Iskustva s "Auto Luka"

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
skustvo sa AUTO LUKOM.auto razbijen u sudaru napravljena procjena stete.na preporuku idemo u doticni servis.prvo auto nije gotov u obecanom vremenu .drugo dobivam mail od vlasnika da potpisem punomoc za isplatu od osiguranja,na kojoj pise da sam auto vidjela i preuzela u stanju kakav je i bio prije sudara(auto ni vidjeli ni preuzeli)tu mi je pocelo bit sumljivo..dalje napravili su vanredni tehnicki posto su skinute tablice.auto prosao tehnicki a novi far koji su stavili neispravan neradi...da ne duljim.stavljeni su zamjenski djelovi bez mog znanja.neki djelovi nisu uopce zamjenjeni a napisani su u izvidu stete kao djelovi koji se moraju zamjenit.nezadovoljna sa svime ulazim u konflikt sa vlasnikom pri cemu mi oduzima kljuceve i vozilo.policija dolazila u dva navrata.MORALA sam potpisat da sam zadovoljna sa naknadnim popravkom koji uopce nisam zeljela.jer su mi opet uzeti kljucevi vozila...I STA VISE REC OSIM NE IDITE TAMO NI DA SU ZADNJI NA SVIJETU
Nikad nisan čuja za tog Luku, ali tebi jednog jedinog slova ja ne virujen. Aj me pitaj zašto.
Više od ičeg bi volija čuti drugu stranu, odnosno šta Luka ima za reći na ovo.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zašto, evo mene zanima?

Da bude jasno, po Auto Luki se na netu sere već +10 godina... u tih 10 godina su mogli u 5 minuta iznjet svoju stranu bar u jednom slučaju, nitko im ne brani.
Ali nisu, ni oni niti Ark niti ostali slični igrači.

A da su pošteni, da sve rade po PSu, lako bi demantirali ili barem objasnili situaciju... no to se ne događa, pitam se zašto.

Na njihovu sreću, 90% ljudi se nezna pošteno koristiti internetom, i dok je tako oni će imati posla
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Zašto, evo mene zanima?
Lik se prvi put registrira na forum danas (nikakvog staža na forumu ni kredibiliteta nema) i onda isti dan u dva i po u noći ide pisati nešto šta bi kao tribalo bit relevantno. Kome? Zašto?
Tako se ja mogu sad ići registrirati na TripAdvisor, pa srat da u susjednim apartmanima pantagane šetaju noću i da ga se izbjegava.
Ja kad san nezadovoljan, ja imenom i prezimenom (pa i slikom na FB), argumentirano, ako triba s foto-dokazima pišem i iza svega šta napišen stojin osobno.
A ne ka neka pi*zda, anonimno pišati. Oprosti, ali osobno san osjetljiv prema takvim "klijentima" kad anonimno iza ćoška pišaju po nekome. Poptiši se prijatelju, opiši u detalje, stani iza onog šta govoriš, budi čovik, pa ćemo ti virovati. Šta bi se iko triba, pa i taj Luka ići javljati i odgovarati nekakvim anonimcima. Ja ću, Ivane, tebi virovati ako sad ode napišeš taj i taj je sra*nje i ne valja, ali ovi šta su se ulogirali da bi se posrali ka u javnom zahodu, šta s njima. Samo zagađuju po forumu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pošteno, slažem se. Nisam ni išao za tim detaljem, ne vidim korisničke podatke preko moba.
Jbga, ovakvih situacija ima brdo, isfrustrira ljude toliko da si daju truda registrirati se na forum... nije da baš ima drugih solucija za podijeliti muke :D

Naravno, iza ovog ne stoji nitko imenom i prezimenom, čak niti forumaškim stažem kao što si primjetio. Pa sad koliku težinu taj upis ima ili nema, svatko može sam odlučiti...
Post sam po sebi ne krši pravila, predstavljanje nije obavezno (ali je dobrodošlo), no ako imate zamjerku, uvijek ga možete prijaviti sa trokutićem u donjem lijevom kutu :palac-gore:
 

Mrkim

New member
Kao prvo ja sam zensko kao drugo prica je istinita kao trece toliko sam isfrustrirana da cu objavit svugdje gdje je moguce da ga popljujem.ne koristim se forumima al sila i bjes su me natjerali.veceg lazljivca od tog covjeka nisam upoznala.

I neznam sta se uopce cudite ovakvih slucajeva ima more ne samo vezano za auto salone nego za sve u hrvatskoj.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja ne bih rekao da je žena trol.
Trolovi su više oni koji pišu one stvari tipa ***JEFTINE KREDITNE KARTICE*** xxxSUPER PONUDAxxx ***MIRKO EKSPRES KIKINDA PLATI JEDNOM I ZABORAVI NA NOVCE***

Mislim, treba vremena da se netko registrira, napiše, ... Mislim, ako netko nije zdrav u glavi, nije mu to problem, ali kao što je Ivan rekao, nakon ovoga neću ići u Auto Luka-u :D Ne znam ni tko je, ni šta je, ni gdje je, ali ne idem :D
Jedan negativan utisak, pa makar i lažan, utječe na obrt. A da se ima opravdati, došao bi. Je "tamo neki" Citro forum, ali kako ga Cindrić čita i od 10 navečer do 8 ujutro je vidio post i zvao me :D:whistling:
 

Mrkim

New member
Nemam razloga lagat...njegov djelatnik koji je vozio auto na tehnicki,kad sam ga pitala kako nije primjetio da zmigavac neradi on je rekao da nije imao niti jednog semafora do servisa pa nije koristio zmigavac.di je taj polagao vozacki znaci neznam dali bi se smijala il plakala...samo da bi izasao iz stanice za tehnicki treba mu zmigavac a da ne govorim za dalje..ovakvo sto se nemoze izmislit
 

Gorski

Member
Prekjučer, 27. 04. meni dotični vlasnik Citroen Luka reče u salonu, između ostalog; ...jer si đubre, neću sa tobom razgovarati. Ti si obično smeće! Ti si sitničav! ...itd.

Naravno da ću opisati sve što se dogodilo, čim uhvatim vremena.
 

Ax boy

Well-known member
Definitivno Luka nije više što je bio, tak tak servis. Prije Cs Zagreb tratinska, pogotovo u zadnje vrijeme je još bolji i po t pitanju limarije, mehanike, sve sve., a Cib također je odličan po pitanju svega. Peba uhhhh precijenjen bio uvijek i Auto Luka zadnja opcija ali srećom u Auto Luku nikad nije trebalo ići :)
 

vitomir

New member
Nije li Auto Luka propao?

Prije nekog vremena sam čuo da ne plaćaju dobavljačima rezervnih dijelova ... navodno su bili dužni ko Grčka ;)
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Prekjučer, 27. 04. meni dotični vlasnik Citroen Luka reče u salonu, između ostalog; ...jer si đubre, neću sa tobom razgovarati. Ti si obično smeće! Ti si sitničav! ...itd.

Naravno da ću opisati sve što se dogodilo, čim uhvatim vremena.
Svaki dan bacim pogled na forum da vidim ima kaj novo po pitanju nastavka priče i niš. Nemreš ni pesu obećati nekaj pa ne ispuniti. :grin: Posle ti niš ne veruje

Nije li Auto Luka propao?
Ja sam davnih dana tam ženin C3, dok smo ga još imali, peljal na servis.
Nemrem niš posebno reć. Ni pohvalti ni dati kritiku. OK su bili. Ulje, filteri, promenit kočnice, te neke stvari. Sve korektno.

Za svaki servis moreš najti neke zamerke.
 

Ax boy

Well-known member
Auto Luka, tak tak. Iskreno godinama idem u Cs Zagreb Tratinska i više sam nego zadovoljan, za svaku preporuku.
 
Posljednje uređivanje:

Gorski

Member
Imaš pravo zdeslav 1967. Nikako da odgovorim. Iako, postoji jedan razlog za to, mada neopravdan pošto sam već najavio da ću opisati.
Dakle, u Luku prvi put sam došao onaj dan u 4. mj kada sam kupovao rabljeni C8, da naprave jedan pregled vozila i ustanove stanje vozila.

Vozilo je primio vlasnik, Luka Marić, i najprije ga provezao. Zatim su ga uzeli pregledati. Na moje pitanje da li smijem biti uz majstora rekli su da sačekam pa me kasnije pustili unutra. Pri pregledu majstor mi nije na ništa posebno ukazao, na sve moje upite je rekao da je to ok. Dvije žarulje nisu svjetlile i zamolio sam neka ih i promjene onda već (mada se još nisam dogovorio sa prodavateljem).
Između ostaloga, u međuvremenu vlasnik me pitao da li imam kod ključa, jer da jedan ključ ne radi. Kako ga nisam dobio, a ni prethodni vlasnik ga nije imao naručili su i taj kod ključa te da će me obavjestiti mailom kada pristigne.
I sve je koštalo 600 kn, bez računa.

Nakon odlaska od njih i sklapanja ugovora sa prodavačem po dolasku doma primjetim da mi ručna kočnica gotovo da ne drži. (u Zagrebu to nisam probao jer naprosto se toga nisam sjetio provjeriti. Ovdje kod mene je sve u brdu i ručna mi noćeš nećeš treba i pri pokretanju, i zato sam ovdje to odmah utvrdio).
I naravno, za dva dana na tehničkom nisam prošao upravo radi ručne kočnice.

No, dobro. Moj grijeh recimo, mada su ga i vlasnik, Luka, i njegov majstor probali i na cesti.
Nakon par dana nazvao sam auto Luku ali bezuspješno, i tako narednih 10-tak dana. I tu sam se malo razljutio.
18 dana nakon kupovine auta i prvog posjeta auto Luki odlazim ponovno kod njih, da vidim što je sa tim kodom ključa i kako će mi objasniti to za ručnu.
I tu je tada šef pokazao svoje pravo lice.
Èim sam došao naišao sam na njega, uostalom tako je bilo i prvi put.
Na moje pitanje da li se sjeća da sam bio i da su obećali da će mi dostaviti kod i kako me interesira što je sa time pa još dodao i ono za ručnu, da nije ništa držala, da nisam prošao tehnički a pregled kod njih sam platio, i to bez računa... kako mi to mogu objasniti!? Gazda odgovara da - nećemo tako razgovarati, odlazi nekuda i vraća se ubrzo.

I tada me pita da - što ja sada želim. Kažem mu da me interesira što je sa tim kodom koji su mi obećali a naplatili i što ćemo sa takvim pregledom vozila, da li će mi vratiti pola novca, ili što.

E, tu je on opet otišao pa se vratio i nakon još nekoliko njegovih pokušaja izmotavanja da što ja sada želim i mojega tvrdoglavog inzistiranja neka oni predlože što ćemo sada odlazi u prostor radione uz riječi da nemamo više što razgovarati i da se gubim.
Odgovaram da se ne mičem od tuda dok to ne riješimo. Isti se vraća ubrzo i obraća mi se sa TI, i kaže; Neću sa tobom razgovarati jer si đubre. Ti si obično smeće. Ti si sitničav. ...
I opet odlazi.
Ja uzimam kemijsku sa njihovog pulta, upisujem sve to što mi rekao, pozdravljam - iako nikoga više nije bilo i odlazim.

Isti dan, nakon sat dva stiže mi SMS sadržaja "Šaljem kod ključa ...., auto luka, lp."
Par dana iza toga, putem Whatsapp poruke stiže slika računa iz Auto Luke sa stavkama što je za što plaćeno i iznosom nešto preko 600 kn.

I to je to.

Žao mi je što sam ovo morao napisati. Razlog i zašto sam odugovlačio je taj što mislim da ovo ničemu ne koristi vraćati se na ružna iskustva. Da se razumijemo, ne opravdavam ovakve postupke nikako. Nikada se tako ne odnosim prema ikome niti koristim takve riječi, kao što niti jedne ružne riječi nisam uputio tamo njima.
No, to je njihov način, tj. samoga vlasnika, i dovoljna je njemu kazna, čini mi se, prazan salon.
Očito ne bez razloga.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Gorski, ja tebe razumin. Opet razumin i Luku. Možda je žešće reagira i naglo (ne opravdavan nikoga), pa ni njega, ali mi se čini da nisi ni ti bija posebno blag. Odma "kako mi to mogu objasniti", "vraćanje pola novaca" "di mi je kod od ključa", itd.
Možda je došlo do nesporazuma, možda je ručna popustila naknadno, možda je previd...Lipo odma sve valjda dogoviriti, kako će se platiti, koliko, šta sve. Dobro 100 ljudi, 100 dojmova.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svako iskustvo je dobrodošlo, loše ili ne. Možda nekog spasite muka u budućnosti...

Inače je Auto Luki (bio) blokiran račun radi neisplaće plaća radnicima. Jasno je onda i koliko su radnici motivirani na poslu uz takvog poslodavca.
 

Ax boy

Well-known member
Ma dajte molim vas, tko još ide kod auto luke, nema ništa tamo koliko sam vidio kad sam prolazio onda zadnji put, ni c od citroena. Jedino Cib buzin ili Cs Tratinska :)
 
Na vrh