Kamera u autu

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Nije kamera za auto, ali je nešto slično.

Zanima me kako funkcionira kupnja s Amazona. Ako kupujem s Amazon.co.uk, je li ta roba već u UK, odnosno EU ili stiže s istoka, pa moram platiti carinu i PDV.
 

Sale

cfh
Uredništvo foruma
Pitaj trgovca najbolje
Nije mi sjeo Amazon. Morao sam istraživati kako kontaktirati prodavatelja. :wtf: Koliko vidim, opcija za drektan kontakt će mi se pojaviti tek nakon što naručim.
https://www.amazon.com/gp/aw/help/id=537800

Svi pre-order upiti su isključivo javni. Valjda da potaknu javni "knowledge base". Bezveze.

al ne šipaju u HR, to ti nije problem?
Nisam u HR. ;)

Imaš na eBayu, 13 funti skuplje
Thx.
Baš gledam i to mi je taman razlika za 32 GB SD. :)
 

diegos

Well-known member
uzeo bih Anker Roav C1 kakvu imam u c4, ali amazon.co.uk ne dostavlja u HR vise. Nasao sam ju na amazon global, ali onda je postarina 50% cijene kamere.
Ima li kakvih novosti u vezi ovog? :p
I meni bi ovakva pasala, zbog nosača i jer nije prevelika/ne strši (još da nema ekran bilo bi bolje al ajde...). Samo isto tako ne mogu je naći za neku normalniju cijenu
 

Cutac

Prèkaroš
Ima, eno je u autu vec dva tjedna :)
Ja sam uzeo u Nizozemsku i imao osobnu dostavu :D

Da, mala je, ne vidi se, kvaliteta je ok. Budem stavio video kroz koji dan. Kabel je ok duljine za c4, za VTS prekratak. Kod c4 sam stavio na vrh sajbe kod vozaca i ne smeta mi, a u VTSu bi mi smetala pa je kod suvozaca nize dolje i jos su uticnice kod naslona za ruku i kabel ispadne prekratak.
Ja zamjerku nemam. Na prvim modelima se baterija napuhivala, ali su stavili drugu koja ne radi to. Na c4 je od 8. Mjeseca bez greske. Na parkingu pokrijem sajbu, dok vozim hladi ju klima i nista se ne pregrijava. A Anker ima vrhunsku korisnicku sluzbu, tako i ako bude nesto, ne sekiram se.
 

sir.Oliver

Well-known member
ljudi , ako ne dostavljaju u HR , mogu pomoći . ja sam u SK ...( po potrebi dajem adresu ) .... dostava bi išla ili iz srbije ili direktno sa HR pošte . imam ljude koji često putuju za srb ili HR
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Polu-off topic. Sugeriram da skinite te kamere u Austriji. Naš jedan dostavljač je prošli tjedan popušio kaznu u Welsu (odmah nakon izlaska iz DE). Inicijalno je zaustavljen zbog brzine, a kamera je bila "bonus" i navodno puno veći problem od prekoračenja brzine. Fotografirali su je, naredili da skine i konsficirali je do "okončanja postupka". Austrijanci imaju neki žešći zakon o privatnosti, a i zabranjeno je snimati njihovu policiju. Navodno je i policija snimljena na toj kameri što je extra.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja sam mislio da je općepoznato to za Austriju. čak niti Googlu nisu dozvolili snimanje za Street View. Kameno doba su po tom pitanju...
 

sir.Oliver

Well-known member
neznam , ali ja u A normalno vozim sa uključenom kamerom . hvala bogu do sada nikada nitko ništa nije imao protiv . ( često idemo na buvljak u Shwechat .)
 

Milosh

Test
Ja već više od pola godine koristim Viofo A188C, košta 30-40$. Bila je skuplja ali im je pala cijena kako su izbacili novi model. Inače nemam vremena da nešto skidam i gledam te snimke, više mi je kamera tu zlu ne trebalo. Uglavnom, koristim karticu od 32 GB i na nju stane oko 65 - 70 snimaka. Namješteno mi je da snima u najvećoj rezoluciji i da snima videe po 5 minuta, veličina jednog snimka je oko 490 MB. Uglavnom dobra je u svemu, lijepo izgleda, ima superkondenzator unutra umjesto baterija koje mogu iscuriti na vrućini. Ima dosta podešavanja, može se priključiti i eksterni GPS prijemnik pa onda na videu budu i koordinate i brzina.

Nemam primjer snimka ali kolega sa Ford Focus foruma ima potpuno istu kameru i preokupiran je postavljanjem snimaka na YT pa evo link od njegovog kanala gdje možete ocijeniti kvalitet snimki:

https://www.youtube.com/channel/UCpeciMhaJwQYUoPvG8KSW4Q
 

visaluteju

Well-known member
Ja imam istu kao Milosh, zadovoljan sam. Rezolucija nije sad bas ono najbolja ali dovoljno da se vidi ako sta (nikom ne trebalo) zatreba. Ako neko hoće da ima nešto da snima baš kvalitetne snimke za svrhe dokomentovanja, youtuba i slično preporucio bih nešto malo skuplje (na žalost to malo je skuplje je dobro skuplje).
Jako povoljna kamera a solidne rezolucije (za nijansu bolja od ove moje) je quelima sq11 koja košta smijesnih 9 dolara, jako mala i bez ekrana ali nije iskljucivo dashcam vec action cam pa treba smisliti gdje je i kako staviti
 

diegos

Well-known member
Ima, eno je u autu vec dva tjedna :)
Ja sam uzeo u Nizozemsku i imao osobnu dostavu :D

Da, mala je, ne vidi se, kvaliteta je ok. Budem stavio video kroz koji dan. Kabel je ok duljine za c4, za VTS prekratak. Kod c4 sam stavio na vrh sajbe kod vozaca i ne smeta mi, a u VTSu bi mi smetala pa je kod suvozaca nize dolje i jos su uticnice kod naslona za ruku i kabel ispadne prekratak.

Nasao sam podatak da je 3.5 m kabel. Hah, znaci u sredini gdje je retrovizor ti ne bi stigla?

Hvala sir.Oliver, razmotrit cu sta se jos sve nudi, meni pase i dostava u italiju, ali cini mi se da je za tamo jos gore nego za hr...

Cuo sam to da su strogi u vezi kamera u Austriji, ali lako se skine pa nije problem :)
 

Cutac

Prèkaroš
Hah, znaci u sredini gdje je retrovizor ti ne bi stigla?
Da, u sredini i stoji, ali sa suvozačeve strane, malo niže u odnosu na retrovizor.
Kabel ide do plafona, oko šajbe, niz A nosač, kroz kokpit i izlazi kod ventilacije za nogu kod suvozača i od tamo ide po vani. Da je dulji išao bi do unutar naslona za ruku.
 

visaluteju

Well-known member
Nasao sam podatak da je 3.5 m kabel
Meni su ti punjači koji dođu uz njih katastrofa. Onaj dio što ulazi u utičnicu upaljača je ogroman, nije mi jasno kako naprave tako preciznu finu i malu kameru a onda utikač od punjača bude kao pištolj za sipanje goriva :D

Ja svaki taj kabal fino precvikarim i nadjem bilo kakav usb kabal (od starih punjača, kompjuterskih miševa - bukvalno bilo šta što ima usb na jednom kraju) i prespojim. U suštini bitne su samo 2 žice: Crvena i Crna jer su one napajanje.

i imam u autu ovo: http://cdn2.bigcommerce.com/server100/86a48/products/265/images/1156/4_Port_USB_Car_Cigarette_Lighter_Power_Adapter_Charger__49696.1378191814.220.220.png?c=2



Tako da napravim uvijek dovoljno kabla da provučem kuda god treba a plus ostane mo još portova za ostale stvari.

Cutac koliko ti u svom C4 imaš upaljač utičnica? Ja nisam nešto kopao po autu ali nisam ugledao ni jednu osim one kod mjenjača - aux porta ?
 

Cutac

Prèkaroš
U c4 je ta ispred mjenjaca, a u VTS su dvije kod naslona za ruku.
U ekskluziv paketu u c4 jos imas 220V uticnicu u naslonu za ruku.
 
Na vrh