Kamera u autu

Automatic

Well-known member
E stari moj ti bi još i tražil autorska prava na uradak ,ali znaš i onu drugu žene su puno pametnije po tom pitanju od muških i kad jednom nanjuše pročita te u trenu,ništa deda bolje da se teru auti i zadrži hormon nek biti s kamerom i pustiti da hormon rasta :D propada
 

vborovic

C5 modifikator
Bar za sada, ako se sudska praksa ne promijeni, DVR kamere u autu su "preventiva", odnosno ako se nešto i dogodi, da sa video dokazom nekoga pritisneš da prizna svoju grešku, i da se onda rješava šteta mirnim putem ... bez snimke najmanji problem naći 2-3 kontra svjedoka, i da ispadne da si ti kriv, a ne obrnuto ... a pogotovo za nekakve situacije koje nemaju veze sa prometom (bacanje ljudi pod auto i sl, što još nije kod nas trend, ali ima sličnih stvari, ljudi se legnu pod auto prije nego ideš u rikverc, i onda ispada da si ih pregazio, a ko za inat 2-3 svjedoka odmah čekaju da utrče kak budu zvali policiju ak im nedaš lovu i sl - radi se o pripadnicima određene nacionalne manjine koju nećemo spominjati) ... u svakom slučaju,s obzirom da slika vrijedi tisuću riječi, mislim da cijena kamera koje su u pravilu jeftinije od alarm sustava (prosjek) i nije tako strašna ... al ovisi što tko traži, cjelovito rješenje može koštati i 3-4k kuna (prednja + zadnja Full HD kamera, GPS, OBD povezivost, UPS napajanje da akumulator ne trpi i slično)
 

vborovic

C5 modifikator
Jedan svježi primjer, kažem Vam, nažalost, pitanje vremena kada se i na našim cestama ovo bude moglo vidjeti/doživjeti ...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=W9VYryFjp-k[/ame]
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Evo aplikacija sa android telefonom snimas i memorises.
Pokazuje brzinu,upozorava kad se priblizis nekom objektu itd itd.



 

Cutac

Prèkaroš
Dash cam

Pozdrav!
Otvaram temu jer koliko sam vidio, nema je na forumu. Imam dash cam i svidja mi se sigurnost koju pruza, ali stoji u c4. Sada bih htio jednu za VTS nabaviti jer sam jucer skoro imao A klasu u autu radi glupace koja ne zna prometna pravila.
E, uzeo bih Anker Roav C1 kakvu imam u c4, ali amazon.co.uk ne dostavlja u HR vise. Nasao sam ju na amazon global, ali onda je postarina 50% cijene kamere.

Ima netko prijedlog kakav ili preporuku druge kamere iz pouzdane trgovine, a da nije preko 500tinjak kuna?

Hvala
 

Cutac

Prèkaroš
Jedino bih htio neku provjerenu marku i model, sa garancijom.
Anker je cudo, slao mail da mi ne nudi update na novi sw i ovi kazu ako ne zelim cekati sljedeci, da ce mi novu kameru poslati!!!
Poslao sam im mail, vidjet cu sto kazu, od kuda jos mogu naruciti. Mozda mogu u Nizozemsku naruciti za manju postarinu...
 

Cutac

Prèkaroš
Ista cijena(ispada da ova nije 500 nego 700, zanimljivo :D) i onda mi je bila u izboru kada sam ovu uzeo, ali Anker mi je bolja.
A i opet bih ju morao sa amazona naručiti i platiti 200 kuna dostavu.

Sad sam pogledao, Amazon.de bi dostavio u Nizozemsku, mislim da ću tako.
Ne kužim zašto nama ne mogu, i mi smo u EU...
 

Cutac

Prèkaroš
A ono, to preskačem osim ako baš moram.
Poštarina iz NL izađe 2 eura, lakše malo pričekati nego da mi neki kinez ukrade kameru :D
A i ovako se vidi u kakvom je stanju paket i odmah ga se može vratiti Amazonu, kao da će to Borderlinx učiniti.
 
Na vrh