Kupnja C-Crossera

Luca

Active member
Evo gledam ovih dana da bi mozda promijenili auto jer nam je i c4 pic postao malo mali. Tj imamo njih troje malih al kad nam dodje baka ili teta ne mozemo se zajedno nikamo odvest. Pa nekako mi zapade za oko crosser. Al niko da ga predstavi pa bih zamolio da ako neko ima neka znanja ili se barem vozio, zna koliko su servisi i te stvari da mi napise... jer nikog ne poznajem a da ga vozi pa nikako doc do nekih informacija. znaci gledao bih po mogucstvu diesel od 2008 ,9 ... Hvala !
 

vborovic

C5 modifikator
C-Crosser ti dođe kao tvoj C4 Picasso ... doslovce ... provjeriš mu mjere, vidiš da je to otprilike to ... ja sam njega u početku htio uzeti, pa sam se odlučio sa C5 Tourer .. odustao sam zbog toga jer su ga prestali proizvoditi (a zapravo se radio o Mitsubishi Outlander-u ... sestrinski proizvod je Peugeot 4007) ... osim pogona 4x4 (nije stalni), ostalo me se nije dojmilo ... zadnja dva pomoćna sjedala su nužno zlo ... ona utovarna rampa je dosta visoka (moj karavan je niži od toga), ako želiš nešto ozbiljnije dizati u njega ... oprema, asketska ... skuplji i rijeđi modeli imaju rockford fosgate paket i MMCS navigacijski sustav, za kojeg pogineš da ga ažuriraš
 

Doomsday

U prolazu...
Pa vidiš da su čoviku bitna ta 2 pomoćna sjedala u portapaku...

Ima li Citroen neku drugu alternativu za 5+2 sjedala...?

:thinking:
 

Doomsday

U prolazu...
Eto...:D

U svakom slučaju, monovolumen je bolje rješenje, tj. praktičnije, ima više mjesta, povoljniji je u startu i sve za njega, dimenzije kotača su normalnije, gume povoljnije, itd...

Sad vjerojatno će Grand Picasso bit povoljniji, a sigurno će bit prostranji od običnog Picassa...

:)
 

Luca

Active member
Pa gledam i c8 al mi se pak to ne dopada previse jer kad mi ne trebaju ona dva sjedala onda ih nemam kamo maknuti... pa sam zato gledao ovaj .. a sta znam i naoko je ljepsi od c8 :grin:
 

vborovic

C5 modifikator
Najbolje da nađeš jednog Crossera i probaš ga u vožnji ... mene se nije dojmio, motori koje ima u ponudi 2.4 benzinac i 2.2 HDi nisu baš nešto, a nisu ni pretjerano štedljivi za to što dobiješ ... ja bi rađe uzeo Mitsubishi Outlander (ponavljam, ista stvar, Citroen i Peugeot su partnerski prozvodi sa vanjskim drukčijim omotom, oba se rade u Japanu u Mitsubishijevom pogonu), ima određene mehaničke prednosti koje su namjerno uskratili za PSA grupu (čisto da ne ispadne identičan auto)
 

Luca

Active member
Hvala svima ... al me Zlatko najvise obradovao :D. Da u svakom slucaju bice nesto vece... ili grand ili ova ljubav na prvi pogled. Dok jos isprobam neki bice i bolje. A sa picassom sam zadovoljan kao sa autom, skroz odradjuje posao kako spada ! Pa mi ga i bude zao malo.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ako ti je bitno da ti netko drugi kaže upravo ono što želiš čuti,
Ja nisam rekao ono što želi čuti jer to bih onda bilo za C-Crossera. ja sam se samo referirao na C4-grand picasso a kako čovjek traži obitejski automobil to je zasigurno onda c4 grand picasso. c-crosser ne bih niti uspoređivao po tom pitanju jer nema niti blizu tu mogučnost i konfor koji ima grand picasso.

Treba uči u taj auto provozati ga i pogledati njegove mogučnosti što sam ja imao prilike dva puta i vidjeti.
 

Luca

Active member
Ma i mislio sam na granda, jer za ovaj cross osim da mi je ljep na ko u svemu ostalom mi je nepoznanica pa se malo I plasim u Tako nesto zaletavat. Zato sam i postavio pitanje. Hvala jos jednom!
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ima previsoke troškove održavanja.
ovisi kako ga paziš i redovno servisiraš one koje ja znam nemaju neke posebne troškove zaa taj auto na spram recimo c5 pa čak i jačeg c4-II
Imaš i Berlingo sa 7 sjedala.
mislim da Berlingo nije za usporedbu sa Grandom, nema Berlingo taj prostor i to uređenje klimatizaciju što ima C4-Grand Picasso ipak je to pravi obiteljski auto
 

Luca

Active member
Ma vozimo se mi u ovom nasem pikasu samo Tako. Ali jednog dana ce name trebaju I veci pa sam poceo malo istrazivati sto vi moglo biti nas buduci ljubimac. Budemo vec smislili ...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja ću samo reć... ako je ostao ovjes i pogon sa Micike, to je vrhunski auto. Za SUVa odlično leži, a 4x4 odlično odrađuje svoj posao. Bolji SUV u svojoj klasi od bilokojeg korejca, japanca...
 

Profiler07

Well-known member
evo da se i ja nadovezem,ovih danas sam intezivno tragao za takvim komadom stim sto sam prednost davao benzincu(jer sam plin planirao ubaciti)ali na upit u ovlastenom servisu nisam dobio ni jedne pohvale za njeg,ljudi se najvise zale na mjenjace i kazu da nije uopce dobro prosao...sad ne znam mozda mene lazu ili su oni ipak zapali na los primjerak
 

mariola

Active member
C Crosser ili C4 Grand Picasso?
Definitivno se slazem sa zlatkom - Grand Pikasonja. Bio, gledao, vozio...auto me ostavio bez teksta.
 
Na vrh