Iskustva sa gumama i felgama

Kizokc

Active member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

hahah baš bi htel vidjeti na 17" tak lijepim alu felgama po snijegu vožnju sa lancima na takvim niskoprofilnim gumama, to i bilo za pamćenje, ma jednom sam se ja s:cenzura::cenzura::cenzura:eek:, bilo tak lijepo vrijeme, nemrem se ja dočekati, stavim ljetne gume s felgicama, i ono zapadne 30 cm snijega, nisam mogel s parkinga krenuti skoro, od onda prije 15.04. nema šanse. :whistling:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

hahah baš bi htel vidjeti na 17" tak lijepim alu felgama po snijegu vožnju sa lancima na takvim niskoprofilnim gumama, to i bilo za pamćenje, ma jednom sam se ja s:cenzura::cenzura::cenzura:eek:, bilo tak lijepo vrijeme, nemrem se ja dočekati, stavim ljetne gume s felgicama, i ono zapadne 30 cm snijega, nisam mogel s parkinga krenuti skoro, od onda prije 15.04. nema šanse. :whistling:
:D:D i ja sam tak predprošle godine..
ja ih da baš treba, za 10min promijenim, krokodilka na pol praga i oba kotača du u zraku :D
a na tačkama su spremne zimure :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Dok ti žena dosadi v hiži, moraš nekaj po dvoru namatati.. :D
 

tommmyyy

New member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Pitam zbog specifikacije felgi koja čini mi se preporuča 185/65/15 ili 195/50/15 gume pa me zanima mogu li staviti 185/55/15 bez problema? Drugo pitanje je vaša preporuka (performanse, estetika). Sorry ako je banalno pitanje ali prvi put stavljam alu felge i ne-tvorničke gume :eek:
 

AX-ja

èudo jedno
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

ma mozes bez problema,ako nas clan krky (on ce ti najbolje znat reci preformanse i estetiku) fura 17",
mozes i ti "skoro" standardnu gumu.

gle po zakonu mora ona guma koja pise u prometnoj,
ali uvijek se takve "sitnice" daju progurati.
 

tommmyyy

New member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

OK, super, hvala na brzom odgovoru. Planiram krajem mjeseca uzeti pa ne bi htio zeznut, mozda ipak uzmem 195/50/15 buduci da je povoljnija cijena.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Predprošle godine sam imal 185/55/15, i upisali mi ju kod produženja rege u prometnu kao dodatnu dimenziju..
super su mu legle i ljepo su izgledale na 7 jota, ljepo razvučene, kao gljiva :D odstupa prema tvorničkoj + 0.24% to je super..
jedino kaj je ta dimenzija jako skupa, skuplja za 30% nego ova kaj sad vozim 205/40/17
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Moram opet izreklamirat svoju dimenziju... najjeftinija, odličnih performansi i lijepa - 195/50-15. Atestom upisat, i prvom kupovinom guma isplatit.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Moram opet izreklamirat svoju dimenziju... najjeftinija, odličnih performansi i lijepa - 195/50-15. Atestom upisat, i prvom kupovinom guma isplatit.
Nisi dodao da tom dimenzijom dobiješ još najmanje 15 cujzeka pod haubu :cool::D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Eh da... još sam uvjek na standardnim zimuljama pa zaboravim na detalje

Uglavnom najbolja dimenzija guma u cijelom svemiru :whistling:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Skidaj te zimure.. :D
odmah manje buke, manja potrošnja i uživancija po zavojima.. :D:p
danas idem iz VŽ prema KC i užival sam u malo oštrijoj vožnji, od jeseni mi se nisu tak ruke oznojile.. :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Moram da ;)

*ebe me škrtost s jedne strane, ove zimulje bacam kad ih skinem, pa si mislim da ih još malo poglođem dok su gore :D
Ali i gušt s druge strane...ne drže pretjerano dobro, al kad kližu, kližu podjednako i predvidivo, pa se s tim zabavljam.

Evo dat ću još dva tjedna ljetnim da budu na njuški, pa ako ne odu ća, idu na auto
 

tommmyyy

New member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

S obzirom da je auto dosta pod teretom u ljetnim danima (ide se 4-5 puta na more, cetvero ljudi, stvari, bicikli..) koju dimenziju gume predlazete? Izbor je 185/55/15 ili 190/50/15. Ova prva je 100ak kn skuplja po gumi ali progutao bi ako je bolja za moju namjenu. Ili ostati na tvornickim dimenzijama i felgama :disgusted: ?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

S obzirom da je auto dosta pod teretom u ljetnim danima (ide se 4-5 puta na more, cetvero ljudi, stvari, bicikli..) koju dimenziju gume predlazete? Izbor je 185/55/15 ili 190/50/15. Ova prva je 100ak kn skuplja po gumi ali progutao bi ako je bolja za moju namjenu. Ili ostati na tvornickim dimenzijama i felgama :disgusted: ?
Sa ovim kak Ivan ima 195/50/15 mu bude najlakše pod opterečenjem i teretom, lakše nego sa tvorničkom, jer si u debelom minusu sa obujmom kotača, jedino ti ju nemogu upisati u prometnu bez atesta, ako ti to kaj znači.. 185/55/15 ti je za jako malu nijansu veči obujam ali neprimijetno, jedino je skuplja varijanta..
 

diegos

Well-known member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Pozz, mene zanima na koji moment bi se otprilike trebali stegnuti kotaci, alu i celicni? :) :whistling:
 
Na vrh