Iskustva i preporuke guma za Xsaru

dakar84

New member
Kod guma uvijek biram novo i biram dimenzije koje je proizvođač propisao. Znam da su na Xsari skupe gume ali jbga, to je investicija za narednih oko 4 godine.
Tačno, od dimenzije 195/55/15 me glava bolila 2 mjeseca tražeći gumu koja e prihvatljiva kvalitetom i cijenom. Konačno... Sportiva Super Z+ po cijeni 50eur po komadu. Namontirane su već, za sad odlično leže na cesti i autoputu.
 

franklin

New member
Dal mogu neke druge dimenzije guma staviti umjesto 195/55/15?

Jel netko stavljao na Citroen Xsaru drugačije dimenzije gume nego šta su orginal 195/55/15? Ove su jako skupe, znam za naprijed da prolaze razne ali za zadnje ne znam.

Xsara II 2001.
 

deda

New member
Re: Dal mogu neke druge dimenzije guma staviti umjesto 195/55/15?

185/60R15,ako baš moraš.Iz iskustva svih koji su na Xsari II čarobirali sa drugim dimenzijama guma osim originalnih,pokajali su se.
 

quadrolg

Member
Re: Dal mogu neke druge dimenzije guma staviti umjesto 195/55/15?

Ja sam na jednoj xsari vidil gume 195 60 15, tak da vjerovatno idu i te gore, ali nisu više ni original dimenzija tak skupe, pa zna se nać na akciji čak i po 380 do 400 kn po komadu.
 

goranpo

Member
Deda je u pravu, 195/60 R15 već stružu čim se napuni malo auto, tako su meni vulkanizeri rekli da ni ne pokušavam, oni su probali i ne ide. Meni su nudili opciju 195/50 R15 kao varijantu koja prolazi i 185/60 R15 ali da bolje ne kemijam nego kupim gumu kako treba, tako sam na kraju i radio. Kako kaže quadrolg nađe se vać sad ponešto i na akcijama i treba hvatat akcije za tu dimenziju i može se ok proći.
 

gospmiran

Member
pozdrav. imam xsaru mark 2, 2001 god. dobio sam na poklon felge 16 cola i gume 205/50/16, zanima me jel ima neko iskustva s tim, dal se to moze staviti na auto. oce strugat negdje ili neki drugi problemi. da znam dali da trazim nove gume ili moze ovo proc kad sam ih dobio za đabe
 

gospmiran

Member
ET ti je bitan. Ta dimenzija je homologirana za Xsaru
Et je 15 ali je felga 7J sirine...imam distance 12 mm tako da nebi trebalo strugat po muldi, al nesnam jel moze strugat sa ove vanjske strane, tipa kad predjem preko neke neravnine to me brine.. Sto to znaci da je homologirana? Ispricavam se ali nisam bas upucen u te dimenzije guma i felgi. Velim ovo sam dobio za đabe pa da vidim ako ce skljat super ako ne nesto drugo cu nac, po mogucnosti 15 jer znam da je orginalna guma 195/55/15
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Znači ta dimenzija se i u tvornici montirala na auto. A dal će struga, montiraj pa vidi, nemaš šta izgubit
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kolega ih je bio upisao bez atesta na Xsaru (ja mu prodao gume :D), pa sam zaključio da je homologirana dimenzija...

...al evo sad kad si rekao, ni meni ne pada napamet :confused: možda sa VTSom. Idem bacit oko

.................................

Evo dobro si skužio, nije se ni isporučivala sa većim od 15. Ispričavam se na dezinformaciji, tvornička je bila 195/55/15

Ali svejedno nebi odustao od njih, pogotovo ako su na poklon :) montiraj isprobaj i prema potrebi atestiraj
 

gospmiran

Member
Ali svejedno nebi odustao od njih, pogotovo ako su na poklon :) montiraj isprobaj i prema potrebi atestiraj
Stavio sam ih i super su, samo strazni kraj malo zagrebe kad predjem preko neke rupe ili neravnine vece, i to bas onaj vanjski dio malo, sto sam se bojao... Da li se moze straznji kraj auta nekako podic, onda nebi strugalo, znam da svi spustaju aute, pa valjda se onda moze i podici nekako?
 

deda

New member
Jel ga podignuo ili ne strugače opet,zrolaj blatobrane kad baš hoćeš te kotače.Samo će ti strgati letvu i kugle na prednjem kraju.
 

gospmiran

Member
Jel ga podignuo ili ne strugače opet,zrolaj blatobrane kad baš hoćeš te kotače.Samo će ti strgati letvu i kugle na prednjem kraju.
Ma necu se zafrkavat stim onda. Decki ako nekom trebaju felge 16 cola 4x108 centrala 65.1 javite ili ako neko ima 15 cola isto 4x108, ako oce zamjenu ili prodat....hvala svima na pomoci
 

gospmiran

Member
Neki error mi javlja neznam sto je. Zanima me samo jeli orginalna felga od xsare siroka 6 ili 6.5J? Jer o tom onda ovisi onaj ET, znam da nesmije bit preko 22 jer ce strugat po muldi, samo neznam jel to za felgu od 6 ili 6.5J sirine.
 
Na vrh