Kasko: DA ili NE?

Imate li kasko?

  • Da

    Votes: 41 59,4%
  • Ne

    Votes: 26 37,7%
  • Ne, al ga budem uplatil

    Votes: 2 2,9%

  • Total voters
    69

Cutac

Prèkaroš
Zapravo više od budala.
Ja to rješavam na par načina, no najbitniji je da ako idem u gužvu, idem javnim prijevozom :D

Ali da, život u malom gradu u kojemu sve obavljaš pješice, nudi razne benefite po pitanju "zdravlja" auta. Zapravo, kad god da me je netko zapeo(ne računam zveketanje vratima, nego baš struganje), dogodilo se u Zagrebu.
 

Sale01

New member
o, ja sam od naših sugrađana svašta doživio... udarac u branik/blatobran, grebanje sa svih strana... nekoliko različitih boja na svojoj... i tako.
99% na parkinzima.... trudim se ostaviti auto dalje, ne nabijati se, ali ne vrijedi.
 

Scorpyo

Active member
...nekako nemam povjerenja u sve te osiguravajuće kuće, ali što se može... iz tog razloga nisam htio Euroherc i sl jer sam čuo da nisu baš fer.
E vidiš ja imam totalno suprotna iskustva.

2 puta sam se trebao naplatit od Croatia osiguranja i oba puta sam se gadno namučio da dobijem novce dok sam se u Eurohercu naplatio bez ikakvog problema. Još sam i zaboravio priložiti račun od šlep službe pa sam pitao kada sam došao potpisati nagodbu što sada. Nikakvih problema. čovjek pogledao račun, prokomentirao kako je debelo previsok i dodao punu cifru u svotu koju mi nude.
 

Sale01

New member
znači ovisi kak se kome potrefi, nebitno koje osiguranje je u pitanju. kužim ja da je njima u interesu ne izgubiti novce, ali to što rade je užas.
 

Mirage

Well-known member
Ja sam na berlingu prvu godinu morao imati zbog kredita drugu sam uplatio ja. Imao sam štetu od glodavaca i dobio čak 500 kn, a u servisu trošak 1000 kn plus rad, i naravno gubitak premije bonusa itd odustao sam od kaska.

Naravno auto je pun čvrkica s parkinga vjerujem da je 80% zarađeno na parkingu gdje radim ipak je 98% kolektiva žene. A tu mi kasko ništa ne pomaže.
 

markan1000

Well-known member
Ja na kraju idem u realizaciju kaska, 2.500 kn mi se čini ok cijena za puni kasko, na tih 54.000 kn koliko mi je trenutno procijenjeno vozilo.
Naravno da je mala mala vjerojatnost da će netko od nas svojom krivnjom generalno shebati auto, i naravno da kasko nije ništa drugo nego neka uvrnuta kladionica. Ali ipak, vjerojatnost uvijek postoji.
Mogu platiti na 10 rata, 250 kn mjesečno niti ne osjetim, a ipak imam neku zaštitu. Onda ćemo sljedeće godine opet odlučiti što i kako ćemo...
Na starom C4 imao sam kasko nekoliko godina, i rješavao sam neke sitne nedostatke koje inače ne bi niti rješavao, i to bez utjecaja na bonus...
Najviše me ponukalo na ovo prometna koju je jedna dobra prijateljica imala. Golf iz 2017., uplaćivao se kasko, ali ovaj put ne na vrijeme i dogodi se zaheb. Nikome ništa, ali nekih 6.000 EUR štete iz trenutka nepažnje...
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja to rješavam na par načina, no najbitniji je da ako idem u gužvu, idem javnim prijevozom
Dobro to, to je život u gradu :D Uvijek ima objesnog probisvjeta koji ne može pošteno zaraditi ni za rabljeni bicikl, pa tako frustrirani ključare drugima aute.
Ja sam mislio na palež automobila i tako. :)
 

Sale01

New member
evo bas mi danas doletio kamencic u sajbu, i napravio dvije manje tocke. pojma nemam otkud je doletio.
zna netko u slucaju puknuca, kako ide procedura sa kaskom? ak npr. ne znam tko je krivac?
 

sir.Oliver

Well-known member
ako i kod vas vrede zakoni EU , više nemoreš znati tko je krivac a nemoraš ić preko kaska , more i preko obaveznog osiguranja ...
.
 

Franz

Well-known member
ako i kod vas vrede zakoni EU , više nemoreš znati tko je krivac a nemoraš ić preko kaska , more i preko obaveznog osiguranja ...
.
Čisto sumnjam da je tako. Onda si mogu sad zalijepiti ciglu u šajbu, doću u osiguranje i reći "ispalo s kamiona". :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovisno dali imaš tu opciju u ao, ali bazna osiguranja ne pokrivaju šajbu. Kasko pak bi to trebao riješiti bez problema
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
ako i kod vas vrede zakoni EU , više nemoreš znati tko je krivac a nemoraš ić preko kaska , more i preko obaveznog osiguranja ...
.
Kod nas je naknada štete štete nastale uporabom nepoznatog vozila regulirana Zakonom o obveznim osiguranjima u prometu.

Naplata štete od NN vozila moguća je samo ako je fizičkoj osobi nanesena šteta uporabom nepoznatog vozila, dakle ne šteta na stvari u vlasništvu fizičke osobe. Odštetni zahtjev se podnosi Hrvatskom uredu za osiguranje i to u slučaju zahtjeva radi naknade štete zbog smrti, tjelesne ozljede ili oštećenja zdravlja.

Što se tiče stvari, uvjet je prethodno (smrt, tjelesna ozljeda ili oštećenje zdravlja) na način kako uređuje Članak 30, stavak 3:

Oštećena osoba ima pravo zahtijevati naknadu štete zbog uništenja ili oštećenja stvari do iznosa iz stavka 2. ovoga članka propisanog za štete na stvarima i uz samopridržaj u iznosu od 3.750,00 kuna ako je Hrvatski ured za osiguranje nekom od sudionika ove prometne nesreće nadoknadio štetu zbog smrti ili teških tjelesnih ozljeda koje su zahtijevale bolničko liječenje.

Bez kaska ništa.
Koji je Touareg, neki stariji ili noviji?
2015. Prve četiri je bio pod leasingom, pa je kasko bio u cijeni dok je bio u vlasništvu autokuće.
Dobro, tebi je sa Touaregom drugačija situacija.
Ovisno i o poslu kojim se baviš. ;)
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
neznam kako je u HR , jel priznaju snimke sa kamere u autu ? ovdje da . čak ih i sami traže ( pitaju dal imaš kameru u autu ).....
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Naplata štete od NN vozila moguća je samo ako je fizičkoj osobi nanesena šteta uporabom nepoznatog vozila, dakle ne šteta na stvari u vlasništvu fizičke osobe. Odštetni zahtjev se podnosi Hrvatskom uredu za osiguranje i to u slučaju zahtjeva radi naknade štete zbog smrti, tjelesne ozljede ili oštećenja zdravlja.
To mi tak zvuči nadrealna opcija. Prelaziš cestu, pa je pokupi nepoznat auto?
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
To mi tak zvuči nadrealna opcija. Prelaziš cestu, pa je pokupi nepoznat auto?
Jesi gledao Vrdoljakov H-8 iz 1958.? Snimljen po istinitom događaju. :) Takvih slučajeva je hrpu, a najbrojniji su kod takvih vrsta isplate odštete od anonimnih vozila.
 

bono

Active member
jednu godinu doletio kamenčić, zamjenio prvu šajbu + zamjensko vozilo sve u ovlaštenom. nakon dvije godine neko me lupio na parkingu. otišo zadnji srednji desni senzor, neka plastika crna i naravno cijeli branik pofarban/lakiran + zamjensko vozilo sve u ovlaštenom. kasko sve pokrio bez gubljenja bonusa. imam franšizu 0%, jedino na prometnu nezgodu 1%
 

sir.Oliver

Well-known member
ja imam još bolju polisu .... 100% štete pokriva osiguranje .... a imam elementarne , vandalizam , požar , saobraćajka .......
eto upravo ovih dana rješavam vandalizam - izgrebana prednja hauba .... ko da je povučena puna torba sa nekim peskom , ili čime već na dnu .... ogrebotine jasno vidljive , ali samo površinske . dobio komplet farbanje haube ... bez po riječi .
 
Na vrh