Iskustva sa gumama i felgama

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

zval sam i Križevce danas u jutro, oni pak nisu čuli za tu dimenziju da postoji :D
čekal budem 10 dana kod Furlana na gume, on je na ovim području najprihvatljiviji, po kvaliteti i cijeni..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

baš su me zvali iz Furlana da su mi gume stigle :cool:
sutra sam u ZG, el je tko za koju kavicu? :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i flege C3

@Krky

nemogu apsolutno nikakvu sliku osim ove momentalno naći, sve su na drugim kompovima... vjerovatno ti neće puno pomoć al aj :grin:

 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Ako se spustiš sa autoputa u Sesvetama.

dada kad se vračam nazad, oko 12h, daj neki broj da te zvrcnem kad se spustim u Sesvete

@Krky

nemogu apsolutno nikakvu sliku osim ove momentalno naći, sve su na drugim kompovima... vjerovatno ti neće puno pomoć al aj :grin:

http://i57.tinypic.com/2wri803.jpg
nije tak tanka guma kak sam mislil, super izgleda, bumo vidli kak bu pri meni zgledalo 195/50/16 na 7j
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

evo mene sa gumama,
da sam znal možda bi ipak uzel 185/55/16 a ne 195/50/16 al nisu puno šire
evo kak izgleda 195/50/ na 7J 185/55 nebi bile preuske, najljepše bi legle..



 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

bit će to super, samo čim prije na auto :cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

prošle godine sam 01.03 stavil ljetne i 15.03 skidal i natrag zimure, snjeg je lupil pol metra :D
budem otišel drugi tjedan kod vulkanizera montirat gore gume, ali na auto si bum sam del oko 15.03
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

koje čelične felge idu za 165/70-14... mislim da tvornički idu 5,5Jx14, a koja je središnja rupa i ET originalni felgi čeličnih? :confused:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Evo, Spačva :D



znači, gume koje si naveo...4x108 5.5J Et 24 centralna 65.1
 

Dalibor

Dado Tornado
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

super. hvala. nego kaj si to kliknul negdje u service.citroen.com? treba li za to imati neku pretplatu ili je to free informacija?
 

Franzg

New member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

jel zna netko kakva je procedura kod mjenjanja felgi sa 15" na 16", i kakve gume mogu stavit na 16"? kakve preporučuje proizvođač? (auto je c3 1,4 2004.god) i jel mogu neku drugu dimenziju ili bas tu koju proizvođač preporučuje (prije svega sa pravnog aspekta tj sa aspekta potencijalih problema na tehničkom ali i sto se tiče ponasanja u voznji i slično) ?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Kod produženja rege im napomeneš da ti unesu dodatnu dimenziju koja ti je na autu..
meni su upisali
2013g 185/55/15
2014g 195/50/16
rekli su mi da mi mogu upisati i 185/60/15 ako ih stavim na auto..
u prolječe ih mislim zamoliti za 195/45/17 ako mi odobre..
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

jel zna netko kakva je procedura kod mjenjanja felgi sa 15" na 16",
Već ti je Krky rekel kak...samo da napomenem da možeš i vanredno upisat novu dimenziju, al onda to plaćaš ( cca 50 kn bilo kad sam ja upisival )
Ako neka dimenzija nije homologirana za tvoje vozilo, e onda moraš delat atesta, ato koooošta :surprised:

(prije svega sa pravnog aspekta tj sa aspekta potencijalih problema na tehničkom ali i sto se tiče ponasanja u voznji i slično) ?
S pravnog aspekta gledano, sve što nije homologirano za tvoj auto nemožeš upisat kao dodatnu dimenziju i s te strane voziš tehnički neispravan auto...što znači da te stričeki policajci mogu isključit iz prometa i poslat na izvanredni tehnički ili te u STP-u ne puste na tehničkom, ili imaš problema s naplatom osiguranja/ kaska pri nedajbože nekoj nezgodi :whistling:

To je čisto zakonski gledano..:cool:
 

Franzg

New member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

hvala svima na inf :)
mislim da cu mjenjati felge ali cu ostat na 15"
E sad imam jos jedno pitanje, piše da je raspon ET-a kod mog c3 15-27, trenutna serijska felga mi ima ET19, felge koje gledam se nude u opciji ET15 i ET25, ja bih uzimao ET15, oce li imati ikakvog utjecaja (znam da ce bit 4mm ispupčenija nego ova i to mi je lijepo, nije mi lijepo kad je felga uvučena), pa me zanima dali ima utjecaja to sto je to rubni ET?
 

Echo49teen

New member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Logicno bi bilo za pretpostaviti da bi moglo zastrugati po blatobranu pri punom opterecenju ali uzmi s rezervom, nije rijec o ekstremnoj dimenziji i ne vozis bas troje teskih otraga i pun bunker da bude u podu
 

Echo49teen

New member
alu felge/gume za c3

Koja je širina centralne rupe na citroenu? Za koliko novaca bi se mogle povoljno naći alu felge s gumama? Recimo 15 cola i neka normalna dimenzija koja paše gore na C3 stariji...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: alu felge/gume za c3

65,1 je centralna rupa, koje u biti ni nema :D

Za jedno 300e biš mogo kompletirat cijeli set
 
Na vrh