Kvaliteta goriva

Gdje toèite gorivo?

  • INA

    Votes: 8 14,5%
  • Crodux

    Votes: 20 36,4%
  • Tifon

    Votes: 9 16,4%
  • Lukoil

    Votes: 6 10,9%
  • Petrol

    Votes: 12 21,8%
  • Ostali

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    55

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
E,viš Deda,a ja točim isključivo na OMV-u i nikakvih problema koje ti opisuješ nisam imal..mališa ide ko beba :D
 

malaobitelj

New member
Nigdje se spominje ovdje Petrol, zar ih nema? Kod Poreča ima jedna nova, točim u c3 i clio III TCE već cca. 5 tkm 95-icu, ne osjetim razliku -- za sad!
 

malaobitelj

New member
Nigdje se spominje ovdje Petrol, zar ih nema? Kod Poreča ima jedna nova, točim u c3 i clio III TCE već cca. 5 tkm 95-icu, ne osjetim razliku -- za sad!
Povlačim tvrdnju!:eek:
Natočio u C3 100 maxxmotion na OMV-u, sada mi u leru nema detonacija.
sa 95 sam prelazio oko 580 km, sa 100 sam prešao 660 km.
 

Damaj

Active member
Ima tu još dosta elemenata koje ovise o kvaliteti goriva, npr. jednom sam na OMV-u natočio
100 oktana i motor mi je radio znatno lošije. Pretpostavljam zbog toga jer se to gorivo rjeđe toči tako da je vjerojatno duže odstojalo u cisterni. A i prema ADAC-ovom testu 100 oktana je prodavanje magle jer i za EURO IV i za EURO V normu se preporučuje RON 95 i 98, čak navodno ti motori niti ne mogu iskoristiti to oktansko svojstvo goriva.
 

deda

New member
Nije stvar u oktanima nego kvaliteti goriva.Nije zato gorivo bolje ili jače ako je veći oktanski broj.Po tome bi auto na plin išao ko Tomahawk jer plin ima oktansku vrijednost 120
 

Damaj

Active member
Nije stvar u oktanima nego kvaliteti goriva.Nije zato gorivo bolje ili jače ako je veći oktanski broj.Po tome bi auto na plin išao ko Tomahawk jer plin ima oktansku vrijednost 120
Pa o tome ja i pričam, oktanska vrijednost je vrijednost stabilnosti i ujednačenosti eksplozije, te zbog toga prema ADAC-u ništa ne znači ova 2 oktana više za rad suvremenih motora.
 

RI-C3

New member
prije oko mjesec dana sam primjetio na europetrol crpkama da imaju neko novo gorivo ,piše nešto Q itd,recimo Q95 itd....Jel toga ima kod vas?
Nisam primjetio da mi auto bolje radi,sve je to isto sranje čini se:)
 

Marko

Well-known member
piše nešto Q itd
Ja koristi Q10 enzime koji mom motoru daju mladolik izgled.

Samo reklama kolega moj, niš ekstra pametno iza toga nema - još uvijek je to samo derivat crne tekućine nastale od raspanutih organizama.
 

goldy

xsara coupe
Punim na Tiffonu jer mi je usput, imam popust 10lp i jer nema guzve na toj lokaciji i uvijek radi aparat za pumpat gume. Osim toga rucka na pumpi nije zmazana, moze se kupiti tekucina za stakla od 3lit i 5lit, nekad je bila i dobra kava u konzervi.

A sto se tice goriva, kod nas ne osjecam nikakvu razliku bilo gdje da tocim (ako zalutam recimo na INA-u ili OMW). Medjutim ako se radi o Shell-u u Austriji onda se odmah osjeti tisi rad i manje cukanja.
 
Na vrh