Kvaliteta goriva

Gdje toèite gorivo?

  • INA

    Votes: 8 14,5%
  • Crodux

    Votes: 20 36,4%
  • Tifon

    Votes: 9 16,4%
  • Lukoil

    Votes: 6 10,9%
  • Petrol

    Votes: 12 21,8%
  • Ostali

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    55

Olaf

New member
Ako pricamo o istoj kolicini goriva ja mislim da vise napravis sa 98, ali neda mi se ulagat u to istrazivanje haha


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Darja

New member
ja tankam na Ini eurodizel i dosad nije bilo nikakvih problema.
al kad san radila na Ini dosta vozača se žalilo da mišaju gorivo s vodom.
 

skafetin

New member
Kad sam imao lanciu benzinca koristija sam inino gorivo i na prozirni filter se vidilo onako nešto između sivog i crnog smeća mulja i to u misec dana,a na omv i nakon 3 miseca se nije ni upola zacrnilo.
 

Olaf

New member
Dosta je bitno kad je napravljena benzinska jer se cisterne jako rijetko ciste ako se uopce i ciste tako da pokupi kojekakvo smece pumpa. Pogotovo kad dode nova koliciba goriva pa se sve s dna digne od ulijevanja i onda vi pokupite smece


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

skafetin

New member
Dosta je bitno kad je napravljena benzinska jer se cisterne jako rijetko ciste ako se uopce i ciste tako da pokupi kojekakvo smece pumpa. Pogotovo kad dode nova koliciba goriva pa se sve s dna digne od ulijevanja i onda vi pokupite smece


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tribali bi napravit stanku dok se na slegne
 

skafetin

New member
čitam po forumima da plavi dizel=euro dizel i jos kazu da moze u hdi jtd itd...
Meni je to malo mutno a taj dizel trose novi strojevi u čemu je razlika osim u boji a mišljenja su podjeljena?
 

zoran37

New member
A plavi dizel bi trebao bit ne dizel nego eurodizel al samo ofarban sa plavom bojom, morao bi bit dobar jer sad svi novi strojevi su skoro ako ne i ista tehnologia kao i auto.
 

skafetin

New member
A plavi dizel bi trebao bit ne dizel nego eurodizel al samo ofarban sa plavom bojom, morao bi bit dobar jer sad svi novi strojevi su skoro ako ne i ista tehnologia kao i auto.
Ma je sve to samo neki kažu da smeta brizgalicama,diznama koje su jako skupe
 

Olaf

New member
Ja nevjerujem da je razlika u boji samo, tu je kolicina sumpora, cetanski broj i druga sranja, zasto vecina auti na plavi dizel dimi i vise trosi? Samo zbog boje?
 

deda

New member
Mećite bilo kaj pa ćete vidjet kak bu motor dugo zdržal i na kaj bu sve lićilo.Nekada prije 30 godina je isto raja pričala da je loža isto kaj i dizel,pa kada si otvoril motor od Merđe ili golfa,razlika je bila nebo i zemlja.Ak baš neko ne vjeruje nek proba,a ja ga mogu doma dopeljat da vidi u peći od centralnog kaj ostane od sagorjevanja lož ulja.Razlika između D2 i Eurodizela je skoro 100% u kolićini sumpora.Za plavi dizel neznam kaj je,ali njega jedino možeš kupiti na crnjaka,po švercu.Svaki puta kada sam mjenjao filter goriva u njemu nije bilo ni u tragovima ničega osim nafte,nikada auto nije vidio niš osim eurodizela.
 

Tonka0559

Member
Točila u početku na INI 98icu...dok se auto nije počeo blesirati..od tada OMV stotku...auto osjetno bolje ide i nema nikakvih blesiranja (počevši od stalnog javljanja antipollution faultya zbog ininog goriva)...Zadnjih mjeseci točim Tifonov 98BS+, ide jednako kao i na OMV stotki, međutim troši skoro čitavu litru manje.. :)

ps. jednom sam natočila na Tifonu onaj 95, i navečer mi auto bacio detonaciju i nisam ga mogla upalit. :D sa 98icom nikakviih problema.
 

zoran37

New member
Mećite bilo kaj pa ćete vidjet kak bu motor dugo zdržal i na kaj bu sve lićilo.Nekada prije 30 godina je isto raja pričala da je loža isto kaj i dizel,pa kada si otvoril motor od Merđe ili golfa,razlika je bila nebo i zemlja.Ak baš neko ne vjeruje nek proba,a ja ga mogu doma dopeljat da vidi u peći od centralnog kaj ostane od sagorjevanja lož ulja.Razlika između D2 i Eurodizela je skoro 100% u kolićini sumpora.Za plavi dizel neznam kaj je,ali njega jedino možeš kupiti na crnjaka,po švercu.Svaki puta kada sam mjenjao filter goriva u njemu nije bilo ni u tragovima ničega osim nafte,nikada auto nije vidio niš osim eurodizela.
Reci ti šta hoćeš protiv lože al ja sam je spalio puno puno i nikih problema nikad, prije 10-12 godina sam imao alfu 75 2.0 TD, trošio sam dnevno po 2-3 rezervara lože, vozio se ko idiot,(mlad i lud) nema šta nisam toj alfi radio i trošila mi je max 12 litara lože, ložu sam točio i u mercedes 300 d i nikad nikakvih problema,kadet nikad problema, imao sam golfa 1 i u rezervaru je bilo malo eurodizela a u gepeku sam imao spojen i odlaz i povrat na jednom kanisteru od 20 litara i tu sam točio samo ložu. Prije dvije godine sam imao BMW 325 tds i samo loža i plavi dizel bez greške. Nikih problema nikada. Problema sam imao sa usra.im dizelom prije, smrzavao mi se u lajtungu i filteru goriva.
Nemam šta lagat, lože sam jako puno progurao kroz auspuh i nikad nikih problema.
Imam kolegu koji radi slike za nadgrobne spomenike i užasno puno kilometara radi, ima alfu 156 1.9 jtd sad i vozi ju na ložu otkad ju je kupio novu, prije te je imao istu takvu alfu, isto samo loža a na satu je bilo više od 750 000 kilometara no mašinica je radila kao sat još uvijek.

Ma je sve to samo neki kažu da smeta brizgalicama,diznama koje su jako skupe
Nebi o citrosu dizelu jer nisam nikad imao takav auto a ni neznam nekog ko ga ima a da vozi na plavi ili ložu. Ove stare mašine sa boš pumpama to jedu sve bez greške a i alfin jtd, za to mogu garantirat jer znam.
 

deda

New member
Samo mećite ložu,još u one traktore stare,ajd.A poslije kada netko kupi taj auto,bolje nek si kupi i pištolj da se streli.
 

1587 VTS

New member
Redovito sam tocio na OMV-u 100-tku. Bio zadovoljan. Pretprosli vikend sam u omisu ostao na rezervi i bio sam prisiljen natocit na INI. Stavio sam ovaj novi eurosuper 95 CLASS, do cepa, nikakvu razliku nisam uocio, auto isto radi i vuce. Prije koji dan sam ulio jos jedan rezervoar CLASS-a 95 pa cemo vidit. Za sad sve 5! Malo sam onda googleao, kazu da ima aditive koji "smanjuju potrošnju goriva, povećavaju snagu i trajnost motora, poboljšavaju sagorijevanje goriva, smanjuju trenje između pokretnih dijelova motora". Normalno da u to ne vjerujem 2%, al ako se pokaze ok, ostajem na njemu. U svakom slucaju, jeftiniji je pola kune od stotice :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Redovito sam tocio na OMV-u 100-tku. Bio zadovoljan. Pretprosli vikend sam u omisu ostao na rezervi i bio sam prisiljen natocit na INI. Stavio sam ovaj novi eurosuper 95 CLASS, do cepa, nikakvu razliku nisam uocio, auto isto radi i vuce. Prije koji dan sam ulio jos jedan rezervoar CLASS-a 95 pa cemo vidit. Za sad sve 5! Malo sam onda googleao, kazu da ima aditive koji "smanjuju potrošnju goriva, povećavaju snagu i trajnost motora, poboljšavaju sagorijevanje goriva, smanjuju trenje između pokretnih dijelova motora". Normalno da u to ne vjerujem 2%, al ako se pokaze ok, ostajem na njemu. U svakom slucaju, jeftiniji je pola kune od stotice :D
Moj dojam je da je to sve isto gorivo. Točio na omvu, točio na ini, točio na tifonu, ili točio kod "privatnika", nisam razlike primjetio. isto vuče, isto brunda, isto troši.

nego, nekidan idem točiti, stanem na inu, tražim di je eurosuper 95, kad nema. sve neka zelene naljepnica i piše BS, ili Class... Koji vrag... Gledan oću li uopće ulit gorivo, da nešto ne zaje*en. I nije mi vrag da mira, uđem prije i pitan čovika, da koji je bog ovaj Eurosuper 95 BS. Kaže, to vam je isto gorivo samo s aditivima... Pitam da di je normalno, kaže da nema. Samo to. Da samo to sad prodaju.

Da je meni znati koji su to aditivi i u kojem omjeru. Bit će skoro najmanje benzina u gorivu. Prevladat će aditivi i pitaj boga kako oni izgaraju u motoru, na kojoj temp se pale, itd. itd.
 

1587 VTS

New member
Moj dojam je da je to sve isto gorivo. Točio na omvu, točio na ini, točio na tifonu, ili točio kod "privatnika", nisam razlike primjetio. isto vuče, isto brunda, isto troši.
Kod tebe je ako se ne varam isto 1.6 16v? Mislim da oni nisu toliko osjetljivi na ove sheme s gorivima. Provjerene dobre stare masine ;)
 
Na vrh