Kasko: DA ili NE?

Imate li kasko?

  • Da

    Votes: 41 59,4%
  • Ne

    Votes: 26 37,7%
  • Ne, al ga budem uplatil

    Votes: 2 2,9%

  • Total voters
    69

markan1000

Well-known member
Ponude su mi se kretale od 2.500 do 4.400 kn. Dobio sam četiri ponude od ajmo reći "dobrih" kuća - Allianz, Croatia, Generali, Grawe.
Ponude preko 3.500 sam odbacio, to mi je ipak malo previše. Oko ove se mislim.
Ali to je ta dilema, ako se desi generalno sranje, ima itekako smisla. S tim da opet treba vidjeti kako oni trenutno cijene vozilo (to čekam odgovor), što je zanimljvo zbog ne daj bože gadnog udesa i proglašenja totalne štete...
 

sir.Oliver

Well-known member
u svakom slučaju , za vozila do 7 godina ... obavezno !!! ( navešću samo moj primer ... tačno godinu dana od porudžbine mi je netko razbio staklo na vozačevim vratima .... šteta cca 400€ ... polisa 322€ )
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
S tim da opet treba vidjeti kako oni trenutno cijene vozilo (to čekam odgovor), što je zanimljvo zbog ne daj bože gadnog udesa i proglašenja totalne štete...
Tu je ZOO prilično jasan, pa se tako ne može isplatiti odšteta veća štete koja je stvarno nastala. U konkretnom primjeru, neka je procijenjena vrijednost auta na dan nastupa osiguranog rizika X kuna, a šteta je veća, iako je popravak moguć, naravno da nećeš dobiti iznos štete.
Skrećem ti pažnju na jednu stvar: ako ti nude u ugovoru odbitnu ili integralnu franšizu, to bih ja zaobišao u startu. Croatia tu uredno nudi u postotku kod osiguranja nekretnine, pa se ljudi poskliznu i razočaraju kod pokušaja naplate štete. To prouči isto i vidi koliko ti odgovara, ako je franšiza u igri. Najbolje traži od svih da ti pošalju ugovor, pa ga na miru prouči. Najjfetnija opcija je često najskuplja. ;)
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
tonirano staklo . to je i cena materijala i cena rada .... umalo me nije strefilo , kada sam čuo od komšinice iz susedne zgrade da imam rupu ... onda policija .... vi ste to sami .... da bi na kraju račun .... to je bilo najblesavijih 5 dana u mom životu .... na sreću , imam kasko , pa je osiguranje isplatilo komplet štetu na račun servisa ... ja sam samo oterao auto . ( osiguranje uopšte nije izašlo na očevid . jednostavno su zatražili da im pošaljem fotke koje sam imao . ) obratite pažnju na još jednu stvar prilikom zaključivanja ugovora .... koje sve slučajeve pokriva osiguranje ( ja imam sve ... i vremenske nepogode , i zemljotres , požar , susret sa divljim životinjama , ..... ) a što je još važnije ... ja imam 100% naknadu štete ,
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Možda je kao na Mazdama sa šiberom. Loš proces kaljenja, visoka napetost međumolekulskih veza uslijed i stakla su se znala rasuti na većim rupama.
 

markan1000

Well-known member
u je ZOO prilično jasan, pa se tako ne može isplatiti odšteta veća štete koja je stvarno nastala. U konkretnom primjeru, neka je procijenjena vrijednost auta na dan nastupa osiguranog rizika X kuna, a šteta je veća, iako je popravak moguć, naravno da nećeš dobiti iznos štete.
Jasno je meni to da ću u tom slučaju dobiti manje nego što je iznos štete. Konkretno, saznao sam iz osiguranja da mi vozilo trenutno cijene 54.000 kn. Dakle, ako je šteta na vozilu 60.000 kn, naravno da će mi proglasiti totalnu štetu. Nakon toga će gledati koliko mi vrijedi ostatak vozila koji nije uništen, i ako procijene da to vrijedi 24.000 kn, znači ja bi trebao dobiti 30.000 kn.
U principu, kad bi imao kasko i da mi se desi takva situacija, bez obzira na popravljivost auta ne bi ga ni htio popravljati. Znači od osiguranja da se dobije koliko se dobije, ostatak ode u dijelove i to je to, tražim drugi auto. To mi je jedan motiv za osigurati se.

Iskreno, malo me neugodno iznenadila ova procjena od 54.000, očekivao sam 10-ak tisuća više...

krećem ti pažnju na jednu stvar: ako ti nude u ugovoru odbitnu ili integralnu franšizu
nema franšize, nikakve franšize mi niti ne dolaze u obzir...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Dobio sam dobru ponudu, na preporuku, pa uzimam, ovo ce biti treci put, negde u Septembru :). Inace, jedna od glavnih osiguravajucih kuca, nije neka no name. Na srecu, do sada nisam aktivirao polisu. Mada kod njih uzimam i obavezno osiguranje vozila, imali su neku akciju, pa sam i dom osigurao. u svakom slucaju, placam negde 5% od procenjene vrednosti auta, sto je odlicno. Ucesce mi je 50e do 1000e stete, i 100e preko 1000e stete. Polovni delovi naravno.
 

sir.Oliver

Well-known member
Je li se ikad otkriolo tko je? Drugi auti nisu oštećeni? Jesu ti šta ukrali?
oficialno ne , ali ja sam otkrio . bio je to klinac iz komšiluka ... nešto su se posvadjali sa drugarom i on je bacio košarkašku loptu , ali ga nije pogodio . prozor jeste .... popričao sam sa njegovim tatom .... čovek počeo da plače , moli da ne odam policiji ... jer mali bi završio u popravnom domu , pošto mu to nije bilo prvi put ..... pošto je osiguranje isplatilo štetu ... bilo mi je sve jedno ...
 

Sale01

New member
ja sam uzeo puni kasko kod CO, ispalo me 3000kn. za iduću godinu razmišljam da uzmem samo za stakla i tuču recimo... vidjet ću kako se cijene budu kretale. nekako nemam povjerenja u sve te osiguravajuće kuće, ali što se može... iz tog razloga nisam htio Euroherc i sl jer sam čuo da nisu baš fer.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja sam po statistici za sebe došao do toga da mi se kasko nikako ne isplati. Morao bih pošteno skršiti auto, svojom krivnjom, da se isplati, a ne mogu zamisliti scenarij. Jedino mogu zamisliti da ga zveknem negdje na čudnim parkinzima i na "off-roadu", ali i da ga zveknem, nemrem ga zveknuti da popravak bude 5-6 ili više tisuća.
Onakav pojeden prag na VTS je bio 1000 za srediti. Da godišnje imam 2000 kuna oštećenja, za vožnju ni nisam onda.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Ja sam po statistici za sebe došao do toga da mi se kasko nikako ne isplati.
Ja sam za Touraga koji je na firmu, izračunao da mi se isplati. U početku je bio u leaisingu, pa je po dafultu morao imati kasko.
Danas ga plaćam, ali ne zbog štete koju bih ja eventualno mogao napraviti. Tu se slažem s tobom. Ako natučem u vožnji sam sebi štete preko iznosa premije, bolje da prerežem vozačku. :) Primarno se osiguravam od lopova i budala. Zapravo više od budala. ;)
 
Na vrh