Led stop svjetla

Milosh

Test
Mogu ti dati broj od momka u Lukavici koji radi sve živo oko farova, nazovi ga, pošalji mu link pa nek ti odgovori.
 

mladenbl

New member
Izgleda predobro :D Ovo nije toliko tesko da se napravi, tako mi kaze kolega koji se bavi auto elektronikom. Ovdje je najveci problem da se nadje ova LED traka.
Ako neko zna koji je model LED trake upitanju, neka napise :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Istina :D

Ja raspilim u krug, a poslije uhvatim samo na par točki nazad plastiku. Ostalo popunim ili silikonom ili bitumen trakom. Prevelika muka je kompletno lijepit nazad. Plus fali par milimetara plastike nakon rezanja...

Može se lemilicom, pa bi ostalo materijala za spajati, ali previše je to posla
 

sir.Oliver

Well-known member
a zašto ne stavite svetlo na cca 10 min u rernu zagrijanu na cca 150°C .... i onda lijepo odvojite " staklo " od tijela .... isto tako se i sastavlja ....

ovako sam otvarao i prednja i zadnja svetla na Signumu
 

Milosh

Test
a zašto ne stavite svetlo na cca 10 min u rernu zagrijanu na cca 150°C .... i onda lijepo odvojite " staklo " od tijela .... isto tako se i sastavlja ....

ovako sam otvarao i prednja i zadnja svetla na Signumu
Da, tako se inače radi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nije kod svih tako, na dosta auti su stopljeni prozirni dio i kućište. Pa je samo rezanje opcija...
 

mladenbl

New member
Mogu ti dati broj od momka u Lukavici koji radi sve živo oko farova, nazovi ga, pošalji mu link pa nek ti odgovori.
Moze, posalji mi broj, pa da se javim tom momku, pa da skoknem do Sarajeva :) Izgledaju mi zanimljive, tako da bi to uradio, samo da neko to zna lijepo da uradi :)
 

mladenbl

New member
Mali update:
jedina mogucnost da se uradi ovako nesto je u Bijeljini.
Proces sredjivanja stop svjetla traje 4-5 dana.
Cijena je oko 300 eura sa garancijom od 2 godine.
 

mladenbl

New member
Puno je to, pa to je bar 200% zarada po meni
Kazu da je najveci trosak materijal, ta traka koja je skupa i mora da se posebno naruci. Pokusao sam jos na jednom mjestu da vidim, dobio sam kontakt od kolege Milosa, ali taj lik ne moze to da napravi, jer ne moze da nabavi tu vrstu led trake, jer je nekakva posebna.
 
Na vrh