladenbl

New member
Ma materijal nemože preć 100€ da ga yebeš.
Nači 200€ za rad.
100 € je cak previse za materijal, ali neka bude da je to ta cijena. Moram jos malo da se raspitam za ovo, posto mi je zanimljivo kako je uradjeno, pa bi volio ovako nesto da uradim na svom autu :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ove dvije trake šta sam sebi montirao su 100-120kn par.
Rikverc su cca 60-80kn par, ostalo se da složit od eagle-eye ledica koje su 80kn za nekih 10komada, znači treba crveni i naranđasti paket za stop i žmige.
S time si na 50€.
Daj još silikon ili butylen za dihtanje, to je još 20€. Pa sprej ili folija za štogod zatamniti...
Skupi se.

A ako postoje posebne želje tima switchback-i i slično, još ide gore cijena.
Jos sitni materijal da se to sve pospaja i zaštiti kako spada...

Ima troškova uglavnom
 

Milosh

Test
Ma ljudi nema šanse da je materijal za to 100€, treba samo naći ko u Kini drži takve trake. To je zarada od 500% i više. Oni tu cijenu lupaju zbog rada i zato što tako nešto ne rade često, a ne zbog materijala.

Ljudi Citroen foruma iz Hr, imate li vi kontakt od Jensa iz Zagreba, to je lik koji radi sve živo u vezi farova (kao ovaj Liga iz Sarajeva). Ako nemate, da pitam za kontakt od čovjeka na Ford Focus forumu. Znam da je tamo hrpi ljudi ugrađivao xenone.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa ti i jesu cijene iz Kine :D
Ako samo ideš na trakice, da se ispod 50€ sve složiti... ali po meni ako se otvaraju farovi, treba puknut sve do kraja. A i ne uzimaju se baš najjeftinije trake koje nađeš, pokušavao sam i ja sa takvima, ali se raspadnu dok rečeš keks

Kod nas dok sve to pokupuješ si bankrotirao ako uopće uspiješ nać. A dal se može na veće količine smanjit cijena...može. Al treba imati obrt/firmu, špeditera, kürac palac.... opet drugi troškovi.

No slažem se da cijene nisu takve samo radi materijala. Rijetko se to radi, ima dosta zahebancije, svaki far je poseban na svoj način i nikad neznaš šta ćeš nać nutra.
Plus je dosta velika šansa da se nepovratno strga far.

Tako da po meni opet tih 300€ nije puno, za nekoga tko garantira i stoji iza svog posla i proizvoda koji je, opet ponavljam, unikatan ručni rad.7

Koliko znam, Jens radi samo prednje farove, leće, xenone. Al za to vele da je doktor.
 

mladenbl

New member
I ja mislim da je ovo cijena koja je recena napamet, ali sta je tu je. Mada, ako realno pogledamo, ako ljudi rade sve u ful i ako je kvalitet rada dobar, s tim da je svaki rad na bilo kojim farovima unikatan + garancija, ona i nije mnogo 300€ za taj posao.
Kontaktirao sam jos par ljudi koji rade farove u Srbiji i HR, ali svi kazu da je ovdje problem ova traka, da je nju tesko naci.

Ma ljudi nema šanse da je materijal za to 100€, treba samo naći ko u Kini drži takve trake. To je zarada od 500% i više. Oni tu cijenu lupaju zbog rada i zato što tako nešto ne rade često, a ne zbog materijala.
Zarada je sigurno velika, ali kao sto sam kazes, to je cijena zbog rada i posto se vjerovatno ne radi cesto.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bravo Cutac :D
Najbolje da tebi majstor plaća da ima čast da ti njegov proizvod voziš uokolo na autu :eek:dlicno:
 

Cutac

Prèkaroš
Ma nisam tako mislio, nego da ja ne bih razliku između halogenih i LED svjetala cijenio 300€. Pogotovo zadnjih, ajde da je konverzija farova pa da se osjeti u vožnji..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To je čisto svar estetike. A sad, kome koliko šta vrijedi...
Ima ljudi koji će bez pardona dati 300€ za sat, cipele, oćale, piçke materine... ja bih opet najviše cijenio lampe :D
 

mladenbl

New member
To je čisto svar estetike. A sad, kome koliko šta vrijedi...
Upravo tako, sve je stvar ukusa i estetike :D
Koliko vidim ne postoje LED stopke za C5, nece mi biti druge nego da to vidim sa firmom u Bijeljini kada bi se to moglo uraditi. Mada, trebao bih pokusati jos po HR i Srbiji da vidim da li neko moze ovo da uradi...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mladen, imaš i DIY opciju.
Uzmi sa otpada par lampi, dremel set, kilu ledica iz Kine i kreni sam. Nije to baš tolika mudrost...
Za led trake radiš kućište od kanalica za kablove i bijele filter folije za svjetlo ;)
 

mladenbl

New member
Mladen, imaš i DIY opciju.
Nesto mi se ne cacka samom oko toga, vise sam za varijantu da mi to strucna osoba koja zna sta radi i kako treba to da se uradi, sredi stopke :D

Jedno pitanje šta fali sijalicama pa to 15 godina ne diraš i ne misliš na njih ?
Sijalicama ne fali nista, samo su sve stopke kod C5 iste, pocevsi od modela 2008 ( koji ima crveni srednji dio gdje je zmigavac ) do redesign modela 2010 - 2012 pa na dalje koji imaju srebreni - bijeli dio gdje je zmigavac. Svi imaju sijalice, nema nigdje led modela. Jedino gdje u stopci imaju led polja su zmigavci.
 

diegos

Well-known member
Mene bi više brinulo pronaći kvalitetne LEDice, da ne bi bilo ponovnog otvaranja lampi za koji mjesec...
 
Na vrh