Iskustva s "Auto Luka"

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Ne tvrdim da nije tak kak ste napisali,ali nemojte se zezat i takve stvari pisat na forumima,jer forumi su javni,mogli bi imat sranja i morate biti spremni završiti na sudu.Ako niste spremni na to,bolje se nemojte izlagati nepotrebnim neugodnostima.Ne branim nikoga,samo upozoravam da nemate problema nepotrebno.
Sve što se iznosi u javnosti i da je točno i istinito,ne smije se iznositi ako nije sudski pravomoćno dokazano,sve drugo je kleveta i zna se kako to može završiti,dakle oprez.
Točno! Još i piše obavijest da se takve stvari ne iznose bez dokaza.

Nakon brzinskih konzultacija s adminom, maknuo sam sve takve poruke ize teme. Uvalite ćete prvo sebe u gadne nevolje i suvišne komplikacije s takvim napisima, a postići nećete baš ništa.

Ako vjerujete u neke propuste i imate konkretne dokaze, tu je Državni inspektorat, sud..... pa tek nakon toga možete na forumu.
 

Automatic

Well-known member
Ne tvrdim da nije tak kak ste napisali,ali nemojte se zezat i takve stvari pisat na forumima,jer forumi su javni,mogli bi imat sranja i morate biti spremni završiti na sudu.Ako niste spremni na to,bolje se nemojte izlagati nepotrebnim neugodnostima.Ne branim nikoga,samo upozoravam da nemate problema nepotrebno.
Sve što se iznosi u javnosti i da je točno i istinito,ne smije se iznositi ako nije sudski pravomoćno dokazano,sve drugo je kleveta i zna se kako to može završiti,dakle oprez.
Ak je išlo mene hvala na upozorenju.Bez brige sve je pravomoćno ,imam hrpu papira na koju su si sami stavili pečat tak da mi ne mogu ništa.U stvari da ne pišem takve stvari po forumu jer sam još novi ,te mi je drago da ste me upozorili za ubuduće,svu dokumentaciju ću objaviti u novinama ili nekom auto klubu (plaćao sedam godina krede za k....),vrijeme je da im vratim nakon deset godina.
 

Vedran

New member
Ma bas bi volel videt... Ak su hteli coveku u ZFa stavit hipenol onda su jazavci i zasluzili su da se to i napise!
Cemu onda forum?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ak je išlo mene hvala na upozorenju.Bez brige sve je pravomoćno ,imam hrpu papira na koju su si sami stavili pečat tak da mi ne mogu ništa.U stvari da ne pišem takve stvari po forumu jer sam još novi ,te mi je drago da ste me upozorili za ubuduće,svu dokumentaciju ću objaviti u novinama ili nekom auto klubu (plaćao sedam godina krede za k....),vrijeme je da im vratim nakon deset godina.

daj ti to skeniraj sve, i tu nam zalepi da raja vidi, zato i postoji forum da se šire provjerene informacije, i još kažeš da su izgubili na sudu, to sve skeniraj
 

Automatic

Well-known member
daj ti to skeniraj sve, i tu nam zalepi da raja vidi, zato i postoji forum da se šire provjerene informacije, i još kažeš da su izgubili na sudu, to sve skeniraj
Pozdrav.Nevjerujem da je itko mislio nešto loše kad je tekst izbrisan(vidim da mislite na moju sigurnost) .Kad se nađem sa Vedranom donjet ću sve papire da vidite pa ću ih iskopirat.
 

Automatic

Well-known member
Pozdrav.Nevjerujem da je itko mislio nešto loše kad je tekst izbrisan(vidim da mislite na moju sigurnost) .Kad se nađem sa Vedranom donjet ću sve papire da vidite pa ću ih iskopirat.
I da naglasim da se ovo što mi se dogodilo ne odnosi na auto luku oni su mi prvi potvrdili greške na c3 i stvarno su odradili posao kak treba ,a to što su mi zabunom htjeli stavit krivo ulje jednostavno je došlo do neke greške u komunikaciji kod njih ,jer sumnjam da bi bilo koji njihov mehaničar išao ulit hipenol u automatika .Mislim da se ipak radi o nekoj grešci u komunikaciji između info pulta i radione .Osobno im ne zamjeram na tome, samo su mi pomogli da se naućim mjenjati ulje u automatskom mjenjaču.

Točno! Još i piše obavijest da se takve stvari ne iznose bez dokaza.

Nakon brzinskih konzultacija s adminom, maknuo sam sve takve poruke ize teme. Uvalite ćete prvo sebe u gadne nevolje i suvišne komplikacije s takvim napisima, a postići nećete baš ništa.

Ako vjerujete u neke propuste i imate konkretne dokaze, tu je Državni inspektorat, sud..... pa tek nakon toga možete na forumu.
Inače sam napisal da sam dobil sud i da me trebaju isplatiti.Da nemam svu dokumentaciju ne bi to ni spomenul.Pitanje je bilo ko ima kakva iskustva ja sam svoja iznesel pa ste me poklopili.Kaj je to forum ili smo pri meše pa moramo popa slušat ili si neko s nekim dober a ja sam tu novi i nebum kenjal pa me poklopili da se zna ko je gazda.Ja ne govorim u celofanu ,rekel sam samo svoje mišljenje o njima i iza toga stojim več 10 godina.Pa ak ne paše morete me opet maknuti.Da nebi nikog uvrijedio pokazao sam Vedranu papire a i dedi te to više nem ni spominjal,ako koga interesira pitajte njih da ne misli neko da ken...Ako me budu zavlačili sa isplatom i još mi k tomu prijetili ne da bum dal na forume nek na sve moguće novine koj postoje .Takvih prodavača u Hrvatskoj nam netreba ,zato i jesmo gdi jesmo jel svakom damo guze.....
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Inače sam napisal da sam dobil sud i da me trebaju isplatiti.Da nemam svu dokumentaciju ne bi to ni spomenul.
Vratio sam ti taj post iako je zapravo off-topic. Spominješ neki drugi PSC, a ne ovaj po kojemu je nazvana tema. Sve napisano je u njemu isključivo tvoja odgovornost. Ako te se zainate tužiti, i sl. Èisto da znaš. ;)
 

Automatic

Well-known member
Ma ja sam svoje odtužil.A da nisam u pravu već bi me odavna tužili ali nemaju za kaj jer su si sami stavili pečate na radne naloge.Da sam na ove papire koje imam i dokaze koje su sami iznesli izgubio onda nam ne treba suda.Inače samo si bum vratil novce koje sam potrošil za tih deset godina suda tak da u principu od svega ništ.Dragi moji od suđenja nikakva korist jer tak nemrete vratit izgubljeno.Možda sam zaj... temu jer sam čovjeku samo odgovoril na pitanje ---kakva iskustva imate sa ostalim ovlaštenim servisima--- ne zamjeram bjelivuk ,hvala na zabrinutosti ,sad imam opet citroena i volio bi to sr...... ostavit iza sebe.
 

Automatic

Well-known member
Drago mi je da možemo podjelit mišljenja i pokušamo razumjet jedni druge.Za to postoji forum.Inaće sam i sam automehaničar pa ne volim blatit kolege,svatko može pogriješit .Kad ljudi shvate da nije sve u lovi bit će nam bolje a lova će sama stići.Bit svega je da pomognemo jedni drugima a ne da z...j....., jel kakva korist od toga?
 

sabulj

New member
Malo iskustava servisom kod Auto Luke:

Citroen C3, 1.4 benzinac, 2012 godina.
1. Nakon cca 15.000 km mi je puklo crijevo od antifriza, odmah dolje kod hladnjaka. Nisu priznali u garanciju jer je to mehaničko oštećenje, iako se na cijevi vidjelo da je greškom bila priljubljena uz metal uz koji nije smjela biti, pa ju je s vremenom i uslijed vibracija taj metal prepilio.
2. Nakon cca 20.000 km su mi izgorili prednji diskovi, što je malo čudno obzirom da su pločice i dalje bile više nego čitave. Nisu mi ih htjeli priznati pod garanciju pa sam platio druge diskove. Kako su diskovi škripili, a u međuvremenu sam odustao od Luke, sam sam išao vidjeti u čemu je problem samo da bih shvatio da su mi stavili zamjenske diskove.
3. Na prvom redovnom servisu nakon što sam odustao od Luke sam shvatio da su mi na prethodnom servisu stavili Championov filter ulja umjesto originalnog.
4. Svaki put na računu nađem barem litru antifriza. Još bi shvatio u razmacima od godinu dana, ali mi se desilo da sam tamo bio dva puta u mjesec dana i oba puta su mi nakalemili 70 Kn antifriza. Nakon što sam rekao da to ne planiram platiti, vlasnik mrtav hladan križa antifriz sa računa.

Citroen Xantia, 1.8 benzinac, 1998 godina.
1. Nakon redovnog servisa sam primijetio da mi nešto lupka kod prednjeg desnog kotača. Nakon što sam pregledao sve živo i neživo sam slučajno (radeći na slijedećoj točki) primijetio da su mi pod haubu kod prednjeg desnog kotača ubacili dva kamena. Tko ima Xantiu, primijetiti će mali prostor pored kugle od hidraulike. Kad ti netko ubaci dva siva kamena na to mjesto u sivu Xantiu, nije ih lako uočiti.
2. Nedugo nakon spomenutog redovnog servisa mi je počeo drukati pritisak u sustav hlađenja. Kad sam htio izmjeriti kompresiju i digao poklopac od svjećica, u onom „kanalu“ u kojem se nalaze svjećice sam našao komad keramičkog tijela od svjećice. Neki genijalac je uspio razbiti svjećicu i ne provjeriti je li išta upalo u cilindar. Da ne duljim i da se ne sekiram previše, mjesec dana i 7.000 Kn kasnije auto ponovo radi kako treba.
3. Iz nekog razloga su rastavljali vozačka vrata (tada je još moj otac vozio taj auto pa ne znam točan razlog) i pri sastavljanju su uspjeli joystck od retrovizora montirati zarotiranog za 90 stupnjeva, obrnuti položaje tipkala za podizanje i spuštanje vozačevog i suvozačevog prozora te potrgati onu tipku kojom se vrata iznutra zaključavaju i otključavaju. Ovo posljednje je posebno iritantno jer kad nema te tipke često se dešava da metalna šipkica na koju se tipka inače montira zapne za oplatu od vrata pa se vozačeva vrata ne otključaju.

Da ne duljim, tamo više ne ulazim ni pod razno.
 

Automatic

Well-known member
Događa se :DOno sa dva kamena mi je idealno ,dobra ti ideja.Rekao moj susjed svaki put kad nekaj složiš nekaj i strgaj da čuvaš posel.SAd mi jasno zakaj mi posel trpil.Sutra bum naručil dva kubika šljunka i kupil tri skalpela,ima da posel ide ko metak
 

ante66

Active member
Komentar HAHAHAHAHAHA. Dolazim u 6 mjesecu po preporuci prijatelja i sa prijateljem kod AL vidit koji auto i KUPIT auto.Gazda pocastio ( malo tj slabasno) , obisao servis i salon.Popili pice i otisli doma.Nitko , nitko , nitko me nije pitao sta kupujemo, prodavaci bjeze ko od vraga.Alo jedini salon do sam dosao ciljano kupit i otisa zbunjen doma :shock: .Malo i ljut koji me k... :cenzura::cenzura::cenzura:u onda da dolazim u Sesvete.Nazvao Savsku , kazu ima jedan komad, kad sam stigao vec je bio prije kaparan. Najavio da cu doc krajem osmog .Dosao , bio auto ,kupio i isao kuci sretan.Servis Savske u Jnkomiru skroz OK , cuo sam da su u CIB isto pravi decki.Prije sam kupovao i servisirao u Pebi i bio jako zadovoljan.
 
Na vrh