Koje diskove uzeti?

set69

New member
Vrsta diskova?

c3 2004god, 1.4 75ks, cura ga kupila bez mene, tj nisam ni pogledo auto do danas! i do ovog foruma :D

skido danas kotac i vidim puni diskovi, reko ok....citam sad tu test tog 1.4 sx i vidim da ima ventilirajuce diskove? je moguce da postoje verzije sa punim i ventilirajucim diskovima? ili je to netko promjenio, dal je moguce samo diskove promjenit, tj stavit umjesto ventilirajucih pune, i vidim da bi trebali bit 266mm, nisam iso mjerit, ali zelim provjerit kod onih koji imaju taj isti auto
 

fullcool

New member
Re: Vrsta diskova?

sa jačim motorima dolaze ventilirajući diskovi naprijed a diskovi umjesto bubnjeva nazad. nemaš potrebe mijenjati diskove, ventiliranje je bitno samo na velikim brzinama, zato i idu ventilirajući samo na brže aute. ako bi išao mjenjati diskove vjerojatno bi morao mijenjati i kliješta jer su ventilirajući duplo deblji.
 

set69

New member
Re: Vrsta diskova?

ne ne, nemam ja potrebu to radit, ali citam da 1.4 75ks ima ventilirajuce a nas nema...i to me brine
 

1587 VTS

New member
Re: Vrsta diskova?

Cesto ti se potkrade i greska po tim testovima u auto-magazinima. Ma sta cesto - redovito!
Diskovi su ti u redu. Kod tvog C3 2004 ventilirane su imali 1.4 16v (65 kW), 1.6 16v (80 kW) i 1.4 16v HDi (66 kW), a nakon redizajna i 1.6 HDi. Provjereno ;)
 

fullcool

New member
Re: Vrsta diskova?

pogledaj dali se pločice u čeljustima mogu razmaknuti dovoljno da stane duplo deblji disk, tako ćeš znati jel može ići deblji disk, a original je mislim puni na 75ks.
 

set69

New member
Re: Vrsta diskova?

aha, ok, hvala, jer mi je vec pocelo kuhat u zeludcu! :D

inace je auto jako udoban i mekan, ja vozim 106icu i naprema 106 mekan udoban, samo taj servo mi je katastrofa, bez ikakvog osjecaja :D

citroen servicebox ako stavim br sasije ce mi tocno izbacit koje je oprema i specifikacije auta je tako?
 

lageros-zg

New member
Re: Vrsta diskova?

Evo da i ja potvrdim da je po defaultu na C3 1.4 54kW/73KS puni disk.

Dakle, nitko ništa nije mijenjao, sve je kako treba biti ;)
 

Franzg

New member
Diskovi i pakne za c3

Pozdrav, zanima me koja kocnice mogu uzeti za c3 , problem
Je sto mi se serijala odmah pregrije, dali je moguce ugraditi ventilirajuce diskove?
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Diskovi i pakne za c3

ventilirajući umjesto punih diskova bi moglo zahtjevati veće pripreme, možda kada bi najjedostavije bilo staviti kvalitetnije (najskuplje) pune diskove i pločice nekog popularnog proizvođača.

možeš pogledati ovu temu na drugom forumu: Kvalitetne zamjenske disk pločice
 

Automatic

Well-known member
Re: Diskovi i pakne za c3

Ne odvaja čeljust ili klipić i zato ti se griju.Uzmi Ate,Pagid ili neku drugu poznatiju marku i nebi se smjele grijati osim ako ne voziš ludo.Što se tiće ventilirajućih diskova treba uzeti od c3 1.6 ali i ćeljusti ili ako koja xara ili sxo ima.Moraš izmjeriti razmak rupa i nabe,sve ostalo se da pripasati(možda bi i rupe pasale original ,ne vjerujem da su išli na neke veće preinake jer razlika u debljini diska je svega 7 milimetara što i nije tak puno).ÈEljusti uzimaš kompletne sa šarafima koji se vežu na glavčinu.Ako baš ne želiš obične diskove probaj to ali rađe si razradi čeljusti koje imaš gore (znači mora ti se klipić lagano vraćati u čeljust ,a sama čeljust ima jean ili dva suha klipića bez ulja samo na masti ,po kojima čeljust klizi kako se pločica troši).Ako na bilo kojim klipićima ide teško onda ne odvaja i zato se kočnice griju.Također pogledaj ako ti diskovi imaju unutarnji ili vanjski rub od deranja onda si lagano i te bridove na disk pločicama pobrusi da ti pločica lijepo sjedne jel može biti da ti love ti rubovi i onda je to mala površina koja se pregrijava.
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Diskovi i pakne za c3

ma nema potrebe za nikakvom kemijom nego treba prvo autor reci sta misli pod tim da mu se pregriju?

ljudi cesto krivim objasnjenjima navode na krive tragove-probleme.
zato je prvo vazno odrediti sto se tocno dogadja.

puno ljudi zna vozit u leru nizbrdo par kilometara,drzat nogu na kocnici i onda traze probleme u autu.
svega se nagledas i naslusas s ljudima.
tako da ipak ja volim prvo dobit neke povratne info.
 

deda

New member
Re: Diskovi i pakne za c3

Puno ljudi misli da su pametniji od od cijele vojske projektanata, pa uvjek misle da znaju bolje.Svašta sam vidio i ćuo o C3,ali da se netko žalio da su kočnice preslabe i da se pregrijavaju zbog toga, to još nisam.
 

Hrvoje Marin

Active member
Re: Diskovi i pakne za c3

moj je 2006 1.4 75ks, i ako išta valja na njemu to su kočnice, još prve. 55.000km.

hvataju odlično, ne čuju se, i zaustavljaju C3 izvanredno. A da je za utrke, nije. :D
 
Na vrh