Iskustva i preporuke guma za C2

alex rally

New member
evo ovako posto moram mjenjat gume na c2,dimenzije 195 45 16..preporuke iskustva...pa slobodno napisite..pa da vidim..usporedim...sad imam zimske pirelli winter sport...a do sad san bio na bridgestone potenza r 050a
 

Tonka0559

Member
Ja sam bila zadovoljna sa Michelinkama prve 2 godine. Nakon toga baš i ne (na suhom super, na kiši tako tako).
Zimske imam BF Goodrich. Sad su prošle test na snijegu, bar kod mene :D
 

Ciki vts

New member
ljetne ljetne...
imam neke ponude za toyo t1dot star 2-3mjeseca made in yapan i yokohamu s drive, isto tako..
cijena oko 760kn sa montazom..
A dosta ovisi i o nacinu voznje.. T1 imam na svom i nisu nesto spektakularno, GY F1 su mrvicu bolje. CCSC nisu lose ali to je u jednu ruku i touring guma, jer je napravljena da traje duze..

Toyo R1 je preporuka za malo zescu voznju ali i traje dosta krace.

Ako trebas Toyo T1 imam nove za 600kn/kom

PS ove serijske Michelin su bile valjda najgore gume koje sam stavio na auto, to je kao da sam imao slikove, nakon 10tkm nisu drzale nimalo, a na kisi kao da si na skijama.. Al dobro, nisu one ni napravljene za zahtjevne vozace.. Uzas guma.
 

C2 VTR

New member
PS ove serijske Michelin su bile valjda najgore gume koje sam stavio na auto, to je kao da sam imao slikove, nakon 10tkm nisu drzale nimalo, a na kisi kao da si na skijama.. Al dobro, nisu one ni napravljene za zahtjevne vozace.. Uzas guma.
C2 lijepo lezi na cesti, pogotovo na kratkim zavojima, ne znam kako ti vozis da ti ta Michelin nije bila dobra (ako pricamo o gumama s tvornicke ugradnje)?
S druge strane, stvar je znanja, iskustva i navike, da shvatis mogucnosti gume i tom smislu da se mozes kvalitetno vozit. Naravno ako ne odaberes totalni šrot od gume tipa Èunga Lunga mejd in očajna.
 

Ciki vts

New member
Da da, kuzim ja vas, ja auto tjeram do maksimuma, ako bi morao shvatiti gumu michelin onda bi se morao automatski voziti i 30-40% sporije svuda jer je ta guma plastika nakon 10tkm.

I opet kazem, onome tko nije zahtjevan ta je guma najbolja guma, ne vozimo se svi jednako, ne ulazimo svi istom brzinom u zavoje, i nismo svi isprobali 5 razlicitih guma u toj dimenziji i na tom autu. Tako da tu nastaje prvi problem za usporediti nesto sa necim drugim, losijim ili boljim.
 

C2 VTR

New member
Cuj, nemoj me krivo shvatiti, ali treba definirati "brzi" ulazak u zavoj ... jer puno je vaznije odrzati ciljani balans u zavoju, te ovisno o tome da li se zavoj otvara ili zatvara putanju i brzinu ulaska/izlaska prilagoditi tome.
 

alex rally

New member
i ja volim malo zivlju voznju,nek mi traju gume 20000 i ja sretan..a michelin su mi ipak malo preskupe.isto tako i continental...jer imam drugih planova..pa kad se to rijesi bit ce i druge gume..zasad cu morat uzet nesto u toj cijeni.do 800kn..ciki uzeo bi i od tebe,al moran uzet na par rata...i kes sacuvat..
morat cu ja do zg da vidim kako ciki ide tvoj :)
 

1587 VTS

New member
Da da, kuzim ja vas, ja auto tjeram do maksimuma, ako bi morao shvatiti gumu michelin onda bi se morao automatski voziti i 30-40% sporije svuda jer je ta guma plastika nakon 10tkm.
Moj potpis u potpunosti. Nikad vise Michelin na moj auto. Stavio Continental i preporodio se :palac-gore: Traje od pocetka pa do zica :D S bilo kojim Michelinom mogu napravit cca 250 tkm, a od toga je 240 - 245 tkm cisto skijanje na cesti. Prava guma je ona koja se trosi i drzi!
 

Ciki vts

New member
Ma to je to Darko, rijetki su oni koji se doista i kuze u taj auto i kako se on ponasa na cesti. Mi smo doktorirali taj balavi C2 i mozemo stvarno biti sretni sto imamo/si imao C2. Sto ga ide prodavati sunce ti ljubim :( necu te ni pozdraviti kad dodes u ZG osim ako se ne pojavis sa "pravim" autom :D

Alex, nemas frke za gume. Kad dodes u ZG, javi se da se provozamo ;)
 

josip vtr

New member
Ajmo biti realni...
Niti jedna guma ne drži poslije 10-tak tkm kao kad je bila nova,i to je tako.Znači,onaj tko se voli žešće voziti,mora mjenjat gume jednom godišnje i točka. Na C2 to podrazumijeva sve 4 nove gume,jer zadnji kraj mu je katastrofalan,osim ako cesta nije dan prije asfaltirana.
To auto se dobro ponaša samo ako je asfalt idealan,u svakom drugom slučaju je naporan za voziti,pogotovo na kiši i neravnom kolniku.
Možda je previše očekujem pošto sam vozio Subaru lmprezu par godina.Sa ovim svojim VTR-om sam napravio 45 tkm u dvije godine,pretezito otvorene ceste i mislim da ga jako dobro poznajem.
Šta se guma tiče,sada imam Potenzu 050 i dobra je bila dok nije prosla 12-tak tkm,nakon toga se drasticno pogorsala.Tu sam gumu drzao i na Subaruu i to je tipična guma za suhu cestu,mene je razočarala na kiši.Slično mi je iskustvao i na C2.lmao sam i Barum Bravuris i mogu reći samo žali Bože novaca,guma ne valja ni kad je nova.Imao sam i Michelin Pilot Sport,guma relativno jako dugo traje,čak tada i dobro drzi ali nepredvidljivo gubi grip.
Od zimskih sam nedavno stavio BF Goodrich,i imam samo riječi hvale,imala je vatreno krstenje po snijeznoj mećavi i ledu.Odlična guma!!!!
 

C2 VTR

New member
Svi koji misle da su tehnicki brzi vozaci, neka odu na track day na Grobnik i neka naprave vrijeme ... jedno je juriti po gradskim ulicama i otvorenoj cesti, drugo po pisti. Ja garantiram da ce profi vozac na Grobniku sa serijskim Michelinkama na istom autu napraviti bolje vrijeme nego svi mi sa gumama po izboru :weeabooface:
 

Ciki vts

New member
Eto..šta sam ja rekao ?? Ciki "serucka" po citroenu,a u biti obožava to svoje kvarljivo "govno" :p:D:D:D
Apsolutno :D

Svi koji misle da su tehnicki brzi vozaci, neka odu na track day na Grobnik i neka naprave vrijeme ... jedno je juriti po gradskim ulicama i otvorenoj cesti, drugo po pisti. Ja garantiram da ce profi vozac na Grobniku sa serijskim Michelinkama na istom autu napraviti bolje vrijeme nego svi mi sa gumama po izboru :weeabooface:
Ucini si uslugu i nemoj vise pisati u ovoj temi s gumama, samo failas.
 

C2 VTR

New member
Ucini si uslugu i nemoj vise pisati u ovoj temi s gumama, samo failas.
NHF, nemoj misliti da si ultimativno u pravu, svatko ima pravo na svoje misljenje. C2 je vrlo jednostavan i predvidiv autic koji se vozi jednom rukom.
 

josip vtr

New member
I Marin Èolak je rekorder Grobnika pa je svejedno ubio jadnu curu u svome autu u svakodnevnom prometu.Koga briga za Grobnik,ja napravim godišnje 25 tkm po običnoj cesti a ne po Grobniku.
 
Na vrh