Kasko: DA ili NE?

Imate li kasko?

  • Da

    Votes: 41 59,4%
  • Ne

    Votes: 26 37,7%
  • Ne, al ga budem uplatil

    Votes: 2 2,9%

  • Total voters
    69

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Zanima me koliko nas ovde ima kasko?

Dajte malo napšite. Ak ga imate, dal vam se isplatil do sad. Koliko često ste koristili ga, na kaj točno...?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Vječno pitanje-kasko: da il ne ?? :D

Dok sam imal xsaru,prvu godinu sam plačal i onda odlučil da nebum više jer mi se nemre niš dogoditi..nakon dva meseca sam razbil prednji levi kraj-ne jako,al me papreno koštalo :twisted:

Tak da sad za piksinja već drugu godinu za redom plačam kasko i mirniji sam :whistling:..prošle godine sam prijavil štetu-zaderal sam prag na kamen..a i ove budem prije isteka i produženja ( neko mi je ogulil zadnji branik :boks:)

Uglavnom..svima nam je žal dat lovu za to ak se niš ne dogodi,al nedaj bože da se dogodi,e onda svi velimo: viš kak je bilo pametno kaj sam si to uzel :D
 

1587 VTS

New member
Nemam kasko vec godinama, niti cu ga ikad vise uplacivat, iz principa. To su obicni lopovi i lihvari. Puni zlatnih rijeci kad dođes sklopit policu, a sutra kad ides naplatit ono sta te spada, moras potezat debele veze da ostvaris tek dio svojih prava. Ako se sta i dogodi, imam svoje pouzdane kanale za otklanjanje bolesti pa i ja mirno spavam.
 

Marko

Well-known member
Mudro je uplatiti za prve dvije godine ako je auto novi (ako te uvjetuje leasing naravno), kasnije samo recimo dodatno za stakla ili tak nešt - ja osobno imam obvezno sa maksimalnim osiguranjem putnika i stvari.

Nemojte samo zaboraviti da se otprije 2 godine i kod najvećih polica kaska samo jedna šteta pokriva 100%. Zato velim lutrija.
To je to - prvu put popravljaš crticu na odbojniku za 500 kn, drugi put ti netko odvali pol auta i kaj onda ?
Kad prijavljujete (ogrebotine i te stvari) treba igrati i kalkulirati kaj se isplati, a kaj ne....
 

Hrvoje Marin

Active member
30% posto od vrijednosti police bez popusta s PDV-om sudjeluješ u 2. šteti

50% posto od vrijednosti police bez popusta s PDV-om sudjeluješ u 3. šteti

itd.
 

Marko

Well-known member
30% posto od vrijednosti police bez popusta s PDV-om sudjeluješ u 2. šteti

50% posto od vrijednosti police bez popusta s PDV-om sudjeluješ u 3. šteti

itd.
No, u redu nisam u tome (osiguranja) ali ako ti veliš da je tak...
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
prvu put popravljaš crticu na odbojniku za 500 kn, drugi put ti netko odvali pol auta i kaj onda ?
Raznorazne crtice i ogrebotine laganini prijaviš pred kraj tj. istek kaska ( bar ja tak radim :D )
 

ledolomac

New member
Kako koje osiguranje.Kod Generalia gdje sam trenutno kasko osiguran za drugu štetu je franšiza 700 kuna.Kako sam prvu štetu naplatio/tuča/kod eventualne druge sudjelovao bih sa 700 kuna.
 

deda

New member
Nemreš osigurati samo stakla bez kaska.A stakla se samo isplaćuju ako dodatno platiš jer ga kasko ne pokriva ako nije razbijeno u sudaru,znači bez toga dodatnog se ne isplaćuje šteta ako je samo staklo puklo iz nekog razloga.
 

hacti

made in france
ja imam taj "djelomicni" kasko tj osiguranje stakala doplata u obavezno osiguranje od nekih 400kn ovo sto deda kaze tako su i meni rekli u osig, kuci u slucaju udesa nepokriva taj "djelomicni" a u slucaju tuce, kamenja i tome slicno pokriva meni ja na nekim autima udario kamen sajbu(iza kamiona!!) zvao policiju i kazu zaustavite vozaca kamiona iza kojeg ste vozili!!!( zar ja moram biti i policajac??) jednostavnije mi je bilo platit 400kn i mir!!!!!
 

Damaj

Active member
Nemreš osigurati samo stakla bez kaska.A stakla se samo isplaćuju ako dodatno platiš jer ga kasko ne pokriva ako nije razbijeno u sudaru,znači bez toga dodatnog se ne isplaćuje šteta ako je samo staklo puklo iz nekog razloga.
Ima djelomični kasko za staklo i isplaćuju za bilo koju štetu, ja sam prije 2 god mijenjao šajbu na prošlom C4 (5000 kn jer su senzori u šajbi) i nije bilo nikakvih problema.
 

sharky07

New member
Ovak, dobro je imati kasko osiguranje na autu, pogotov za stakla jer ukoliko staklo ima senzor, i to staklo pukne, njegova zamjena može doći do 7000 kn sa rukama. A to ti je trogodišnje kasko osiguranje skoro.
Ja sam nedavno vozio probni auto i taman što sam izašao iz salona na cestu, doletio mi je kamenčić i razbio šajbu na autu vrijednom 220.000 kn kojeg sam uzeo na probnu vožnju!! Dajte zamislite peha! Ali..auto je imao kasko i sve ok, nisam trebao ništa plaćati- no rekli su mi da šajba dođe 7500 kn jer ima senzor (c5 karavan 2.2 hdi)
 

sharky07

New member
Znaš kolko ta šajba košta u proizvodnji makar imala sva ta sranja u sebi,ni 100€.
sve je to jasno, mogli bi o cijenama proizvodnje rasparvljati od jutra do sutra. Počevši od diesel trapercia koje dođu 5 dolara po komadu a u maloprodaju se prodaju po 1300 kn ili sličnih gluposti.
Šajba toliko dođe i jebiga.
 
Na vrh