Iskustva i preporuke guma za Xsaru

Krky

Lakerski profesionalac
U celome svetu :D
baš računam sa digitronom sa 185/65/14 na 195/55/15 ti je -0.01 kud češ bolji pogodak.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
195/50 naspram 55 u mom slučaju je 150 jeftinija po gumi. Imaš si dosta toga za razmislit :D
 

Automatic

Well-known member
Dobre ti ivan veli,ove dimenzije su malo van standarda, a sa 195/50/15 bu ležal na cesti ko po tračnicama.Cijena je sigurno puno povoljnija od one dvije verzije.
 

Automatic

Well-known member
Ja bi uniroyal ona je samo 20 kuna skuplja po gumi a sigurno kvalitetnija.Imao sam loša iskustva sa fuldom prije deset godina i nikad je više nisam stavil.
 

zox

New member
Ja sam baš prije tjedan dana uzeo polovne (nije za pohvalu:whistling:) goodyear efficientgrip i bio jako skeptičan s obzirom da guma ima mesa ali i 6 godina starosti. Kupio sam ih za 800 kn... čim sam izašao na cestu se osjetila razlika (bio je sunčani dan) a kad me dočekala kiša u Rijeci nisam mogao vjerovat da drži isto kao i po suhom...stvarno odlična guma!(volio bi saznati kako tek drži nova :aplauz: Kad ove ishlape definitivno ostajem na njima jer su odlične i moja preporuka su one kolika god cijena bila novima ;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ja bi uniroyal ona je samo 20 kuna skuplja po gumi a sigurno kvalitetnija.Imao sam loša iskustva sa fuldom prije deset godina i nikad je više nisam stavil.
prije 10g i danas su gume nebo zemlja, svake dve tri godine izbace novi model..

zox
to se slažem za tu gumu goodyear efficientgrip gde god čitam iskustva i testove fantastična guma..
 

blejdkv

New member
Treba mi pomoc, da li valja da stavim letnju gumu Hankook 195/50/r15 umesto originalne dimenzije? Da li ce mnogo spustiti auto, kako ce vizuelno izgledati i sta mislite o ovom proizvodjacu guma?
:whistling:
 

blejdkv

New member
Uradio sam to, u pracniku je manja 1,9 cm, znaci po 0,95 cm gore i dole.
Zanima me da li je to mnogo? Imam ekstra povoljnu cenu za ovu dimenziju polovnih guma od ovog proizvodjaca koja je u odlicnom stanju (02/14) godiste pa da li da idem na tu soluciju ili da puknem tri puta vise para za nove gume? :surprised:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Uradio sam to, u pracniku je manja 1,9 cm, znaci po 0,95 cm gore i dole.
Zanima me da li je to mnogo? Imam ekstra povoljnu cenu za ovu dimenziju polovnih guma od ovog proizvodjaca koja je u odlicnom stanju (02/14) godiste pa da li da idem na tu soluciju ili da puknem tri puta vise para za nove gume? :surprised:
A što reči jeftino i polovno zna biti skuplje od novog:grin:

Ja bih se uvjek odlučio ipak za novo, i još ako imaš dva seta guma i felni ljeto-zima. miran godinama naravno ako ne kupiš neko smeče od guma.:grin:

I naš prijatelj Krky si je napokon priuštio nove prave gume, zbog tog i bude ovaj tjedan snjega.:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koristim tu dimenziju na C3. Auto je mrvu niži, i to sveukupno meni bolje izgleda nego tvornička dimenzija. I vozi osjetno bolje, što držanje što ubrzanje. Na gumama sam tu ušparao već dosta.

Jedina negativna stvar je što brzinomjer nije više toliko točan... al to me eto ne dira...

Jel K110 model? Dobra guma inče ;)
 

goranpo

Member
Kod guma uvijek biram novo i biram dimenzije koje je proizvođač propisao. Znam da su na Xsari skupe gume ali jbga, to je investicija za narednih oko 4 godine.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To mora da su one ivanove na njuškalu:rofl:
Pa naravno da su onda dobre:grin:
baš te žuljam :D slatko

sve gume kad mi nisu na autu su na njuški, ak ode ode, ak ne nazad na auto. I da odu, opet bi isti model uzeo, treći put po redu ;)

Èak sam i malo napisao dobra guma... odlična je :cool:
 
Na vrh