Kupnja i montaža guma u Sloveniji (iskustva, uštede, popusti, akcije)

Marko

Well-known member
a kaj posle 7mj nebumo više dobili povrat poreza?
Na kupljene proizvode od 01.07.13. nam EU zemlje prijateljice neće više davati formulare za povrat. Sve što je kupljeno do tog datuma će se moći "povratiti"... :D

Kak sam prije napisal još čekamo naše lumene da slože Zakone o oporezivanju kupnje iz inozemstva, u Mađarskoj buš platio 27% poreza dok u Njemačkoj 19% na isti proizvod - kak naštimavaju cijene i tak to (veleprodajna je valjda svugdje više manje ista + porez koji nije). Možda neki evropski putnik zna kak je to u EU uređeno pa nam nek napiše. Fala!
 

Krky

Lakerski profesionalac
kaj, ode baba s kolačina :D tko je dobil povrat porez je dobil:D
vidim na Furlanovoj stranici da su malo skoregirali cijene
 

deda

New member
Sada ćemo mi biti El dorado za Srbiju i Bih,na graničnom podrućju.
Nažalost našu, ostaju i dalje velika davanja za našu skupu državu,tak da se bu opet u nekim slučajevima isplatilo kupovat na zapadu.
 

Marko

Well-known member
Vidjeti ćemo kako će naši prodavači sad formulirati cijene, za sada nisam uočio neke korekcije cijena (daju neki popust za keš - ali opet su skuplji za cca 10% po gumi za dim koju sam gledal). Bilo bi im mudro da sad iskoriste priliku i privuku potrošače koji su dosad kupovali gume vani - ak sad niš ne naprave otići će baj-baj. Malo korigirati marže i tak to... :weeabooface:

Krky, sad idemo u BiH po gume, aaaaahaaaaaaa.... :)
 

deda

New member
Ne mogu spustit cijene,kada su davanja puno veća nego u zemljama EU i BiH,kak vam to ni jasno?Zašto naši proizvodi budu čak i duplo skuplji kod nas nego u BiH i Srbiji,Austriji,itd?
 

Marko

Well-known member
Ma, sam diskutiramo - boriti se treba - korigirati namete, marže, ovo-ono. Inače bude se iz naslonjača naručilo u Njemačkoj od veleprodavača jedan set guma koje ti za dva-tri radna dana kurirom dođu doma + jedino ekstra kaj bi mogao platiti bude montaža (ako nebreš sam) HR vulkiču. :hm:

A o našim biser proizvođačima čiji proizvodi su puno puta jeftiniji u inozemstvu bi se mogle knjige napisati, ima i takvih proizvođača koji čak i unutar HR imaju drastične razlike u cijeni (po 20-30%) makar se radilo o istoj prodajnoj kući ili trgovačkom lancu. A kaj je najžalosnije ima i onih koji najviše deru u regiji u kojoj imaju proizvodnju dok je nj proizvod daleko jeftiniji na dalekom jugu HR (transportni trošak i sl.)...
 

deda

New member
E i tu postoje razlike u prirezima,naknadama za komunalije,dozvole itd,a to je velka lova,otuda i razlike kod nas.
Dobro ,ima i nafrljavanja cijena po nekim podrućima,ali kaj se tu može kad je zakon bezvezan,pa se može delat kaj hoćeš.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Sad naše citro kolege iz BiH i Srbije mogu otvoriti novu temu:
Kupnja i montaža guma u Hrvatskoj (iskustva, uštede, popusti, akcije) LOL
 

medo5

New member
Bok,

prema mom proračunu još uvijek se ispalti zimske gume kupiti u Sloveniji (ja sam iz Rijeke) i mislim ove godine kupiti 4 zimske gume s čeličnim felgama (185/65/15) i prema računici ispada mi 1.000 kn jeftinije za sve 4 gume.
 

deda

New member
Ak ih kupiš u Njemačkoj,još ćeš jeftije proći.Najjeftije su kod dilera robe,koja je ispala iz kamiona.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Trebam pomoć..
kud mi je najbolje do Lašiča u Brežicama?
dali je bolje kad idem ZG zaobilaznicom da produžim prema Bregani i tamo skrenem Brežice i kod Lašiča sam? i dali se plača tud cestarina ili slično?
tud nisam išel dugo pa sam zaboravil,
inače uvijek idem na Zaprešič i na Harmicu do Furlana, al ovaj puta Lašič ima bolju ponudu..
 

deda

New member
Ne plačaš cestarinu ako prije granice skreneš ljevo za Breganu na sporedni granični prijelaz kroz Breganu i on ti je odma iza granice ljevo.
 

mario35zg

Vozaè citroena c5
Trebam pomoć..
kud mi je najbolje do Lašiča u Brežicama?
dali je bolje kad idem ZG zaobilaznicom da produžim prema Bregani i tamo skrenem Brežice i kod Lašiča sam? i dali se plača tud cestarina ili slično?
tud nisam išel dugo pa sam zaboravil,
inače uvijek idem na Zaprešič i na Harmicu do Furlana, al ovaj puta Lašič ima bolju ponudu..
Istim putem, pokraj Furlana i dođeš do Lašića...Znači ideš iz Zaprešiča preko Harmice prema Brežicama, prođeš Furlana i nakon 5,5 min. dođeš do Lašića...
Brežice su ti 5 min. nakon Lašića (na rotoru desno...)
 

bono

Active member
sljedeću zimu trebat ću zimske a bogami i na proljeće ljetne. uzimam gume u sloveniji cca 7 godina. meni jako blizu 15min vožnje. Lokacija Gaberje. Čak sam par godina skladištio kod njih. Gumishop na webu a koliko čujem jeftinije nego u hrvatskoj. Kompleti sa senzorima, konfigurator online i moto program. Bave se od 1993. vulkanizerstvom. sory stara tema..
 
Na vrh