Kupovina C4P/Spacetourer

Jovan Avramovic

Well-known member
N nero81 Ovde je rec o tom Blue HDi sa 150ks. Neka me neko ispravi ako gresim, ali mislim da ove neke boljke varijante od 136ks i 163ks nemaju.
Jednom sam cuo jednu zanimljivu misao, ne secam se tacno gde i od koga, ali parafraziram: "Sve sto u nazivu ima "Blue", "Eco", "Green"....bezi od toga.."

 

nero81

Active member
Donator foruma
Danas uzeo slobodan dan i pptegao do ZG malo obici salone.
GP iz emil freya zbog kojeg sam i otisao blago receno uzes. Nabrijem se na 150konja automatik exclusive opremu, u zivo jos i ljepsi. Skoro pa ga uzeo. Pitam ja prodavaca da li mogu vidit povijest servisa, a on pred mene stavi snop papira. Nema sta nije mjenjano, udes, ventilacija.... tona toga.
Otisao u Baron cars ili tako nesto, lijepi jedan crni gp ali nema automatski mjenjac i malo je skup. Probam ga upalit a na ekranu pise servis presao za 59000km. Ne kuzim, sta auto nije bio na servisu par godina?? Odjeb.
Isao jos u trans auto i opet nista. Ili nemaju automatik ili nemaju panoramski ekran ili su skupi ili se zeni ne svidja. Razocaran skroz. Na povratku stali do Rijeke vidit jedan ali je previse izgreban. I slucajno ugledali jedan lijepi plavi vw touran. Dsg, 1.6 dizel... bas izgleda top. Probam ga upalit a on vergla 2-3 sec prije nego kresne, citroeni kresnu u sekundi. Tako da eto... tuzan i ruzan vratio se doma.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Što ne valja s onim prvim iz Emil Freya (je li to ovaj)? Ne kužim. To što je imao udes? Što je bilo udareno? Većina rabljenih će ti to imati, samo će biti skriveno... To što je ventilacija mijenjana je također jedan + (nećeš je ti morati mijenjati)! :cool: Servisna dokumentacija je prednost, a ne nedostatak.
Ima top opremu i jedina mana koju mu ja iz oglasa vidim je malo starija SMEG+IV2 radio-navigacija (noviji imaju puno bolju NAC Wave2).
 

nero81

Active member
Donator foruma
Ne znam od kuda bi poceo. Udaren pozadi, sprijeda, ventilacija par puta nesto mijenjano...
Hrpa, ali bas hrpa papira. Ne sjecam se sta je sve bilo ali cino mi se da je to jedan od onih auta sa losom srecom. Mozda ce sada biti ok ali ja ga ne bi uzimao. Trosak popravka udarca u zadnju stranu 10000 eur. Tako da mialim da nije bas malo bilo
 

Cale81

Active member
Pokušaj s maritea auto (direktor Marko se čini jako korektan, rečeš cijenu, godište i kilometražu i on to traži po licitacijama i kada nađe te nazove, pošalje slike i jesi nisi) ja sam s njim prošao par auta iz Njemačke i Belgije ali sam u konačnici dobio dobru ponudu iz TRCZ i kupio ovog mog.
Maritea je imao neku dobru garanciju i mislim 5 godina besplatnog servisa u njegovoj radioni u Zagrebu.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Razmisljam o kupovini u sloveniji na firmu od firme. Cijena 16890eur oz. 13844eur export cena. Sta to znaci? Koliko ja platim? I mogu racunat jos 2000eur za uvoz?
 

Rovan

Member
Donator foruma
Razmisljam o kupovini u sloveniji na firmu od firme. Cijena 16890eur oz. 13844eur export cena. Sta to znaci? Koliko ja platim? I mogu racunat jos 2000eur za uvoz?
Ma nikakvih 2000€, ja sam platio porez oko 4500kn prije 2 g., plus jos onaj trosak po kg-u kaj se plaća za nešto...
 

Rovan

Member
Donator foruma
Oduzmimo 3500 za dopremanje. Svejedno skupo. Nije mi bas racunica Pogledajte privitak 8378
A gle, to je osobno kome je kaj skupo ili ne, i meni se cini malo skupa dostava iz SLO u RH, mene je toliko kostala dostava iz Hamburga na labudici... vidi da li mozes sam dofurat auto...

Takodjer provjeri na stranici carine cijenu PPV-a, imas tamo informativni kalkulator za izračun PPV-a.
 

nero81

Active member
Donator foruma
[QUOTE="MacSlavko,
Ima top opremu i jedina mana koju mu ja iz oglasa vidim je malo starija SMEG+IV2 radio-navigacija (noviji imaju puno bolju NAC Wave2).
[/QUOTE]

Kako znati koja je navigacija? Do koje godine se smeg ugradjivao?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
[QUOTE="MacSlavko,
Kako znati koja je navigacija? Do koje godine se smeg ugradjivao?
Kako u kojem vozilu, ali krajem 2016. ga je zamijenio NAC. Taj NACWave1 je bio dosta napredniji (touchscreen i drugo), ali je imao samo Apple CarPlay, pa je ubrzo izašao (najrašireniji) Wave2 koji je donio podršku i za AndroidAuto.
Kasnije dolaze Wave3 (podrška za veći zaslon, više RAMa itd), te u mnogim modelima i dalje aktualni W4.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Da ne otvaram drugu temu, obitelj se siri..
Gledam grand picasso i renault espace, jel ima netko da kaze svoje za i protiv?
Pokusao bih ga uvesti iz njemacke preko kakve firme koja se time bavi, preporuka kakve firme... isao bi do 13000eur i do 150000km, mora biti automatik. Kako znati da nije robotizirani?
Mislim da je razlika između Robotiziranog i Automatskog mjenjača u oznaci P(parking) na automatskom.Robotizirani to nema,bar je tako bilo na Berlingu!
Evo jedan recimo povoljan

https://www.facebook.com/marketplace/item/732988168639625/?ref=facebook_story_share
 
Posljednje uređivanje:

nero81

Active member
Donator foruma
Ako npr provjerim vin broj na autodna, da li bi mi i npr car vertical dao isti izvjestaj? Probao sam jedan vip checker ali nista od km u izvjescu. Samo neki prosjek za tu vrstu auta...
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ako npr provjerim vin broj na autodna, da li bi mi i npr car vertical dao isti izvjestaj? Probao sam jedan vip checker ali nista od km u izvjescu. Samo neki prosjek za tu vrstu auta...
Gdje se nalazi vozilo?Ako bude iz Belgije......neka ima CarPass izvještaj uz vozilo!Naknadno se može izvaditi samo dolaskom u Belgiju sa vozilom!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
U slo ali uvoz iz francuske
Osobno sam uzimao jednom izvještaj od AutoDNA,s obzirom da bi za CarPass morao iči u Belgiju,pa je bilo daj što daš!Ali ga nisam imao sa čim drugim usporediti!Uglavnom mislim da oni svi imaju pristup istoj bazi podataka,e sad što u njoj ima,to bude i u izvještaju!
 
Posljednje uređivanje:

nero81

Active member
Donator foruma
Ovo mi poslali iz salona za auto koji zelim. Ako dobro citam u januaru 2021 su resetirali kilometrazu?? Sada se prodaje pod 105000kmScreenshot_20231108_130404_Samsung Notes.jpg
Ako je ovo neki srot onda mi ostaju samo kompromisi.. :(
 
Na vrh