Jedna strana klime grije, a druga hladi

boki2809

New member
na vozačevoj strani imaju dva motorića,koji da provjeravam ako mi je problem vozačeva strana,grije i kad je klima uključena...
 

fullcool

New member
Jeste.
Autopartner se letos preselio i sada se nalazi u Veterniku u ulici Vojvode Putnika.
Dođeš do kružnog toka u Veterniku, skreneš desno prema stadionu, voziš pravo otprilike 150 metara i na prvoj raskrsnici skreneš levo (videćeš na ćošku pekaru i autoperionicu). Voziš samo pravo nepun kilometar i videćeš sa desne strane servis. Nećeš promašiti jer ispred servisa je parkirana gomila CX-ova, XM-ova, GS-ova... :)

Majstor se zove Marko Bajić, telefon je 021 545 116 i slobodno se pozovi na mene. :cool:
Znači prođeš ćevabdžinicu kod Hase pa ideš lijevo kod mezarja i onda pravo do onog....
Haha, snaćeš se valjda a opis me potsjetio na ovaj video [ame]http://www.youtube.com/watch?v=lc7hvDP41h0[/ame]
 

marioxos

New member
Pozdrav forumašima, vlasnik sam Citroena C5 2005 g. 2.0 HDI imam isti problem ili sličan kao što ste već pisali ,problem kod mene je što mi vozačeva strana grije a suvozačeva hladi pa me zanima u čemu je mogući problem, klapne ? gdje se može riješit problem u OS da je kvalitetan majstor?
 

Profiler07

Well-known member
klapne ili motoric klapni...raspitaj se koliko kosta u ovlastenim servisima u Tuzli ti je 170€ sa rukama stim sto mozes traziti povrat PDV-a
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Moj sin to rijesi za neko vrijeme na nacin da ugasis klimu ugasis ventilator,pojaca polakogrijanje na najjace oba tockica,drzi minut dva pa pojaca ventilator na najjace i onda polako podesi sve kako mu odgovara i temp i brzinu ventilatora.
Uglavnom tad proradi i bitno je da je kod paljenja auta ventilator na najmanjem,da klapne odrade prvo i podese se na zadano,pa onda pojacavati duvanje.
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Evo zabiljeske koju sam nasao na jednom drugom forumu. primjenjeneno je ovo sto sam i u gornjem postu objasnio i funkcionise. Jos uvjek nismo mjenjali nista. Ovdje je objasnjeno na koji nacin sam da budzis bez mjenjanja.

 

ZlatkoC4

Well-known member
E neznam za Paris auto. Ja sam sa Buljubašićem imao pozitivna iskustva. Urednost pedantnost, orginal diagnostika za citroen. Ugrađuju orginal bosch djelove, jer i jesu licencirani bosch car servis.
 

marioxos

New member
Obišao sam danas par servisa u OS uglavnom svi kažu velik i nezgodan posao skuplje ruke nego klapne za koje svi misle da su riknule, zamjena se kreće od 1300-1500 kn ovisi kako gdje ,samo nisam znao u jednom su mi servisu rekli da moraju ispustit plin iz klime pa ponovo punit :confused: uglavnom cijene rada se kreću kako sam napisao.
 

Ruske

Active member
meni se to isto dogada u 80% slucajeva kad palim grijanje...vozaceva strana grije, suvozaceva hladi...skuzio sam da u vecini slucajeva kad upalim grijanje na prednju sajbu, tj ono na max. brzini nakon 2 sekunde cuje se kako se klapne pomaknu i naprave tupi zvuk (kao da plastika udari ili nesto slicno) i onda ugasim ventilaciju sajbe i upalim normalnu ventilaciju na ostale nize otvore za zrak i onda grije sve...
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
koliko sam skontao samo pri paljenju auta treba da bude ventilator,tj duvanje ukljuceno na najmanje pa postepono kasnije pojacavati i onda sve radi.
 

Hrvoje Marin

Active member
Obišao sam danas par servisa u OS uglavnom svi kažu velik i nezgodan posao skuplje ruke nego klapne za koje svi misle da su riknule, zamjena se kreće od 1300-1500 kn ovisi kako gdje ,samo nisam znao u jednom su mi servisu rekli da moraju ispustit plin iz klime pa ponovo punit :confused: uglavnom cijene rada se kreću kako sam napisao.
ako vam se ne gadi ima uputa na ruskom

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=U0eC_t67V8Y"]klapna[/ame]
 

Ruske

Active member
koliko sam skontao samo pri paljenju auta treba da bude ventilator,tj duvanje ukljuceno na najmanje pa postepono kasnije pojacavati i onda sve radi.
ja samo upalim ventilaciju, kad vidim da ne grije desna strana, upalim klimu i sajbu prednju i nakon 2 sekunde proradi i ugasim i nastavim se grijati normalno na 22-23 i grije obje strane onda
 

marioxos

New member
Riješio sam problem sa klapnama jedna je pukla sad sve radi ok namjestio sam postavke i više ništa ne diram samo ventilator palim ne želim da se pomiču ako ne moraju.:D
 
Na vrh