Kvačilo

Spallato

Active member
Odšlepao sam auto u Ovlašteni Peugeot/Citroen servis i sada čekam vijesti.

Zvao sam još jednog mehaničara koji zna o čemu priča (barem sam takav dojam stekao na osnovu razgovora)... ukratko, po njemu, najbolja opcija je ovlašteni servis jer oni bi navodno jedini "mogli" otkriti koji točno dio tog kompletnog bloka je otišao.

Kaže da se njemu ne isplati, tj. da ne može otkriti šta je točno otišlo, i da samo može promijeniti kompletni blok.

Ako se posebno mogu kupiti ecu i el.pumpa, onda je očito da se ne mora kupovati cijeli blok, samo je pitanje da li se i njima u ovlaštenom da zezati / istraživati, ili im je jednostavnije reći da treba zamijeniti cijeli blok.

Na kraju, sve se svodi na to koliko imaš sreće, da nađeš nekog odličnog mehaničara koji ti može uštediti dosta novaca.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ako se posebno mogu kupiti ecu i el.pumpa, onda je očito da se ne mora kupovati cijeli blok, samo je pitanje da li se i njima u ovlaštenom da zezati / istraživati, ili im je jednostavnije reći da treba zamijeniti cijeli blok.
Tako se radilo onda, tkao se radi danas. :)
 

Spallato

Active member
Na žalost, u pravu si.

Uostalom, nije njih briga jer ne plaćaju oni.

Bez obzira kako ovo završilo, nekako sam siguran da više neću uzimat auto s automatskim mjenjačem.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Bez obzira kako ovo završilo, nekako sam siguran da više neću uzimat auto s automatskim mjenjačem.
Kad riješiš ovo, miran si idućih oho-ho kilometara. Barem što se mjenjača tiče. Automatik svakako, ali pravi. ;)
 

Spallato

Active member
Lamela, zamašnjak, potisni, i sad ovo... Kad sve to promijenim onda je šteta prodavati auto, barem još 2 godine.

Prijatelj mi je imao Audi, pravi automatik, znam da mu je nešto otišlo i to je platio cca 12 000 kn, a nakon toga ga je prodao:)
 

Spallato

Active member
Zovu danas iz servisa, kažu da im izbacuje 2 greške, greška motora pumpe i greška cijelog bloka.

Imam dvije mogućnosti...jeftinija varijanta je naručiti samo taj motor pumpe (cca 2000 kn), a skuplja je cijeli blok (9500 kn).

Kaže da ne mogu skinuti samo taj motor pumpe jer puno hrđe...

Ako naručim samo motor pumpe, a ispostavi se da nije samo do njega, onda moram naručiti cijeli blok, i ispada da bacam te 2000 kn.

Polovni dijelovi nisu opcija jer tu nemam nikakvu garanciju.

Naručio sam cijeli blok:(:(


UPDATE: Dobio sam ponudu, cijeli blok (polovni) sa auta koje je prešlo 103 000 km, od provjerenog čovjeka za 3000 kn. E, i čovjek je dobar s vlasnikom servisa.. ako se odlučim za tu varijantu, u slučaju da ne bude radilo nakon ugradnje, ne trebam ništa platiti.

Šta mislite o tome?
 
Posljednje uređivanje:

Spallato

Active member
Sve bi bilo lako da sada ne rade problem ovi iz Peugeota.

Dok još nisam dobio ovu jeftiniju ponudu, zvao sam Peugeot i rekao da naruče taj novi dio. Nakon što sam pričao s čovjekom koji ima taj polovni dio, nazvao sam Peugeot (prošlo je cca 30-45 minuta) i rekao im da storniraju narudžbu.

Kasnije me zovu, da nisu sigurni hoće li moći stornirati narudžbu, sutra je neki praznik (odakle već naručuju) i da će znati tek u ponedjeljak.

Mislim da jedu *ovna, jer su mi prvo rekli da treba čekati 3-5 radnih dana da to dođe, a nakon cca 45 minuta kažu da ne mogu stornirati narudžbu.:confused:
 

Dalibor

Dado Tornado
nazvao sam Peugeot (prošlo je cca 30-45 minuta) i rekao im da storniraju narudžbu.
sigurno se može stornirati ako je prošlo 45 min.
može se stornirati lansirani balistički projektil kako ne bi mogao tek zatraženi rezervni dio iz belgije.
 

Spallato

Active member
Kod mene očito ne može ništa ići glatko...

Sad taj koji mi je trebao prodati taj dio, i koji je dobar s vlasnikom Peugeot servisa, glumi nešto... Zovem ga cijeli dan i ne javlja mi se. Poslao sam mu poruku i onda mi odgovara da kupim novi dio i da imam garanciju. Koji smrad!!

Ne znam šta se dogodilo (iako pretpostavljam) ali ljudski je reći, sorry, nema ništa od našeg dogovora, a ne da 2 dana zovem njega i servis, i da glumim :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:u.

Možda ga netko od vas i zna, servis Damir (Dubrava)?!

Nije za ludu ona "čovjeka se drži za riječ a vola za rogove"!
 

Dalibor

Dado Tornado
kod damira je najbolje osobno doći, iako je na kraju svijeta.

ako već zoveš po zagrebu pitaj otpad "auto ivan" 091 550 7777, ili otpad pored osijeka "auto lukavec", u zg dubravi ima još jedan otpad za pug/citroen možda će netko znati, iznad pionirskog grada
 

Spallato

Active member
Zvao sam "auto ivan" nekoliko puta ali se nitko ne javlja. Našao sam jedan kraj Varaždina ali se ne poklapaju kataloški brojevi, pa nije siguran hoće li raditi.

"Auto Lukavec" ne radi, svi su na godišnjem.

Sutra trebam nazvati još jednog kraj Sinja, pa možda on bude imao.

Možda i previše razmišljam unaprijed... sad mi se mota po glavi, da ako i nabavim neki polovni dio, ovi u Peugeot servisu mi budu radili probleme, radi otkazivanja narudžbe.:confused:

Ako im donesem rabljeni dio, mogu reći da ne radi, da ovo, da ono...a sve to je gubitak vremena kojeg više nemam, jer skoro 3 tjedna sam bez auta.

Satralo me sve ovo!!::(
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ako im donesem rabljeni dio, mogu reći da ne radi, da ovo, da ono...a sve to je gubitak vremena kojeg više nemam, jer skoro 3 tjedna sam bez auta.
Znam da ti ne znači niš, ali znam kak ti je. Jbg!

I sam vidim da sam tad imal više sreće neg pamti s tim kvačilom.
 

Spallato

Active member
Iskreno, krivo mi je šta mi se to dogodilo doma a ne u Zg-u, jer gore bi to odavno sredio.

Nakon dosta zvanja odlučio sam se za novi dio (cijeli taj blok). Je da košta puno ali ću nekako biti mirniji (barem 1 godinu dok imam garanciju).

Svi ti polovni su mačak u vreći, ne znam koliko je auto prošlo i koliko dugo će izdržati, a nitko ne daje garanciju na polovni dio.

U razgovoru s ljudima koje sam zvao ispada da se često mijenja taj aktuator i dosta ljudi ga traži. Kaže jedan da je dosta takvih automobila uvezeno iz vanka, bez servisne knjižice i da je spuštana kilometraža...

Moj je uvezen iz Francuske, imao je 158 000 km ali ima servisnu knjižicu...svaki datum i pečat je popraćen posebnim papirom, šta je mijenjano, tko je mijenjao, datum, sat, potpis osobe...

Kad sam ga kupio odmah sam mijenjao remenje i ostalo...kako je na francuskom nisam razumio šta piše, a pisalo je da je promijenjen remen 3 mjeseca prije nego sam ga kupio:)

Uglavnom, kako si spomenuo sreću, sve se svodi na to koliko imaš ili nemaš sreće, ne samo kad je auto u pitanju nego općenito u životu.
 

Dalibor

Dado Tornado
Moj je uvezen iz Francuske, imao je 158 000 km ali ima servisnu knjižicu
sa 158 i servisnom, ne da nema zarade za onog koji prodaje uvežene aute nego bi još bio u minusu.
ali ništa ne kažem, možda je stvarno imao toliko.

kada ne bi bilo uveženih automobila, imali bi 3x manje oglasa u oglasnicima. kod nas se novih proda 2x manje nego u sloveniji
 

Spallato

Active member
sa 158 i servisnom, ne da nema zarade za onog koji prodaje uvežene aute nego bi još bio u minusu.
ali ništa ne kažem, možda je stvarno imao toliko.
Možda je čudno ali je stvarno tako. Servisiran je isključivo u Citroen servisu...ima svaki detalj u servisnoj, pa čak i kad je promijenjena žarulja:)

Možda je vlasnik te auto kuće manje pohlepan od ostalih prodavača:confused:
 

Spallato

Active member
Evo mene opet sa novim vjestima...

Zovu danas iz servisa i kažu: Taj dio koji je stigao (kompletni blok) nema u sebi taj dio (el, motor el.pumpe), nego valjda ide posebno.

Zamijenili su taj blok, kažu da su usvojili mjenjač ili šta su već trebali, i da je jučer radilo ok. Danas ne radi i izbacilo je grešku (kao i na početku cijele priče) tog el. motora el. pumpe. Naručili su ga i čekaju da dođe.


E sad...vraćam se na početak i ono što su mi rekli, a to je:

Nakon promjene lamele, zamašnjaka i potisnog ležaja ne mogu usvojiti mjenjač jer izbacuje 2 greške (više i ne pamtim dobro koje greške), greška tog bloka i el. motora el. pumpe.

Ponudili su mi na početku 2 mogućnosti..

1. Da naruče taj el.motor el. pumpe (cca 2000 kn) i da ga zamijene

2. Ako ne bude radilo onda moram naručiti cijeli taj blok (9500 kn) u kojem je i taj el.motor, ali onda sam bacio 2000 kn ( a sada ispada da taj dio nije u kompletu tog bloka)

Oni sigurno nisu znali 100% u čemu je problem, nego su nagađali između te 2 stvari, cijelog bloka i samo tog el. motora el. pumpe.

Sada ispada da su bez veze zamijenili taj blok jer je problem u tom el.motoru, a vjerojatno je zbog njega davalo i drugu grešku (možda i griješim).

Kažu mi da će kad stigne taj el. motor pumpe, vratiti moj blok i vidjeti da li tako radi, ali ja im ništa ne vjerujem.

Uglavnom, danas je 17 dana da je auto kod njih, a problem još nije riješen, a ovim tempom i stručnošću, tko zna kada će biti gotovo.

Dajte mi neki savjet, šta napraviti, jer sam lud?!
 
Na vrh