Kupnja i montaža guma u Sloveniji (iskustva, uštede, popusti, akcije)

Marko

Well-known member
ko se opskrbio gumama, opskrbio se... to hoćeš reći?
Malo smo van teme ALI preporučam još to malo vremena do EUslavije da svi dobro razmislite kaj vam još treba jer do 01.07 (ako je taj datom još u igri :) ) kupite vani kaj mislite jer povrat poreza ide baj-baj!
 

Hrvoje Marin

Active member
ko se opskrbio gumama, opskrbio se... to hoćeš reći? :)
Nije sasvim tako. primjer: kupio sam gume i sa povratom poreza su me koštale 54€, put tamo i nazad i to.

Međutim bilo tko u Sloveniji te iste gume naruči iz Njemačke i plati 52€ i 2€ poštarine. Tako će biti i kod nas, tj. gume će nas koštati kao u Slo samo će nam dolaziti doma same :D
 

brezC4

New member
Nije sasvim tako. primjer: kupio sam gume i sa povratom poreza su me koštale 54€, put tamo i nazad i to.

Međutim bilo tko u Sloveniji te iste gume naruči iz Njemačke i plati 52€ i 2€ poštarine. Tako će biti i kod nas, tj. gume će nas koštati kao u Slo samo će nam dolaziti doma same :D
Po ovome što si napisao ispada da se porez ili neke razne trošarine negdje magično izgubile.
 

deda

New member
Sad kad upadnemo u EU sistem,sve trgovine kod nas buju krepale.Bu još sto somova ljudi završilo na burzi.
 

Marko

Well-known member
Međutim bilo tko u Sloveniji te iste gume naruči iz Njemačke i plati 52€ i 2€ poštarine
Tako rade svi vulkanizeri blizu granice koje smo tako rado posjećivali, danas nema traženi model gume/felge - bum napiše narudžbu i šalje u skladišta (pretpostavljam kaki veletrgovac to vodi) iz Njemačke za dva radna dana kurirskom dostavom stižu gume koje ste naručili. Na mojima su bile nalje s podacima o regalu i mjestu jer je vjerojatno to skladište bilo automatizirano.
 

zulufer

Active member
Re: Općenita iskustva s kvalitetom i vrstom guma

Pozdrav svima!!

Planiram kupnju novih ljetnih guma. Ništa ekstravagantno. Gume do 500,00 kuna. Iskustva imam samo sa Michelinom, ne znam koji model, na Cliu su izdržale 100.000 km i Bridgestone ali isto neznam koji model, ako zanemarimo zimsku Sava Eskimo S3.

Dobio sam ponudu od jednog dučana. Napominjem cijena je do 500,00 kuna po gumi. Ako mogu kakve sugestije bio bih zahvalan. Također ako netko zna za neku drugu/bolju ponudu, bio bih zahvalan.

Bridgestone B250 84T po cijeni od 429 kn/kom
Sava Perfecta 84T po cijeni od 345 kn/kom
Evergreen EH22 84T po cijeni od 360 kn/kom
Falken SN828 84T po cijeni od 407 kn/kom
Tracemax Radial 102 84T po cijeni od 349 kn/kom
Platin Diamant RP200 84T po cijeni od 360 kn/kom
Debica Passio 2 84T po cijeni od 396 kn/kom
Nexen CP 661 84T po cijeni od 405 kn/kom
Westlake SP06 84T po cijeni od 319 kn/kom

Pozdrav!
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Zulufer, govoriš o gumama 175/70/14 ? SLO ne dolazi u obzir ?

Tamo u rasponu od 40-50 € biraš najkvalitetnije gume,a ne ove mili vanili žbrlj mrlj marke :D

Ova Sava Perfecta ti je u SLO 35 € ( cca 260 kn ) :whistling::cool:
 

zulufer

Active member
Zulufer, govoriš o gumama 175/70/14 ? SLO ne dolazi u obzir ?

Tamo u rasponu od 40-50 € biraš najkvalitetnije gume,a ne ove mili vanili žbrlj mrlj marke :D

Ova Sava Perfecta ti je u SLO 35 € ( cca 260 kn ) :whistling::cool:
Ma znam za to, al sam čuo da se to kao ne isplati. Put, carina.... a opet ne kupujem pre skupe gume... Nisam baš to uzimao u obzir :confused:
 

deda

New member
Mirda ti si izgleda Pahorov agitator,ja u Deželi ni žvake ne kupujem,jedino ako moram tankati benzin,a i to planiram da ne moram.
 

deda

New member
Baš,režeš granu na kojoj sjediš,a tko te bu vodil,ak nemaju novci da si kupe skupe zimulje za ove nove aute kaj su kupili,ne buju ih pustili preko grane sa ljetnima,a onda ko bu trastal po Briselu?
 
Na vrh