Koji C5 kupiti?

Charles

Active member
Donator foruma
Pozdrav :)

Razmišljam o kupovini novog auta i trenutno su u izboru C5 2012/2013g, 508 2012/2013 ili BMW 3 2013 (ovaj zadnji je potpuno suprotan izbor od onog što bi inače napravio, ali ok)

Kad je C5 u pitanju razmišljam o verziji 2.0HDi sa hidraulikom, ali me zanima po vašim iskustvima treba li uzeti sa ili bez hidraulike? Imao sam i XM-a i Xantiu, ali nemam nikakvog iskustva sa ovom novom verzijom. Najbolja ponuda su modeli sa 1.6HDI motorom, ali bi htio nešto malo više premium - ksenon, možda aut. mjenjač i jači motor te hydr ovjes. Što kupiti? :)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
ako je auto više od 120g/CO2 pri uvozu, onda je više odluka o uvozu do srca i fućkaš novčanik
Da, da. Samo srce preko 120 g/km. :) Zapravo je prag ekonomske isplativosti samo 1 g manj. :) Već na 119 g u odnosu na 120 je značajniha razlika. :angel:

Ja i dalje ne znam koji je službeni podatak, rasponi na koje sam naišao idu od 130-169 (za 163 KS verziju)
U COC-u bi trebalo pisati. Vidio sam kako na netu postoje razne privatne "agencije" koje izdaju službene (?) COC-ove. Cijena, oko 100€. Mislim da se i CO za te novce dogovori. Ne znam kako to prolazi. :cool:

(nakon 01.01.2017.
Nešto sam načuo da bi PPMV trebao na reviziju nakon 1.4., jer su se brojni uvoznici žalili. Ali kako je ovo kokošarska vlada bez mooda, sumnjam. Nada ostaje.
 

Brruno

Well-known member
Cini mi se da gdin Charles nije napisao da jenuvoz u pitanju ili se varam?

U prometnoj mi pise 153 g/km co2 za moj Euro 5 motor
Automatic naravno i bez start & stop. Za manualni mjenjač citam da je dosta manje.
 

Charles

Active member
Donator foruma
Pogledam temu, pomislih "vidi hrpa savjeta i osobnih iskustva stigla", a ono za:cenzura::cenzura::cenzura:ancija :D Kaj se uvoza tiče, ne znam baš koliko je izvedivo. Većina auto kuća i ne uvozi baš po narudžbi Citroene, a ja se osobno neću upuštati u taj pothvat, a i mislim da i nije povoljnije (naprotiv), posebno za ove malo jače modele kad se plate sva davanja.
 

Charles

Active member
Donator foruma
Nisam mislio na najbolju ponudu u smislu deal-a, već da ih najviše ima kod nas u prodaji u 1.6HDi varijanti.
 

vborovic

C5 modifikator
Zašto onda traže COC?
Budem pogledao po papirima kaj sam ja rješavao za svojeg prije 3 godine, COC-a se iskreno ne sjećam da je bio tražen/prilagan ... za uvoz motocikala znam da je COC potreban (opet, postoje određene kombinacije kada nije potreban) ...

već da ih najviše ima kod nas u prodaji u 1.6HDi varijanti.
Logično, najjeftiniji je ... nov je bio oko 20 t €, 2.0-2.7 oko 30 t €, a 3.0 oko 40 € ... :D ... nekakav prosjek koji daje najbolji omjer cijene i onoga kaj dobiješ je sa 2.0 HDI Euro 5 motorom (ili ako uspiješ uloviti zadnju BlueHDI varijantu sa 180 KS) ... to kaj tražiš podrazumijeva Exclusive paket (a unutar toga opet postoje razlike, nije svaki Exclusive Exclusive) ... nađeš oglas "exclusive full oprema", nema navigaciju i to je samo početak ...
 
Na vrh