Kupnja C-Crossera

robert098

Member
Gle. Kao sto je Dalibor rekao, mozes kupiti c crossera 2009. sa 280 tkm za 5-6 tisuca eura ali ako ces kupiti auto sa 90-100 tisuca km i top auto onda ces dati 10 tisuca. Ti znas da je auto pun opreme te da ima pogon na sva 4 kotaca i redukciju? Vecina ovih novih tako reci suv-ova to nema ( captur, vitara, nisan..) Radim na benzinskoj, tocimo plin i ima nekoliko ljudi koji dolazi sa c crosserom sa plinom i nitko mi se nije pozalio. Imao sam c5 pa je bilo problema sa plinom. Obavio se servis i vozi. Moj nema plin ali sa obzirom da radim malo km u nedoumici sam da ga ugradujem. A one prece da ljudi koji nemaju novca ugraduju plin u auto da manje trose te da tako skrto i odrzavaju auto, to su gluposti. Znam ljude koji voze mercedes amg, brabusa g klasu, porsche i da ne pricam sto dalje na plin.
 

Biliæ

vlaj
Iskreno-najvise upitnika iznad glave mi je zbog mjenjaca. Gledam forume-jako puno se ljudi zali na njega. Benzinca s potrosnjom od 12+L/km bih uzeo iskljucivo ako unutra ide novi plin.sustav top klase koji ne bi radio probleme.
Hvala svima na info-ali mislim da trenutno imam pouzdanije i ekonomicnije auto,a po svemu sudeci-tako ce i ostati.
 

Doomsday

U prolazu...
Što se plina tiče, nije bauk, ali većina sustava je sa isparivačem i podložna određenim problemima, obaveznom redovnom održavanju itd...

Što se mene tiče, da kupujem auto i najmeravam mu odmah ugradit plin, gađa bi auto koje ako ima MPI ubrizgavanje za njega postoji Vialle LPi sustav, a ako ima DI ubrizgavanje za njega ima Prins Direct LiquiMax (isključivo to a ne VSI).

Na taj način više-manje nema redovnog održavanja, jedino 'usko grlo' je pumpa, ali tako je i kod dizela, pa i kod novijih benzinaca, pa opet nije bauk...

Ne misliš više o tome na čemu voziš, ubrizgavanje plina je u tekućoj fazi, i jedno cca. 200 tis km ne bi trebalo baš nikakvih bit problema, a ja osobno bi svako 50 tis km otiša samo na pregled jel sve OK kod onoga ko mi je ugradio, a za koga znam da je OK meštar...

Za C-Crosser-a ima Vialle LPi za motor 2.4i 16V 125kW (4B 12) ali čini mi se samo sa manualnim mjenjačem... Za ugradnju u Zagrebu i okolici AUTOPLIN MIŠIÆ u Rakitju, za ugradnju u Split i okolici GASOLINA AUTOPLIN u Sitno Gornje... I pivaj...

Valjda...

:D
 

Biliæ

vlaj
Plin litra cca 5 kn..14 l /100km cca 70 kn. Super za dvi tone tezak kar.
Nego taj autom. mjenjac - toliko nepouzdan?
P.s.Taj tvoj "valjda-zelenko" je vrh!!
 

Doomsday

U prolazu...
Je, pogotovo ko radi dosta km, poprilično brzo amortizira investiciju plina...

Ne znam koliko je pouzdan aut. mjenjač, ali ja bi se toga klonija, na bilo kojem autu di imam izbora...

I čini mi se da je uz LPi Vialle sustav za to auto i taj motor pisala napomena MT (manual transmission)...

A zelenko je zakon...

Valjda...

:D
 

Doomsday

U prolazu...
Nisam siguran, ali kako su neki noviji tipovi aut. mjenjača u uskoj sprezi sa ECU-om, raznim senzorima i slično, a i LPi je u isto tako uskoj sprezi sa ECU, možda to dovodi do nekih potencijalnih problema u izvedbi...

U biti pričam gluposti napamet i nemam pojma, ali ako te baš interesira nazovi nekoga ko ih ugrađuje da ti objasni, napisa samn bar 2 najpoznatija kod nas gori iznad...

To bi trebalo bit najbolje za u biti sva pitanja oko tog sustava...

Valjda...

:D
 
S obzirom da sam kupio Crossera 2.4 manual, imam par zapažanja koja se kose s vašim iznad navedenim.

Po putnom računalu, potrošnja na otvorenom mi je oko 7 litara. Testirano na nekoliko relacija.
Kombinacija iz jednog grada do drugog grada (od garaže do garaže) je 7,2 l po računalu. Tu je znači malo grada, pa auto put, pa otvorena magistrala, pa opet u grad.
Trenutno je prosječna ukupna 8,4 ali tu je ukalkulirana gradska vožnja supruge (gradska vožnja je relativna kategorija jer je svaki grad jako različit).
Znači, potrošnja mu je po meni prihvatljiva za prostor koji unutra pruža.
Značajno je prostraniji i funkcionalniji unutra od karavana koji nisu SUV. Usporedba rađena s Volvo V60 i Peugeot 308 SW.
Original krajnica u ovlaštenom servisu košta cca 45 eura. Zamjenska skoro upola.
Michelin guma 16-ka košta 120 eura.

Znači, nema razloga panici oko potrošnje i održavanja.
 

charllie

Active member
Prijatelju,hvala na iskrenoj informaciji potrosnje.Ja sam lani gledo to Auto,no mehanicar me obeshrabrio,kaze 10-11l potrosnja:eek: a oni s plinom rade Probleme motoru(glavi)te sam odusto jer dizel nisam htio.
Razmislicu jos jednom,mada mi zao Picassa 1.6i a trosi 6.5l no malo mi prebucan na vecim brzinama.:palac-gore:
 
Meni je prethodni auto bio C4 1.6 16 v 80 kW.
Crosser troši više od c4, ali nije to sad nešto prestrašno.
Trošak osiguranja je veći 300 kuna, tehničkog isto 300 kuna više. Otprilike.
Servis i dijelovi isto malo skuplji.
Gume su dosta skuplje, dvostruko.

Meni je trebao povišeni auto zbog nekih zdravstvenih razloga u obitelji. I mislim da je Crosser 2.4 best buy za moje potrebe.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S obzirom na relacije ste stvarno idealni kupci za taj auto, a bome i dobri vozači. Potrošnja je stvarno mala.... na autu iste klase, 2.2 dizel, je prosjek 9l, samo je većinom (70%) grad u pitanju. Bilo bi mi interesantno par dana paralelno voziti ta dva auta :)
Makar ja obično dobivam spritmonitorove prosjeke, ili tu negdje blizu... Outlander s tim motorom je tamo na 11l prosjeka.
 

RenatoG

New member
Pozdrav svima. Ja sam vlasnik Crossera 2,4 sa ručnim mjenjačem i plinom koji je ugrađen dok je bio nov. Dakle prije 10 god. Instalacija od Landi Renzo. Moj dosadašnji dojam o autu je izvrstan. Ima 170KS koji su sasvim pristojni. Nema onaj šus kao dizel ali ide lijepo. Što se tiče prostranoati imam 3 djece (11, 7, 2 god) i imaju dovoljno mjesta. Imam i dodatna sjedala u gepeku koja su za silu i isključivo za djecu. Što se tiče udobnosti kada ga usporedim sa Škodom Superb 2 koju sam imao, ovo je brod. Držanje ceste je odlično i predvidivo. E sada mane... Najveća mana mi je što ima samo 5 brzina. To jednostavno ne razumijem zašto. Na brzini od 140 km/h vrti se na malo više od 4000 o/min. Ono baš fali šesta. Sljedeća mana je potrošnja. Kada pročitam potrošnja 7, 8, 11,... Moj je odgovor 15,5 do 16 litara. Ok većinom se vozim po gradu (Zagreb), ali nije ništa bolje na autoputu ili otvorenoj cesti. Kada pređem 300 km sa tankom a ništa ne pišti postajem nervozan. 😏 E da kupio sam ga prije godinu dana sam nekih 160.000 km za ravno 50.000 kn. Kada bi vam rekao da bih ga sutra htio prodati i da nebi bio problem ga prodati... hmm neznam... Znam samo da se takvi auti sviđaju ljudima sve više, samo je izbor također ogroman. 😏 A kada bih išao u detalje o pogonu, praktičnosti, osmijehu na licu u vožnji... 😎
 
Na vrh