Kasko: DA ili NE?

Imate li kasko?

  • Da

    Votes: 41 59,4%
  • Ne

    Votes: 26 37,7%
  • Ne, al ga budem uplatil

    Votes: 2 2,9%

  • Total voters
    69

Krky

Lakerski profesionalac
Meni je kasko polakiral skoro cijeli auto, i kupio oba fara, 1800kn je jedan far,
šteta procijenjena na oko 7000kn... auto riješen za 4 dana, nikakve okupacije nisam imal, prijavil sam u 8h štetu, procijenitelj poslikal u 9h i u 15h sam dobio izvid štete, drugi dan u 8h ostavil auto kod servisa kojeg god si izaberem u HR, oni su dalje surađivali sa Generali a ja sam samo podigel auto za 4 dana, sistem kljč u ruke, sa dečkima iz Generali nisam posle imao potrebe ni minute provesti...
preporučam svima... jer nikad neznaš u čijoj ogradi se moreš najti i ko te na parkingu more oderati..
 

Silentshoot

Active member
Razmišljamo doma uzeti kasko za novi C4 kada dođe. Ali još se premišljamo za koje osiguranje se odlučiti, ima netko preporuku? Ja sam gledao Generali i Croatia osiguranja, kasko, pa sada neznam...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Godinama u Jadranskom i najvjerovatnije ču i ovaj novi kod njih imam 76% na osnovno.
A ukupno osnovno+kas cca 3000.
 

ante66

Active member
kod njih imam 76% na osnovno
Mene nekidan uvjeravao da mi moze dati 65"% , od 97 sam kod njih sa autom i skuterom.Sad cu definitivno u Generali ako se ne odljutim.Daju i jedni i drugi za 70 KW , 1400 kn.A kasko nisu ni nudili.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Mene nekidan uvjeravao da mi moze dati 65"% , od 97 sam kod njih sa autom i skuterom.Sad cu definitivno u Generali ako se ne odljutim.Daju i jedni i drugi za 70 KW , 1400 kn.A kasko nisu ni nudili.
Oprosti! prešao sam se nije 76 več 74% na osnovno.
ja nikad nisam imao unfal. a ni moja bolja polovica.:grin:
 

deda

New member
Cifra je različita,ovisi o snazi i rizičnom podrućju,ZG je u prvoj zoni i ima najskuplje osiguranje.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ponuda iz 8mj. za jadransku Zagreb, osnovno 1200, kasko 2100.
sad je ta cifra još neš niža. A ovdje u Vinkovcima još manje.:grin:

Auto mi još nije došao pa vam ne mogu dati cjenu točnu ali će meni biti max 3000kn osnovno i kasko.
 

Cutac

Prèkaroš
Nemoj u Jadransko.
Meni nisu htjeli isplatiti za sudar.
Iako nije bilo policijskog zapisnika jer drugom autu(prikolici iz '41.) nije ništa, nisu htjeli isplatiti, a kasko je dužan platiti popravak kad to zatražiš.
Raspitao sam se i Croatia i Alianz drugima(koje sam pitao) isplati što god bilo. Bio sudar, bili vanzemaljci. A mene su ovi našli za:cenzura::cenzura::cenzura:avat. Kod njih sam :cenzura::cenzura::cenzura:enih 10 godina i jedu govna. Ma daj.

Jednome su se drva srušila na auto dok je bio na moru i Croatia je isplatila bez riječi.
Dobar dan. Imam kasko i želim da mi platite. Dobro, može.

Meni su u jadranskom rekli da što god da se dogodi(makar i ne bio uz auto, ako nešto padne i sl.) da moraš zvati policiju i imati zapisnik i alkotest.
Mislim koje :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:e materine? Ako mi padne :cenzura::cenzura::cenzura:ena tegla sa terase na krov i razbije ga, ja moram zvati za zapisnik i alkotest?!? EDIT: Pitao sam baš za taj primjer i rekli su da mora.

Koliko se ono plaća izlazak policije ako "nema" razloga? Oko pet tisuća?

Dobar dan, srušio sam teglu na auto, možete li obaviti zapisnik?
Vjerovatno će ti se prvo smijati...


Nemoj u Jadransko koliko god povoljnije bilo. Plaćaš i kasko i nedaj bože, popravak.
 

Krky

Lakerski profesionalac
I je ne preporučam Jadransko i Euroherc nikako..
dog dojdeš napravit policu, cile mile, a kad trebaš štetu naplatit onda muljaju..
ja sam u Generali popravil auto bez ikakvih pitanja, nikakva policija ili alko test..
uostalom kaj su tvoje pive uz film krive kaj je teglin opal na krov?
to treba sa dva svjedoka kod odvjetnika i nek on riješi sa njima..
 

Damaj

Active member
Ja isto kažem da je najbitnije naći dobrog agenta osiguranja, mnogi gledaju samo cijenu, a kada dođe nevolja onda se čude. Generalizirati ne valja, to puno ovisi o prodavateljima osiguranja (agenti), pa se sa njima veže onda i određeno područje djelovanja, a ne bi se trebalo generalizirati. Ja sam npr. sa Jadranskim prezadovoljan, naplaćivao sam definitivno što bi drugdje bilo gadnih problema. Najbitnije je imati "vezu" (čitaj dobar agent) u osiguranju, ali pri tome ne pomišljam na nepotizam, korupciju, mito.., nego mi "veza" osigurava tek pravi ljudski tretman mene kao klijenta i osobe u potrebi, a nisam im više samo redni broj i slučaj kojeg što prije treba otkantat i skinuti sa dnevnog reda.
 

Silentshoot

Active member
Ja razmišljam uzeti osiguranje u Generaliju, Alianzu ili Eurohercu. Kažu mi ljudi da je taj Generali super, iako je skuplji od ovih,ali da su ok ako se nešto dogodi...a kako do sada nismo imali kasko na autu neznam gdje ići...svako ima svoju priču...
 

markan1000

Well-known member
Da malo dignem ovu temu.

Dakle, C4P II, 2013. godište, 135.000 km, razmišljam o tome da uzmem kasko. Imam ponudu na cca 2.500 kn od jedne renomirane kuće. Kakvo je vaše mišljenje o isplativosti?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako se desi sranje, biti ćeš sretan što ga imaš i isplatiti će se.
No ako se ništa ne desi.... u tri godine skupiš 7500kn, što je solidan buđet za popravljanje nedostataka. A i osiguranja neznaju ništa o eventualnim radovima (neće ispasti na pregledu VINa da je ima odštetu)
Neznam što da ti kažem... kasko sam davno plaćao, neznam ni kakve su cijene više, navodno je sve išlo gore
 
Na vrh