markan1000

Well-known member
ako me sjećanje ne vara, bilo je dosta pritužbi i višestrukog naganjanja ovlaštenih i neovlaštenih servisera (špurera) od strane naših forumaša i za dvojku. kod mene nije strašno, nije uvijek, ali da ponekad trese, trese. i to najčešće kod ubrzanja, a kad se vozim putnom brzinom po autoputu, onda uglavnom ništa. da je to nešto strašno ili smeta i ja bi se primio rješavanja toga (vjerujem da je bilo ljudi kojima je puno gore bilo), a ovako mi se stvarno ne da gubiti vrijeme
 

deda

New member
Ajde iskreno,koliko vodite računa o gumama i koliko pazite da ne nalječete na ležeča njasra i ivičnjake,rupe,itd?
 

mariola

Active member
Deda, ja recimo uvijek pazim. A auto je tek frisko kod nas (4 mjeseca) i iako su na servisu rekli da su gume ok sad ce slijedit nove zimske a zatim nove ljetne nagodinu. Zasto, jer pojma nemam kolko su ove stare, samo zbog toga.
Ali....posto ne zivim u hr, ovdi je ipak malo drugacije i lakse po pitanju financija vodit brigu o autu. Eto.
 

markan1000

Well-known member
ja uvijek pazim da ne prođem sa stisnutim kočnicama i/ili kvačilom dok prelazim preko ležećih, i s malom brzinom, čak ne toliko zbog guma koliko zbog ostatka auta
 

pepo

New member
Vozim C4,1,4,16V,90KS od 5 mj.2008.god,prvi vlasnik,prešao je 75000 km,nikakvih problema do sada nisam imao,redovni servisi i zamjena akumulatora.
Kupio sam ga u paketu sa alu felgama 17" i gumama Michelin 205/50x17",osjetio sam na brzini 130 do 140 km/h lagane vibracije na volanu,kada sam promjenio felge i gume,i to 15" alu felge sa Continental gumama 195/65x15",više nema nikakvih vibracija na volanu.
Komplet 17" sam mijenjao nakon što su gume svoje odvozile,a prešao sam na
15" zato što su gume znatno jeftinije i auto još udobniji.
 

cactus

New member
Kupovina C4 1.6.16v coupe

Kao što naslov kaže jako me zanima C4 1.6.16v coupe, neznam zašto ali auto me privukao na prvu zanima me godište između 2005 i 2009 znaći 10 godina starosti maksimum. Zanima me na što trebam pripaziti kod kupovine, kako se taj motor ponaša sa plinom, kakav je za održavanje itd itd ... Znaći sve sugestije su dobrodošle i naravno unaprijed hvala na odvojenom vremenu i savjetima...
 

Kizokc

Active member
Mogao bih se raspisati na ovu temu, jer evo meni baš jučer prošlo godinu dana kako sam kupio svoj prvi Citroen i to baš takav za koji se raspituješ, 1.6.16V Coupe.

Ako već kupuješ potraži onda s boljom opremom, ja imao sreće naletjeti na VTR verziju, pa imam SVE osim kože.
Od parking senzora, ABS , dvozonske automatske klime, senzor svjetla, senzor za kišu itd...da ne nabrajam sad sve po redu.

Prije kupnje ja sam išao sa svojim kod majstora, čovjek se složio išli smo zajedno, i jedina "greška" koju je imao je puštao ulje na semeringu od jedne poluosovine. i bili su potrošeni prednji diskovi, to sam zamjenio, napravio servis nakon tog: Ulje, svjećice, filer ulja, filter zraka, filter kabine, neznam sad jel sam nešto zaboravio nabrojati.

I evo u godinu dana nemam kvarova OSIM imao sam probušen kiler KLIME, 700 kn novi zamjenski i to je to. nazovimo to kvarom jer to je bilo samo kaj se tiče klime.

Kaj se plina tiče neznam jer ja ga nemam.

A za održavanje nije problem, nisu tak skupi djelovi.ja zadovoljan cijenama.

Svaki rabljeni auto ti je lutrija. Općenito pregledaj potrošene djelove da li se slažu sa prikazanom kilometražom, znači ručicu mjenjača gledaj, volan, papučice, onu obogu tapaciranu kod vozačevih vrata, obrati pozornost koliko je kaj potrošeno.

Eto toliko od mene ako se još nekaj sjetim napišem,,, nadam se da sam bar malo pomogel...
 

cactus

New member
Hvala puno na odgovoru , svakog bi svakako prije kupnje vozio kod mehanićara na pregled. Zanima me dali taj model ima varijabilni zamajac, i to mi je drago čuti da nisu skupi dijelovi

Poruka Moderatora:
Linkovi na oglasnike smiju se objavljivati samo u temi: http://www.citroenforum.hr/kupoprodaja-rabljenih-citroena-44/citroeni-u-oglasima-139/
 

ivek

Member
Što se tiče plina motor se dobro ponaša na plinu. Moj je tek napravio 20000 km na plinu, ali nikakvih problema. Kolega ima već par godina plin i isto što se tiče plina nema problema. Èak za taj motor ne treba ni dodatno podmazivanje ventila (flash lube) kao kod nekih drugih. Ako majstor koji ugrađuje zna svoj posao uopće se ne osjeti kad se prebacuje između plina i benzina.
 

cactus

New member
definitivno uzimam idem vidjeti ovih dana 2 miš siva boja oba dva 1.6 16v s plinom bilo me strah svi mi spominju probleme sa strujom, a nitko ga nije vozio svi su čuli od nekoga reko sebi idem provjeriti na forum hvala ljudi ...
 

cactus

New member
Gledam da je otprilike 2007 i mlađi, da je iz Slavonije da ga mogu odvesti kod mog majstora na pregled, ako je sa plinom do 40 000 kn ako nema plin onda do 35 000 imam 2 za koje sam se zapalio samo nemam vremena otići vidjet ali kroz par dana krećem vidjeti uživo, a cijene su im šarolike od 35 000 do 50 000...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Sve se da prodat za pravu cijenu. Benz ili dizel?

Samo da nebiš na kraju ovaj 1.4 prodavao ;):D
 
Na vrh