Kupovina saxa

106tak

New member
Vozim saxo 1.5d vise od dvije godine...prve godine nisam nista ulozio(osim zad.brisaca i zamjenje ulja naravno) a druge godine mi se naredalo...prvo zupcasti i vodena pumpa(jebiga doslo vrijeme),pa usput i set kvacila,pa motoric centralnog,pa motor ventilatora(;pa bi i zadnji most trebao servisirati tako da...

Da NE trosi tako malo već bi ga odavno pogurao u savu :whistling:

Najvise me zivciraju glupi kvarovi tipa;ventilacija krepa kad je najvise trebas,gumice balans stange bi trebao mjenjati 2 put ove godine,remenica od alternatora mi cvili(kad dode vlazno vrijeme jer moj je saxo ocito meteoropat :grin:)iako sam zamjenio i spaner i remen nekoliko puta itd.
Morski pas,u pravu si...saxo nije uopce tako los ;)

iako sam bio podosta kritican,svjestan sam da sam za 2800E(prije 2 god.) dobio mali gradski autek,sa klimom,servom i podizacima koji trosi oko 4,5 l laganije gradske voznje...zbog duge proizvodnje modela,dijelova(rabljenih) ima hrpa i po ok cijenama,orginalni su malo skuplji ali u usporedbi sa drugim markama su isto ok :D

frendu na 7000 tkm na ostaviji riknuo turbo,a drugi je platio reparaciju bosch bumpe za ´bemve´ koliko ja valja vecinu popravaka koje sam nabrojao...
 

sax

New member
jel tebi netko zelio zlo u zivotu?:grin:;):D

Vozim saxo 1.5d vise od dvije godine...prve godine nisam nista ulozio(osim zad.brisaca i zamjenje ulja naravno) a druge godine mi se naredalo...prvo zupcasti i vodena pumpa(jebiga doslo vrijeme),pa usput i set kvacila,pa motoric centralnog,pa motor ventilatora(;pa bi i zadnji most trebao servisirati tako da...

Da NE trosi tako malo već bi ga odavno pogurao u savu :whistling:

Najvise me zivciraju glupi kvarovi tipa;ventilacija krepa kad je najvise trebas,gumice balans stange bi trebao mjenjati 2 put ove godine,remenica od alternatora mi cvili(kad dode vlazno vrijeme jer moj je saxo ocito meteoropat :grin:)iako sam zamjenio i spaner i remen nekoliko puta itd.
Da i ja nabrojim kaj sam sve dosad mjenjo....zupčasti prvi put na 120tkm....drugi put na 200tkm a uz to je išla i nova brtva glave motora(bilo je malo ulja u exp.posudi...par kapi da budem precizniji:D)
Zatim,mjenjan motorić u onoj posudi za pranje stakala(na 110tkm),novi hladnjak(na 230tkm),obje poluosovine(na 240tkm),motorić ler gasa(na nekih 140tkm ak se dobro sjećam)...to je to od nekih većih stavki:D
A što se tiče renola i citroena,u familiji imamo još i dva clia s kojima su svi sretni i zadovoljni...nemaju baš puno km pa se još niš nije počelo kvarit:kuca triput u drvo::):D
Pricam bas o ovakvim kvarovima kakve maxx i 106-tak pricaju
a to znaci maximalno auto izdrzi 15 dana da se nesto ne pokvari
i drugi se kavre,al kod ovih ti je glava vise ispod haube nego u kabini:whistling:
 

sax

New member
Marko ne pricam ja samo o svom autu
Na mom saxu je sve bilo vise manje dobro do 120tkm e onda je pocelo veselje...:whistling:
primjer frend na 106 promijeni spone volana i nakon 5 km mu pukne jedna kao da je od stakla i zabije se u drugi auto
 

deda

New member
Marko ne pricam ja samo o svom autu
Na mom saxu je sve bilo vise manje dobro do 120tkm e onda je pocelo veselje...:whistling:
primjer frend na 106 promijeni spone volana i nakon 5 km mu pukne jedna kao da je od stakla i zabije se u drugi auto
Daj se uozbilji,takve gluposti nebi pričala ni mala djeca.
 

deda

New member
Daleko od toga da sam najpametniji,saćuvaj bože,ali možda ponekad i napišem koju bedastu,ali ovo kaj ti pišeš nema veze sa stvarnošću,bez obzira o kojem se automobilu radi.Takve stvari ne postoje ni u bajkama,bez obzira tko ti ih je pričao.Ako se čovjek želi tješiti da mu je netko drugi ili nešto krivo,neka se tješi,ali u takve stvari stvarno moraš biti naivac da bi povjerovao.
 

Zmix

New member
jel tebi netko zelio zlo u zivotu?:grin:;):D
Naprotiv!
Sa svim svojim francuzima sam bio extra zadovoljan i ne pada mi na pamet da bilo šta drugo vozim u životu.
Vozio sam sve tri marke a najzadovoljniji sam sa Citroenom. :)
Do sada sam ih imao pet, trenutno imam tri i svi su me služili i služe kako treba. :cool:
Jednom francuz - uvek francuz!
 

deda

New member
Ali kakve to ima veze sa Peugeotom ,jel su mu pukle originalne spone koje je tvornica ugradila? Pa kaj nije tražio vještaćenje i tužio proizvođača? To je ono kao kad ženska tuži frajera da ju je silovao,a na pitanje suca kako joj je taj frajer skinuo gaće,ona veli:pa nije on, ja sam ih skinula sama.
 

sax

New member
ne pricamo o tuzakanju nego o kvarovima,a pricamo o saxu ili 106 razlike su toliko male
nebitno
vise nema smisla
pukle su novo ugradene spone a ne orginal na autu
ko ne vjeruje nek kupi citroena pa nek se uvjeri da je odlican i bez problema ili krama sa milijon problema
 

deda

New member
Gle,ovo je Citroen forum i ovdje se okupljaju ljudi koje te aute voze i vole,isto kao recimo na VW forumu se okupljaju ljudi koji te aute vole i voze,itd.
Neznam koji te razlog drži ovdje nego da pilaš ljude sa nebuloznim pričama.Ni Citroen nije ništa bolji ni gorji od svih ostalih drugih automobila,kvare se i služe kao i svi drugi,jer to je samo proizvod koji je ljudska ruka i pamet napravila,kao i svi drugi proizvodi i druge marke.
Ima jedna velika,velika razlika u ljudima koji voze Citroene i onih ostalih,koju si vjerojatno skužio,pa onda može to biti razlog zašto pričaš to što pričaš.
Citroene ili voliš ili ne voliš,nema sredine,pa onda ako si u ovoj drugoj družini (očito jesi),ne vidim razlog zašto si ovdje,ne shvati da te ja tjeram,jer na to nemam nikakvo pravo i ne želim nikoga tjerat,ali trebao bi imati nekog poštovanja i prema toj marki i tom forumu kao što većina sa tog foruma ima prema drugima, makar je većina pristrana što je i normalno,jer da nije onda nebi tu ni bila.
Kakva bi reakcija bila da ja sad odem na Renault forum i tamo hićem kvake,kao što ti ovdje hićeš,( a imam štofa za to),očito ti je cilj zajebancija pa pričaš stvarno svašta.
 

sax

New member
:angel:

Ovo je bila sve zajebancija
Kupujte kupujte samo citroene...
Nema boljeg,jos malo pa nestalo...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh