Koji motor za DS3?

Dalibor

Dado Tornado
kod citroena ako možeš birati najbolje je kupovati dizele. čak i na stranu to što imaju jedne od najboljih dizela (već 30 god.), moj dojam je i da su općenito daleko pouzdaniji od benzinaca
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S obzirom da ne radiš niti 10tkm godišnje, mislim da je suludo pričati o plinu... al ako ti plin predstavlja neko zadovoljstvo, tko sam ja da sudim...
Niti dizel ti nije potreban, no svejedno između ta dva motora bi ja izabrao HDia.

Imaš nekoliko tema vlasnika sa tim motorima u drugim modelima, pa baci oko...
 

Cutac

Prèkaroš
Koliko znam, plin i VTi su kao pas i mačka.

Ja ti imam 1.4 VTi i motor je mrak.
Stvarno je potentan, voli se vrtiti, ali nije za baciti niti na nižim okretajima. Na otvorenoj(80-100) troši na kapaljku, oko 4.5 prosječno, a ako ne ideš preko 80 i ravno je, zadovoljan je i sa 4 litre, čak i manje!
Na 120 u c4 troši 6-6.5 litara.
Ali, popije ulja(moj je dobar i popije litru na 10 tisuća, ali ima primjeraka koji loču 1 na tisuću kilometara), set lanca treba mijenjati svakih cca. 100 tisuća km ili 5-6 godina(izliže se napinjač pa nije skroz napet(makar bi 90% vozača bilo briga)).
Redovni bi bilo najbolje raditi svakih 12-15 tisuća i motor bi svakako trebalo redovno vrtjeti.

Kvarovi? Voli otići brtva poklopca ventila(brtvena masa, pola sata i 40 kuna) i mislim da je ostatak pouzdan.
Ja imam 105 tisuća na svome i servisiran je svakih 15 tisuća, ali nisam ga štedio i nema ni najmanjeg problema. Redovno vidi 6200 okretaja, često ga se vozi do daske(134, no :whistling:) i ne žali se.

Osobno, išao bih na VTi bez plina, bez razmišljanja u ovoj dilemi.
Vezano za motor, no vezano za auto, 3 godine je dosta, o tome neka ti kaže netko sa DS3.
 

Kacamarin

New member
Puno hvala na odgovorima, sta se tice plina ako motoru nepase plin spreman sam odustat al mi nije problem inicijalno dat pri kupovini za ugradnju cisto zbog komforta ekonimije, za dizele sam cuo da su pouzdani i nacelno nemaju problema, jos jedan faktor mi je bitan sta je razlika u cijeni bez ugradnje plina 20 000kn jeftiniji benzinac koji je prosao 3 puta manje kilometara, a na dizela dobijem 5 godina placene redovite servise i garanciju, iskreno ako i odem opciju dizela sa 5 godina garancije nisam siguran dali je to vrijedno cca 10 000kn razlike ( sa ugradnjom plina) tako da ni sam nisam pametan....
 

Blaster

New member
Tako nekako bih i ja napisao. Dizeli su općenito trajniji, a stvar je samo odabrati najbolji među njima.

Valja izbjegavati nove motore, i dati prvenstvo već provjerenim iz prijašnjih serija koji su se dokazali.
 

Cutac

Prèkaroš
Treba uzeti nove Mazdine benzince, sve drugo za daily je pogresan odabir.
Dizeli tandrcu i uzrokuju rak, benzinci predu i uzrokuju osmjehe. Nuff said

:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ti baš ne voliš dobar motor i gotovo :D

DI benzinci zagađuju i truju više od dizela... al to će tek doć na red ;)
 

DS9

Active member
Dizeli tandrcu i uzrokuju rak, benzinci predu i uzrokuju osmjehe.
Šatro :grin: ,inače je sasvim obratno.

Dizeli predu, daju ritam i uzrokuju osmehe. :D

[ame]https://youtu.be/a1ThSi1wbqU?t=41[/ame]
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh