Koje diskove uzeti?

deda

New member
Re: Diskovi i pakne za c3

Nije cijeli auto,tak da za kočnice nema veze,zadovoljavaju i više nego treba za takav auto.Ako netko hoće od njega delati trkača,onda treba pol auta promjeniti i prilagoditi,inače nema svrhe.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Diskovi i pakne za c3

Bok! Sličnu sam dilemu imao prije par mjeseci sa istim autom.

Našao sam na Pugove veće ventilirane diskove sa čeljustima koji bi išli gore bez problema, ali sam nažalost odustao.
Tako da mi je to sljedeća investicija.
A dotad moram vozit na par mjeseci starim i iskrivljenim diskovima.

Nemoj se mučit sa traženjem kvalitetnijih diskova ili pločica, jer nema smisla... ovi puni diskovi na C3u jednostavno nemogu izdržat malo jači ritam.
Ove ventilirane što sam ja gledao, i pašu 100% su čini mise sa S16 modela, ako hoćeš još ti provjerim.

.................

Deda... žalbe si sigurno čuo, ja se derem kad god stignem.
C3 je ok auto...predvidljiv i da se lijepo vozikati s njim. Ali kočnice jednostavno nisu za nešto više od gradske upotrebe.
 

Franzg

New member
Re: Diskovi i pakne za c3

odnosi se na malo bržu vožnju, kod normalne voznje nema problema al primjerice kad idem malo za gušt po cestama u okolici Zagreba nakon kratkog vremena se to sve užari i auto koči sve lošije i lošije

Bok! Sličnu sam dilemu imao prije par mjeseci sa istim autom.

Našao sam na Pugove veće ventilirane diskove sa čeljustima koji bi išli gore bez problema, ali sam nažalost odustao.
Tako da mi je to sljedeća investicija.
A dotad moram vozit na par mjeseci starim i iskrivljenim diskovima.

Nemoj se mučit sa traženjem kvalitetnijih diskova ili pločica, jer nema smisla... ovi puni diskovi na C3u jednostavno nemogu izdržat malo jači ritam.
Ove ventilirane što sam ja gledao, i pašu 100% su čini mise sa S16 modela, ako hoćeš još ti provjerim.

.................

Deda... žalbe si sigurno čuo, ja se derem kad god stignem.
C3 je ok auto...predvidljiv i da se lijepo vozikati s njim. Ali kočnice jednostavno nisu za nešto više od gradske upotrebe.
u potpunosti se slazem!:) auto je fora za vozit se i mozes se zabavit s njim, naravno da nije to rally auto ali da ga se moze vozit malo brze i zabavit se-MOŽE!
Problem su dakle kočnice kod brze voznje, primjera radi vozio sam se sa prijateljem on u polu (slična godina proizvodnje i sve) i na spustu niz sljeme, u malo brzem tempu vvec oko 1/3 puta meni kočnice pregrijane i moram stat na ugibaliste a njemu nista, pa nemre bit tolka razlika očito je da kocnice ne valjaju za tak nesto (a ostatak auta se moze iskoristit za zabavnu voznje)

koja je cijena tih ventilirajucih sto si gledao?

Puno ljudi misli da su pametniji od od cijele vojske projektanata, pa uvjek misle da znaju bolje.Svašta sam vidio i ćuo o C3,ali da se netko žalio da su kočnice preslabe i da se pregrijavaju zbog toga, to još nisam.
ne mislim da sam pametniji, nego je logično da proizvođač ne stavlja sve dijelove TOP jer bi cijena auta onda strasno porasla, ali ako netko zeli nesto bolje moze naknadno to stavit
 

deda

New member
Re: Vrsta diskova?

Da malo razmisliš kak ti voziš,a kak taj frend sa Polom.Ja ću se sa Fičekom spust ko divljak niz Sljeme i neče kočnice biti pregrijane.Očito neznaš voziti nizbrdo,jer po tome bi i Ferarrijeve kočnice pregrijao.Nije ti kriv auto,malo se posavjetuj sa dečkima,recimo koji voze trke,relije i tak,pa ih pitaj kak oni điraju,jer bi za minutu ostali bez bremzi.
 

Franzg

New member
Re: Vrsta diskova?

trw

Da malo razmisliš kak ti voziš,a kak taj frend sa Polom.Ja ću se sa Fičekom spust ko divljak niz Sljeme i neče kočnice biti pregrijane.Očito neznaš voziti nizbrdo,jer po tome bi i Ferarrijeve kočnice pregrijao.Nije ti kriv auto,malo se posavjetuj sa dečkima,recimo koji voze trke,relije i tak,pa ih pitaj kak oni điraju,jer bi za minutu ostali bez bremzi.
vozili smo se jedan oza drugoga, na razmaku od mozda par sec, dakle isto...

A kao drugo, zasto mi se onda to ne događa dok idem sa toyotom dole?
a uostalom vidim da nisam jedini koji ima taj problem...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Vrsta diskova?

jaoooo... baš ti nedaju za pravo da su diskovi za*urac. A jesu. Kad ih se koristi kako nisu konstruirani. Može bit marka kakva oćeš... i on i pločice... ali u toj dimenziji puni diskovi jednostavno imaju svoja ograničenja.

Kad sam gledao po njuškalo bilo je po 200€ kompleta... čeljusti, diskovi... A koliko sam skužio, cijeli sistem je više manje plug and play. Treba tražit, pitat, možda na jednom drugom forumu ;)

Pošto sam se i Polića navozio dosta, mogu potvrdit da imaju izdržljivije diskove, primjetno.

Deda ko deda... možda je u pravu, možda ne, pošto te nepoznam nemogu tvrdit.
Ali bit ću toliko bahat i reć za sebe da sam iznadprosječni vozač. Ako ti išta znači u ovoj priči.
 

Franzg

New member
Re: Vrsta diskova?

budem se raspitao :)
haha ja također to tvrdim za sebe al sto ces, a sto se npr sljemena tiče znam napamet svaki zavoj jer sam se 7 godina profesionalno bavio biciklizmom i 4 puta tjedno isao gore dole, a onda se nastavila ta tradicija sa autom :D
i isto tako volim agresivniju voznju, slobodno vrijeme provodim tak da se idem vozit, zumberak, sljeme, samobor plešivica i slično...tako da buduci da sam sav u tome nebi rekao da "neznam vozit nizbrdo ni kočit" :confused:
:whistling:
 

deda

New member
Re: Vrsta diskova?

Možeš postiči istu brzinu spuštanja,ali na različite načine.Ako krivo postupaš neće ti pomoći nikakvi ventilirajuči diskovi niti jače koćnice.Neki auti stvarno imaju kilave bremze,ali C3 sigurno nema takveNe stavljaju se jače kočnice na jače aute zbog spuštanja nizbrdo,nego zbog veče težine i veče max brzine..
 

Franzg

New member
Re: Vrsta diskova?

kaj u prijevodu mi kojima se pregrijava smo glupi i neznamo vozit, a ti pametan i super vozis fiću, a c3 ima najbolje diskove na svijetu, svaka ti čast

i odgovori mi zasto se onda na toyoti ne pregrijava s istim stilom??????????:mad:
 

Citru

New member
Re: Vrsta diskova?

mislim da nema potrebe za takvim konverzacijama

uglavnom...daleko od svega smatram da se Ventilirajuci diskovi bolje hlade

istina je da C3 kao takav nije dizajnairan niti namijenjen vožnji u kojoj mu ti pregrijes diskove...no s druge strane nevidim razlog za ne pojacati kocnice...

diskove sam mijenjas ili? jesi razmisljao mozda i o kočionom ulju boljem?
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Vrsta diskova?

ja cu samo rec da c3 uopce nije auto za bilo kakva gazenja.
to je zenski tip auta i tako se s njim treba odnosit i nece bit nikakvih problema.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: Vrsta diskova?

kaj u prijevodu mi kojima se pregrijava smo glupi i neznamo vozit, a ti pametan i super vozis fiću, a c3 ima najbolje diskove na svijetu, svaka ti čast

i odgovori mi zasto se onda na toyoti ne pregrijava s istim stilom??????????:mad:
Nema potrebe za ovakim rječima. Tu smo da bih iznjeli svoja mišljenja.

Da bih netko napravio ovakvu usporedbu dva auta različite marke moraju biti u istoj klasi. Također i dizel i benzinac nisu u istoj kategoriji, osobito kad se rade kočioni sistemi i različiti otpor je kočenjem motorm.

Ja sam također bio vlasnik C3 1,4hdi putovao od Vinkovaca do Pule starom cestom. Vinkovci Split preko velebita starom cestom nikad nisam imao takve pojave da su mi se diskovi pregrijavali. A kad ideš preko Obrovca tu su i usponi i padovi. samo se koči motorom a kočnica samo pripomaže.

Sad ako ti preneseš svu silu kočenja na samo kočenje diskovima onda če ti se pregrijati i ventilirajuči diskovi.

Inače postoje specijalizirane jurilice za takav tip vožnje.

Još bih dodao da sam u 6mj ove godine bio zadnji put na sljemenu upravo sa mojim c3. par dana prije nego što sam ga prodao a auto je iz 2003g.
Popeo se i spustio bez problema nikakvih stajanja ili proklizavanja.:grin:

zato se komadi nisu ljepili na mene kad sam ga vozio LOL
A jesi li gledao da te nisu promatrali kakvi drugi komadi :D
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Vrsta diskova?

zato se komadi nisu ljepili na mene kad sam ga vozio LOL
je tako ja frenda zezam da ce sa svojim c3 upecat nekog decka samo :)

ali da ostanemo na temi.
auto treba normalno vozit,ne dovodit ga u nikakve ekstreme i bit ce sasvim ok.
tko zeli zivlje ganjat nije trebao kupit c3.

iako opet napominjem da sve ovisi o vozacu najvise.
 
Na vrh